droga ekspresowa

Artykuły - Droga ekspresowa (51)

 • Krakowski odcinek S7: Innowacyjna droga ze zużytych opon

  Odcinek tzw. trasy nowohuckiej, czyli fragment drogi ekspresowej S7 biegnącej przez Kraków wyróżnia się pośród wszystkich dróg tego typu w Polsce. Powód? Do produkcji drogi wykorzystano 25 tys. zużytych opon, które posłużyły do wykonania górnej nawierzchni 4,5 km odcinka.
 • Droga Kraków-Warszawa będzie ekspresowa w 2020 roku

  Droga Kraków-Warszawa będzie ekspresowa w 2020 roku

  Na przełomie 2019 i 2020 r. powinien być gotowy blisko 30-kilometrowy odcinek trasy S7, łączący Warszawę z Grójcem. Ułatwi to wyjazd ze stolicy na południe Polski. Do 2020 r. ekspresówka ma być już na całej trasie Warszawa-Kraków.
 • Umowa podpisana. Kiedy pojedziemy ekspresową obwodnicą Radomia?

  Umowa podpisana. Kiedy pojedziemy ekspresową obwodnicą Radomia?

  Przed końcem 2018 r. w ciągu drogi krajowej nr 7 (Kraków-Warszawa) zostanie wybudowana zachodnia obwodnica Radomia. Dzięki niej kierowcy jadący z północy na południe Polski ominą Radom i zakorkowane - szczególnie przed weekendem - rondo przy wjeździe do miasta. Dzisiaj została podpisana umowa pomiędzy GDDKIA a wykonawcą - hiszpańską firmą Dragados.
 • Droga S69 z Bielska-Białej do Żywca już przejezdna

  Droga S69 z Bielska-Białej do Żywca już przejezdna

  W piątek drogowcy oddali do użytku ostatni, blisko 10-kilometrowy fragment tej części ekspresówki: od Buczkowic do Żywca – podał katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
 • W ciągu dwóch lat powstanie ostatni brakujący odcinek S7

  W ciągu dwóch lat powstanie ostatni brakujący odcinek S7

  1,3 mld zł będzie kosztować budowa obwodnicy Ostródy oraz odcinka drogi S7 Gdańsk-Warszawa, które usprawnią przejazd aut w kierunku Wielkich Jezior Mazurskich. Po zakończeniu inwestycji w 2017 roku cała S7 na Warmii i Mazurach będzie trasą dwujezdniową.
 • Ta droga może odmienić oblicze wschodniej części Polski

  Ta droga może odmienić oblicze wschodniej części Polski

  Budowa korytarza transeuropejskiego via Carpatia wzdłuż wschodniej granicy UE jest najważniejszą inwestycją drogową, która przyczyni się do rozwoju gospodarczego Polski Wschodniej - przekonywali w poniedziałek marszałkowie tego makroregionu.
 • Droga S3. Wybudują MOP-y, ale bez stacji paliw

  Droga S3. Wybudują MOP-y, ale bez stacji paliw

  Firmy Strabag Infrastruktura Południe i Maldrobud wygrały przetargi na zaprojektowanie oraz budowę miejsc obsługi podróżnych (MOP-ów) przy lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3. Inwestycje nie obejmują budowy stacji paliw ani restauracji.
 • Co dalej z drogą S14? Ciągle są tylko obietnice

  Co dalej z drogą S14? Ciągle są tylko obietnice

  Nie ma alternatywy dla drogi S14, bo to jedna z najważniejszych inwestycji w kraju - zapewniał w środę w Sejmie wiceszef Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Zbigniew Rynasiewicz. Minister odniósł się do pytania posła SLD Dariusza Jońskiego o przyszłość tej inwestycji.
 • Droga S19 będzie dłuższa. Odrobinę dłuższa

  Droga S19 będzie dłuższa. Odrobinę dłuższa

  Wojewoda podkarpacka Małgorzata Chomycz-Śmigielska wydała zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dotyczące budowy odcinka S19 Świlcza - węzeł Rzeszów Południe. Budowa ponad 6 kilometrowego odcinka kosztować będzie 342,5 mln zł.
 • Jest szansa na rozbudowę drogi S3 do granicy z Czechami

  Jest szansa na rozbudowę drogi S3 do granicy z Czechami

  Mamy robocze porozumienie z czeskim rządem, by wspólnie wystąpić o fundusze europejskie na rozbudowę trasy S3, która ma łączy wybrzeże Bałtyku z Adriatykiem - podała w czwartek we Wrocławiu minister infrastruktury i rozwoju regionalnego Maria Wasiak.

Filmy - Droga ekspresowa (2)

 • S8, czyli trasa ekspresowa tylko między zakrętami...

  Nie lada zaskoczenie czeka kierowców na trasie ekspresowej S8 między Piotrkowem Trybunalskim a Rawą Mazowiecką. Droga przebudowana kosztem dwóch miliardów złotych pozwala na jazdę z maksymalną prędkością 120 kilometrów na godzinę, ale... tylko między zakrętami. Na większości z nich ustawiono bowiem znaki ograniczające prędkość do 100 kilometrów na godzinę. Okazuje się, że drogowcom nie starczyło pieniędzy na poszerzenie jezdni, dzięki któremu zakręty byłyby inaczej wyprofilowane. Absurdów na polskich drogach nigdy dość. Oto kolejny przykład - łatanie dziur: ZOBACZ KONIECZNIE!
 • "Gotowi na rozbudowę sieci płatnych dróg"

  System viaTOLL czekają kolejne rozszerzenia. Pierwsze już od lipca. Do 2014 roku płatne będzie 2880 km autostrad i dróg ekspresowych. - Do końca lipca będzie to 340 km, a do końca roku ok. 600 km - zapewnia Marek Cywiński, prezes Kapsch Telematic Services, operatora systemu viaTOLL.