Droga na drugą stronę

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Droga na drugą stronę (Film (2011)[Crulic - drumul spre dincolo] Reż.Anca Damian) ,

Artykuły - Droga na drugą stronę (10)

 • Polskie sukcesy w Nowym Jorku

  Polskie sukcesy w Nowym Jorku

  "W imieniu diabła", "Droga na drugą stronę" oraz "Twist & blood" znalazły się wśród filmów nagrodzonych na 8. Festiwalu Filmów Polskich w Nowym Jorku. Jury przyznało także inne wyróżnienia.
 • DocFilm: "Droga na drugą stronę" najlepsza

  DocFilm: "Droga na drugą stronę" najlepsza

  Polsko-rumuński film "Droga na drugą stronę" w reżyserii Anca Damiana wygrał zakończony w niedzielę, 6 maja, w Gdańsku 10. międzynarodowy festiwal filmów dokumentalnych Gdańsk DocFilm. Wyróżnienie otrzymał też "Koniec lata" Piotra Stasika.
 • "Droga na drugą stronę": Podróż do kresu głodu

  "Droga na drugą stronę": Podróż do kresu głodu

  "Droga na drugą stronę" ("Crulic - drumul spre dincolo"), reż. Anca Damian, Polska/ Rumunia 2011, dystrybutor Fundacja im. Ferdynanda Magellana, premiera kinowa 1 grudnia 2011 roku.
 • Tragedia w polskim więzieniu

  Tragedia w polskim więzieniu

  Historia rumuńskiego aresztanta Claudiu Crulica, niewinnie osadzonego w krakowskim areszcie, gdzie podjął protestacyjną głodówkę i zmarł - to temat polsko-rumuńskiej animacji "Droga na drugą stronę", którą od piątku można będzie obejrzeć w kinach.
 • Zmarł w areszcie, jego historia w kinach

  Zmarł w areszcie, jego historia w kinach

  Polsko-rumuńska animacja "Droga na drugą stronę" - przypomnienie prawdziwej, tragicznej historii rumuńskiego aresztanta Claudiu Crulica, która rozegrała się w Krakowie - trafi 1 grudnia do kin w Polsce. Obraz zdobył specjalne wyróżnienie na tegorocznym festiwalu filmowym w Locarno w Szwajcarii.
 • Polsko-rumuńska animacja idzie w świat

  Polsko-rumuńska animacja idzie w świat

  Polsko-rumuńska animacja "Droga na drugą stronę" - przypomnienie prawdziwej, tragicznej historii rumuńskiego aresztanta Claudiu Crulica, która rozegrała się w Krakowie - zostanie zaprezentowana na festiwalach w Pusan i Londynie.
 • Polska animacja doceniona w Locarno

  Polska animacja doceniona w Locarno

  Polsko-rumuńska animacja "Crulic - droga na drugą stronę" zdobyła wyróżnienie specjalne Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Filmowych na zakończonym w sobotę, 13 sierpnia, 64. festiwalu filmowym w Locarno w Szwajcarii.
 • Polsko-rumuńska animacja w Locarno

  Polsko-rumuńska animacja w Locarno

  Polsko-rumuńska animacja "Crulic - droga na drugą stronę" zbiera pochwały na festiwalu w Locarno. Po pokazie prasowym oraz premierowej projekcji dla publiczności nagrodzono ją oklaskami - powiedział producent filmu, Arkadiusz Wojnarowski.
 • 20 filmów walczy o Złotego Leoparda

  20 filmów walczy o Złotego Leoparda

  20 produkcji, w tym polsko-rumuński "Crulic - droga na drugą stronę", walczy o nagrodę Złotego Leoparda na 64. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno w Szwajcarii. W filmie holenderskiego reżysera Marco van Geffena "Among us", grają Dagmara Bąk i Natalia Rybicka.
 • Polsko-rumuński film w Locarno

  Polsko-rumuński film w Locarno

  Polsko-rumuński film "Crulic - droga na drugą stronę", przypomnienie głośnej i tragicznej historii rumuńskiego aresztanta, która parę lat temu trafiła na pierwsze strony gazet, będzie walczyć w konkursie głównym festiwalu w Locarno.