Drogi wolności (serial)

Artykuły - Drogi wolności (serial) (12)

 • "Drogi wolności": Paulina Gałązka, Julia Rosnowska i Katarzyna Zawadzka - silne kobiety

  "Drogi wolności": Paulina Gałązka, Julia Rosnowska i Katarzyna Zawadzka - silne kobiety

  - Historia Polski jest tłem dla pokazania losów kobiet na początku lat 20. ubiegłego wieku - mówią zgodnie serialowe siostry Biernackie. Lala (Julia Rosnowska), Marynia (Paulina Gałązka) oraz Alina (Katarzyna Zawadzka), mimo różnic w spojrzeniu na świat, zawsze mogą na siebie liczyć. Aktorki opowiadają o swoich postaciach i ich walce o równość i miłości.
 • Katarzyna Zawadzka: Kolejny zryw fali feminizmu

  Katarzyna Zawadzka: Kolejny zryw fali feminizmu

  Mamy do czynienia z nową falą feminizmu - uważa Katarzyna Zawadzka. Aktorka podkreśla też, że serial "Drogi wolności" Telewizji Polskiej doskonale wpisuje się w obecną walkę o prawa kobiet. Jego bohaterkami są bowiem dziewczyny, które nie chciały podążać drogą wyznaczoną im przez tradycję i walczyły o swoje marzenia.
 • "Drogi wolności": Paulina Gałązka nie czuje równości, zwłaszcza w pracy

  "Drogi wolności": Paulina Gałązka nie czuje równości, zwłaszcza w pracy

  Rola w serialu "Drogi wolności" to dla Pauliny Gałązki spełnienie marzeń, zawsze chciała bowiem zagrać w produkcji historycznej. Jej zdaniem jest to ważny serial, pokazuje bowiem dzieje Polski z punktu widzenia kobiet, filmów o kobietach w Polsce wciąż kręci się natomiast zbyt mało.
 • Paulina Gałązka: Nie będę posągiem

  Paulina Gałązka: Nie będę posągiem

  2 września zobaczymy pierwszy odcinek „Dróg wolności”. Paulina Gałązka, która w serialu TVP gra jedną z głównych ról, opowiada o pracy na planie; zdradza, jak potoczą się losy jej bohaterki i tłumaczy, dlaczego uważa, ze kobietom teraz żyje się znacznie lepiej.
 • "Drogi wolności": Szansa na sukces

  "Drogi wolności": Szansa na sukces

  Głośno zapowiadana, najdroższa w historii TVP produkcja "Drogi wolności" zadebiutowała w niedzielę, 15 lipca, wieczorem na antenie telewizyjnej Jedynki.
 • "Drogi wolności": Pilot serialu już 15 lipca w TVP1

  "Drogi wolności": Pilot serialu już 15 lipca w TVP1

  Burzliwe losy krakowskiej rodziny Biernackich ukazane na tle wielkich wydarzeń historycznych oraz miłość, żądza, zdrada i honor. Tak w skrócie można przedstawić fabułę nowego serialu TVP1 "Drogi wolności". Pilotażowy odcinek widzowie obejrzą w niedzielę, 15 lipca wieczorem, w TVP1.
 • "Drogi wolności": Serial wyjęty z drewnianego kufra

  "Drogi wolności": Serial wyjęty z drewnianego kufra

  W serialu "Drogi wolności", który jesienią będziemy oglądać na antenie TVP1, historia odzyskiwania przez Polskę niepodległości przenika się z opowieścią o losach kilku kobiet. Nie byłoby tego serialu, gdyby nie stary kufer znaleziony przez Stanisława Krzemińskiego.
 • "​Drogi wolności": Serial z historią emancypacji kobiet w tle

  "​Drogi wolności": Serial z historią emancypacji kobiet w tle

  Ważnym wątkiem nowego serialu TVP "Drogi wolności" jest emancypacja kobiet. "Nie tylko w sensie społeczno-politycznym, ale też w kontekście wzrastającej autonomiczności i samoświadomości bohaterek" - powiedziała aktorka Julia Rosnowska, odtwórczyni jednej z głównych ról w powstającej produkcji.

Filmy - Drogi wolności (serial) (1)