droga krajowa

Artykuły - Droga krajowa (42)

 • Remontowali 9 km drogi. Przez 3 lata!

  Zakończyła się przebudowa drogi krajowej 42 na odcinku Dębina - Praszka (Opolskie) - podała GDDKiA w Opolu. Prace prowadzone na 9-kilometrowym fragmencie trasy, m.in. przez problemy finansowe kolejnych wykonawców, trwały niemal 3 lata. Kosztowały ok. 28 mln zł.
 • Droga krajowa nr 52: Trwa budowa nowego mostu. Będą objazdy

  Droga krajowa nr 52: Trwa budowa nowego mostu. Będą objazdy

  Trwa budowa mostu objazdowego na granicy gmin Lanckorona i Sułkowice w Biertowicach, na drodze krajowej nr 52. Ruch na razie odbywa się starym mostem na rzece Skawinka, który po ustanowieniu objazdu zostanie rozebrany. Zmiana organizacji ruchu nastąpi po długim weekendzie sierpniowym - informuje GDDKiA.
 • Zderzenie trzech samochodów na drodze krajowej nr 73

  Po zderzeniu trzech samochodów zablokowana jest we wtorek droga krajowa nr 73 w miejscowości Młyny (woj. świętokrzyskie) - podała policja. Dla samochodów osobowych wprowadzono objazdy lokalnymi drogami.
 • Opolskie: Od poniedziałku zamknięta droga krajowa nr 40

  Droga krajowa nr 40 będzie od poniedziałku zamknięta - to wynik remontu mostu na Kanale Gliwickim na osiedlu Sławięcice w Kędzierzynie-Koźlu. Objazd na trasie Kędzierzyn-Koźle - Pyskowice (Śląskie) ma obowiązywać do końca października.
 • Lubelskie: Po wypadku zablokowana droga nr 74

  Lubelskie: Po wypadku zablokowana droga nr 74

  W miejscowości Wólka Gościeradowska (Lubelskie) na drodze krajowej nr 74, między Kraśnikiem a Annopolem, doszło we wtorek do wypadku. Droga jest zablokowana - poinformowała policja.
 • Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 28

  Przejezdna jest już droga krajowa nr 28 w miejscowości Cisowa (Podkarpackie), gdzie we wtorek rano osobowa skoda zderzyła się z ciężarówką. W wypadku rannych zostało pięć osób.
 • Zablokowana droga krajowa nr 3 w miejscowości Jawor

  Zablokowana droga krajowa nr 3 w miejscowości Jawor

  Droga krajowa nr 3 Legnica - Jelenia Góra jest zablokowana w miejscowości Jawor (Dolnośląskie), po tym jak policjanci podczas rutynowej kontroli zatrzymanego samochodu znaleźli w nim granat z czasów II wojny światowej.
 • Od 1 lipca ponad 300 km nowych dróg w systemie viaTOLL

  Od 1 lipca ponad 300 km nowych dróg w systemie viaTOLL

  Elektroniczny system opłat zacznie obowiązywać przede wszystkim na drogach równoległych do autostrad A1 i A2. To element uszczelniania istniejącej sieci. W przyszłym roku płatne stanie się kolejnych 1000 km autostrad i dróg krajowych.
 • Szybciej przybywa nowych dróg niż nowych aut

  Szybciej przybywa nowych dróg niż nowych aut

  W ciągu ostatnich 5 lat ruch na trasach krajowych zwiększył się średnio o ponad jedną piątą - wyliczyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).
 • Zabraknie pieniędzy na drogi?

  Co najmniej 1,2 mld zł będzie kosztowała naprawa zniszczonych dróg krajowych przez obie fale powodziowe.