drobne kradzieże

Artykuły - Drobne kradzieże (-4)

 • PSL przeciwne liberalizacji przepisów dotyczących kradzieży

  PSL przeciwne liberalizacji przepisów dotyczących kradzieży

  PSL protestuje przeciwko podniesieniu z 250 do 1000 zł granicy, od której kradzież byłaby uznawana za przestępstwo. Taka propozycja ma być omawiana na wtorkowym posiedzeniu rządu. PSL uważa, że podniesienie tego progu byłoby przyzwoleniem na drobną kradzież.
 • Kradną na potęgę, a my to ułatwiamy

  Kradną na potęgę, a my to ułatwiamy

  - Drobne kradzieże to ostatnio plaga - alarmuje policja. Złodzieje wykorzystują naszą nieuwagę i kradną torebki oraz portfele w supermarketach czy cenne przedmioty pozostawione w otwartych samochodach.
 • To ofiara zdecyduje, czy ścigać złodzieja

  MSWiA chce, aby niektóre przestępstwa, np. drobne kradzieże czy włamania, były ścigane na wniosek pokrzywdzonego, a nie - jak obecnie - z urzędu. Dzięki temu policjanci mieliby się skupić na poważniejszych sprawach - pisze "Rzeczpospolita".
 • Uciekinier z więzienia sam zgłosił się na policję

  Uciekinier z więzienia sam zgłosił się na policję

  Jeden z dwóch uciekinierów z Zakładu Karnego w Zamościu oddał się w ręce warszawskiej policji. Mężczyzna był poszukiwany od prawie dwóch tygodni. Współwięzień, z którym uciekł, wciąż jest na wolności. Obaj mężczyźni odsiadywali wyroki za drobne kradzieże.
 • Coraz więcej drobnych kradzieży

  Coraz więcej drobnych kradzieży

  W okresie wakacyjnym wschowscy policjanci odnotowują wzrost drobnych kradzieży. W związku z tym apelują do mieszkańców o szczególną ostrożność.
 • Goło i niewesoło na polskich plażach

  Goło i niewesoło na polskich plażach

  Przestępstwa, do jakich ostatnio doszło na sopockiej plaży, choć poważne - to jednak wyjątki. Prawdziwą plagą trójmiejskich kąpielisk są drobne kradzieże. Kradzieże plecaków z plaży często wynikają z lekkomyślności plażowiczów, którzy pozostawiają je bez opieki.

Filmy - Drobne kradzieże (1)

 • Drobne kradzieże zmorą sklepikarzy

  Straty będące wynikiem drobnych kradzieży w sklepach sięgają 3 proc. obrotu. Zdaniem organizacji handlowych – podniesienie z 250 zł na 800 zł limitu uznania kradzieży za przestępstwo doprowadzi do jeszcze większych strat. Wskutek proponowanych zmian najbardziej ucierpią właściciele małych przedsiębiorstw, którzy nie mają środków na ochronę czy monitoring. Komentuje Marcin Kraszewski, dyrektor Fundacji Polskiego Handlu.