drób

Artykuły - Drób (258)

 • Badanie: Polacy nie przejęli się ostatnią aferą z mięsem

  Badanie: Polacy nie przejęli się ostatnią aferą z mięsem

  Prawie połowa sprzedawców twierdzi, że od czasu ostatniej afery z mięsem nic się nie zmieniło w zachowaniu klientów. Ponad 30 proc. nie zauważa, by częściej pytano ich o jakość towaru. Jeśli już konsumenci się dopytują, to głównie interesuje ich drób. Dopiero na drugim miejscu jest wołowina, wokół której wybuchł skandal. Tak wykazało badanie przeprowadzone przez Hiper-Com Poland i Grupę Mobilną Qpony-Blix.
 • Polska żywność w Azji?

  Polska żywność w Azji?

  Branża rolno-spożywcza jest bardzo istotnym sektorem z punktu widzenia polskiego handlu zagranicznego. W 2017 roku krajowi przedsiębiorcy z tej branży wyeksportowali towary o wartości ponad 27 miliardów euro, co stanowiło 20-procentowy udział w polskim eksporcie ogółem.
 • Raport BGŻ BNP Paribas oraz Krajowej Rady Drobiarstwa -przekroczony milion ton!

  Raport BGŻ BNP Paribas oraz Krajowej Rady Drobiarstwa -przekroczony milion ton!

  Produkcja mięsa drobiowego w Polsce w latach 2014-2017 zwiększyła się o prawie 30 proc. i w 2017 roku Polska była odpowiedzialna za 16 proc. unijnej produkcji drobiu. W 2016 r. po raz pierwszy w historii eksport mięsa i podrobów drobiowych z naszego kraju przekroczył 1 mln t, a w sierpniu 2017 roku liczba wstawień kurcząt brojlerów osiągnęła wartość 100 mln sztuk w ciągu jednego miesiąca - wynika z raportu "Rynek mięsa drobiowego", przygotowanego przez ekspertów Banku BGŻ BNP Paribas oraz Krajowej Rady Drobiarstwa - Izby Gospodarczej (KRD-IG).
 • Jaja, mleko i masło powrócą do starych cen?

  Jaja, mleko i masło powrócą do starych cen?

  Rynki towarowe wracają do równowagi. Unijny rynek jaj podnosi się po negatywnym szoku podażowym, i wykryciu skażenia jaj fipronilem w krajach Europy Zachodniej. Zdaniem analityków CAIB również dobre wieści napływają z rynku mleka i masła, nic nie zmieni odwrócenia trendu spadkowego ich cen.
 • Silny popyt zagraniczny wydrenował polski rynek jaj

  Silny popyt zagraniczny wydrenował polski rynek jaj

  Zdaniem analityków CAIB , odzyskanie przez Polskę statusu kraju wolnego od ptasiej grypy umożliwi stopniowy powrót na zamknięte rynki eksportowe i będzie sprzyjać wzrostowi cen drobiu. Uważamy jednak, że jego produkcja rośnie szybciej od możliwości eksportowych, co w kolejnych kwartałach może wywierać presję na spadek cen. Prognozujemy, że cena drobiu w Polsce w 2018 r. będzie kształtować się w łagodnym trendzie spadkowym.
 • Przemysł drobiarski obawia się antybiotyków

  Przemysł drobiarski obawia się antybiotyków

  - Zagrożenie rosnącą odpornością na leki wśród drobnoustrojów atakujących ludzi i związane z tym kampanie społeczne sprawiają, że tajlandzcy producenci odchodzą od używania antybiotyków w hodowli drobiu - pisze "Nikkei Asian Review".
 • "PB" - Ukraiński gigant połknie nasze kurczaki

  "PB" - Ukraiński gigant połknie nasze kurczaki

  - MHP chce wejść do Polski dzięki Exdrobowi, który borykał się ostatnio ze stratami. Branża ostrożnie szacuje rynkowe szanse inwestora - czytamy w czwartkowym "Pulsie Biznesu".
 • Prezes Konspolu: Produkcja drobiu w Polsce jest zbyt duża

  Prezes Konspolu: Produkcja drobiu w Polsce jest zbyt duża

  - W 2017 roku produkcja drobiu w Polsce nadal rośnie, choć wolniej niż w latach ubiegłych. Według mnie jest nawet zbyt duża. Obecnie produkujemy 140 procent krajowego zapotrzebowania. To dobrze, póki mamy gdzie eksportować. A podczas epidemii ptasiej grypy był to problem. Ceny poleciały bardzo mocno w dół i rentowność spadła nawet poniżej zera - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Konrad Pazgan, prezes Konspolu.
 • Ptasia grypa: W lutym wnioski o rekompensaty

  Ptasia grypa: W lutym wnioski o rekompensaty

  Rolnicy, poszkodowani w wyniku wystąpienia na terenie Polski wysoce zjadliwej grypy ptaków, otrzymają rekompensaty. Pomoc będzie udzielana na wniosek producenta drobiu. Wnioski należy składać od 1 do 28 lutego 2017 r. do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
 • 14. ognisko ptasiej grypy u dzikiego ptactwa w Polsce

  14. ognisko ptasiej grypy u dzikiego ptactwa w Polsce

  Główny Lekarz Weterynarii poinformował w poniedziałek o czternastym ognisku ptasiej grypy u dzikich ptaków w Polsce.

Filmy - Drób (62)

 • Pieczony kurczak z cebulą i ziemniakami

  Przepis na kurczaka z cebulą i ziemniakami to szybki i stosunkowo tani przepis na pyszny, ciepły i sycący obiad, który posmakuje każdemu! Zwykłe, delikatne mięso kurczaka idealnie nadaje się do zmieniania jego smaku i wydobywaniu tego, co najlepsze! Pyszne, zwarte ziemniaki, a do tego trochę aromatyczna cebula i inne przyprawy - z tym obiadem poradzi sobie każdy!
 • Przepis na roladki z kurczaka z miętą i mozzarellą

  Roladka z kurczaka z dodatkiem mięty i mozzarelli to świetny przepis na rodzinny obiad. Delikatne mięso z kurczaka doskonale komponuje się ze świeżym smakiem mięty i słodkim serem mozzarella, dzięki czemu roladka ma niezwykły, subtelny smak.
 • Przepis na chrupiącego kurczaka w panierce z płatków kukurydzianych

  Chrupiący filet z kurczaka w panierce z płatków kukurydzianych to doskonały przepis na obiad. Panierka z płatków kukurydzianych jest banalnie prosta i szybka w przygotowaniu i sprawia, że filet z kurczaka staje się pyszny i chrupiący.
 • Pierś z kurczaka w panierce… z popcornu!

  Pierś z kurczaka i panierka z popcornu – to połączenie zaskoczy niemal każdego. Jak się okazuje ten duet idealnie do siebie pasuje i doskonale sprawdza się w roli imprezowej przekąski. Pierś z kurczaka w panierce z popcornu szybko stanie się hitem wśród twoich znajomych!