drifting

Artykuły - Drifting (5)

 • Karolina Pilarczyk – królowa driftingu. Kobieta, która uciera nosa stereotypom

  Karolina Pilarczyk – królowa driftingu. Kobieta, która uciera nosa stereotypom

  Karolina Pilarczyk przetarła szlak kobietom w sporcie motorowym. To ona ponad dwie dekady temu obrała sobie drogę drifterki, która zamieniając spódnicę na kombinezon, na równi rywalizowała z mężczyznami. Od tamtej pory wiele się zmieniło, na torze przybyło kobiet, a jazda sportowa stała się bardziej dostępna. „Różowy samochód, który ma 800 koni mechanicznych, robi wrażenie. Lubimy łamać stereotypy” – powiedziała w rozmowie z Interią Karolina Pilarczyk.
 • Uwierzyłbyś, że policjanci tak potrafią?

  Uwierzyłbyś, że policjanci tak potrafią?

  Panowanie nad pojazdem w poślizgu to sztuka, którą kierowcy sportowi doskonalą latami. Jej podstawy - w zdecydowanie krótszym czasie - opanować też muszą funkcjonariusze drogówki.
 • Otworzyli obwodnicę, ale wcześniej był drifting

  Drugi odcinek obwodnicy Koszalina (Zachodniopomorskie) został w sobotę otwarty dla ruchu, ma on połączyć drogi krajowe nr 11 Kołobrzeg - Poznań i nr 6 Szczecin - Gdańsk z pominięciem centrum miasta.
 • Permanentna jazda samochodem w kontrolowanym poślizgu

  Permanentna jazda samochodem w kontrolowanym poślizgu

  Drifting, czyli zawody polegające na permanentnej jeździe samochodem w kontrolowanym poślizgu, w których zawodnicy walczą ze sobą w pojedynkach w parach, to obecnie jedna z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportów motorowych na świecie, jak również w naszym kraju.
 • Nissan do jazdy bokiem

  Nissan do jazdy bokiem

  Drifting nieatrakcyjnymi pojazdami traci co najmniej połowę ze swojej widowiskowości. Z tym większą przyjemnością witamy takie projekty, jak nissan 200SX, którego sam właściciel nazywa "cukierkiem".

Filmy - Drifting (7)