drewno

Artykuły - Drewno (64)

 • Miliardy złotych z Lasów Państwowych

  Miliardy złotych z Lasów Państwowych

  Dyrektor generalny Lasów Państwowych ogłosił, że leśnicy rezygnują z umożliwienia myśliwym komercyjnych odstrzałów żubrów. Andrzej Konieczny polecenie w tej sprawie wydał dla nadleśnictw opiekujących się stadami żubrów na Podlasiu. Tymczasem, planowane przychody Lasów Państwowych mają w tym roku wynieść ok. 9 mld PLN z czego ok. 8 mld będą stanowiły przychody ze sprzedaży drewna.
 • "Puls Biznesu": Lasy Państwowe - drewno płynie za morze

  "Puls Biznesu": Lasy Państwowe - drewno płynie za morze

  Trwa porządkowanie terenów w Nadleśnictwie Rytel, które podczas zeszłorocznej wichury, nazwanej potem huraganem 100-lecia, poniosło największe straty. Część drewna z sierpniowych wiatrołomów płynie do Skandynawii - informuje wtorkowy "Puls Biznesu".
 • Ekolodzy skarżą Polskę za sposób zarządzania lasami

  Ekolodzy skarżą Polskę za sposób zarządzania lasami

  Siedem organizacji pozarządowych w tym m.in. Greenpeace i ClientEarth Prawnicy dla Ziemi złożyło do Komitetu Aarhus skargę na Polskę ws. zarządzania lasami. Resort środowiska na razie nie komentuje sprawy.
 • Samorządy opiniują projekt uchwały antysmogowej

  Samorządy opiniują projekt uchwały antysmogowej

  Samorządy opiniują projekt uchwały antysmogowej dla regionu. Wskazują m.in. na problemy związane z brakiem obowiązku korzystania z istniejących sieci ciepłowniczych czy potrzebę wsparcia, aby z niskoemisyjnych źródeł ciepła mogli korzystać ubożsi mieszkańcy.
 • Jest uchwała antysmogowa dla Małopolski - i co dalej?

  Jest uchwała antysmogowa dla Małopolski - i co dalej?

  Sejmik Małopolski jednogłośnie przyjął chwałę antysmogową, która zakłada, że od 1 lipca w całym regionie będzie można montować w nowych domach wyłącznie piece do ogrzewania na paliwa stałe, spełniające najwyższe normy emisyjne. Stare kotły muszą zostać wymienione do 2023 r. Od 1 lipca w Małopolsce nie będzie możliwa instalacja kotła na węgiel lub drewno o parametrach emisji gorszych niż wyznaczone w unijnych rozporządzeniach w sprawie ekoprojektu.
 • Nadchodzi przezroczyste drewno

  Nadchodzi przezroczyste drewno

  Okna i panele słoneczne w przyszłości mogą być wytwarzane z jednego z najlepszych, a zarazem najtańszych znanych materiałów: drewna. Szwedzcy naukowcy opracowali nowy przezroczysty materiał wykonany z drewna, który jest gotowy do masowej produkcji.
 • Lasy Państwowe mają się dobrze - rośnie zysk przedsiębiorstwa

  Lasy Państwowe mają się dobrze - rośnie zysk przedsiębiorstwa

  Lasy Państwowe zwiększają pozyskanie drewna i prognozują wzrost zysku netto. Realizowane są także inwestycje - głównie przeciwpożarowe.
 • Stworzono drewniany procesor

  Stworzono drewniany procesor

  ​Wszystkie układy elektroniczne z czasem stają się przestarzałe, a proces ich utylizacji jest problematyczny. Już wkrótce może się to zmienić, bo udało się stworzyć "drewniany" półprzewodnik, który jest niemal w całości biodegradowalny.
 • Koniec z nielegalnym handlem drewnem

  Koniec z nielegalnym handlem drewnem

  Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w tym tygodniu nowelę ustawy o lasach. Zmiany mają na celu m.in. walkę z obrotem nielegalnie pozyskiwanym drewnem.
 • Gigantyczne kary za pozyskanie drewna

  Gigantyczne kary za pozyskanie drewna

  Posłowie w piątek znowelizowali ustawę o lasach. Nowe przepisy mają się przyczynić do zamknięcia rynku wspólnotowego przed obrotem nielegalnie pozyskanym drewnem pochodzącym z innych rejonów świata.

Filmy - Drewno (7)

 • Domy z drewna znowu w modzie!

  Drewno zaczyna znów wchodzić w łaski architektów. Jest trwałe, a dzięki nowoczesnym technologiom obróbki stało się jeszcze trwalsze i można je wszechstronnie wykorzystać.
 • Chciał się popisać. Do czasu, gdy...

  Dwóch braci wybrało się do lasu, gdzie w ostatnim czasie mocno padało. Spotkali drzewo, które zostało powalone przez deszcze, a na którym bawili się będąc dziećmi. Jak się ta historia skończyła? Właśnie tak.
 • Jak zrobić stolik na kawę z kawałków drewna?

  Drobne, niewysokie kawałki drewna - nawet surowego, prosto po ścięciu - mogą być genialnym budulcem do stworzenia praktycznego, niewielkiego stoliczka do kawy, który będzie nie tylko świetnie wyglądał, ale też nie zajmował wiele miejsca! Jeśli lubicie majsterkować i uwielbiacie oryginalnie wyglądające przedmioty, spróbujcie w parę chwil stworzyć ten prosty stoliczek - efekty są zdumiewające!
 • Jak zrobić stolik ze skrzynek?

  Drewniane skrzynki na owoce to idealny materiał na stworzenie ciekawie wyglądającego, stylowego stoliczka! W kilka chwil, przy użyciu podstawowych narzędzi możecie zbudować stolik, który świetnie sprawdzi się nie tylko w minimalistycznych wnętrzach! Najważniejsze potrzebne przedmioty to właśnie skrzynki - można je zdobyć bez problemu, ważne, by nie były połamane i kompletnie zniszczone. Zobaczcie, jak łatwo zrobić stolik ze skrzynek - z tym zadaniem poradzi sobie nawet osoba bez doświadczenia w majsterkowaniu!