drewno

Artykuły - Drewno (98)

 • Wysokie ceny drewna. Producenci mebli drżą o jutro

  Wysokie ceny drewna. Producenci mebli drżą o jutro

  Drożejące drewno i płyty drewnopochodne oraz inne surowce powodują, że producenci mebli i drzwi, którzy nakręcają polski eksport, drżą o jutro - czytamy w środowym wydaniu "Pulsu Biznesu".
 • Wznowienie hossy surowców spowodowało liczne wybicia

  Wznowienie hossy surowców spowodowało liczne wybicia

  Sektor surowców wykazuje ponowne umocnienie: po trwającej sześć tygodni konsolidacji indeks towarowy Bloomberg odnotował najlepszy tydzień od czterech miesięcy. Mimo iż na wszystkie trzy sektory pozytywnie wpłynęły poszczególne doniesienia i zmiany na rynku, ogólny wynik wsparł również zaskakujący spadek rentowności amerykańskich obligacji skarbowych i towarzyszące mu osłabienie dolara.
 • Karpackie lasy trafią pod unijny topór?

  Karpackie lasy trafią pod unijny topór?

  Po kilku latach sporu arbitraż rozstrzygnął, że ukraińskie moratorium na eksport nieprzetworzonego drewna narusza umowę o stowarzyszeniu z Unią Europejską. Bruksela chciałaby natychmiastowego zielonego światła dla pracujących na rzecz unijnych firm drwali, m.in. w ukraińskiej części Karpat, w Kijowie jednak studzą ten zapał.
 • Polak mistrzem Europy drwali

  Polak mistrzem Europy drwali

  Michał Dubicki został mistrzem Europy w sportowym cięciu i rąbaniu drewna! Dwukrotny mistrz Polski, stając na najwyższym stopniu podium wyprzedził reprezentanta Belgii Koena Martensa oraz Czecha Martina Komárka. Tegoroczna rywalizacja w mistrzostwach Starego Kontynentu, odbyła się w wyjątkowej wirtualnej formule, a bój o złoto toczyli najlepsi drwale z czternastu europejskich państw.
 • Polskie lasy przyciągają dużych inwestorów

  Polskie lasy przyciągają dużych inwestorów

  Polska przyciąga dużych inwestorów z branży przemysłu drzewnego. Lokalne firmy często nie są w stanie sprostać tej konkurencji.
 • Powstał pierwszy na świecie drewniany supersamochód

  Powstał pierwszy na świecie drewniany supersamochód

  Pewien projektant z Północnej Karoliny, spędził 9 lat swojego życia, budując drewniany supersamochód. Całość udokumentował na swoim kanale YouTube.
 • Lasy Państwowe: Spadek przychodów o 630 mln zł

  Lasy Państwowe: Spadek przychodów o 630 mln zł

  Przychody Lasów Państwowych po pierwszych siedmiu miesiącach br. wyniosły 4,78 mld zł i były niższe o 631 mln zł niż rok wcześniej - dowiedziała się PAP w Lasach Państwowych. Niższe przychody to efekt pandemii. LP tną też koszty.
 • Drewno energetyczne znowu rozpala emocje

  Drewno energetyczne znowu rozpala emocje

  Komisja ds. energii oceni poprawki zgłoszone do projektu noweli ustawy o OZE, który wprowadza definicję drewna energetycznego. Problem jest poważny, bo dotyczy około 2,8 mln m sześc. zalegającego drewna.
 • Rewolucja z drewnem energetycznym!

  Rewolucja z drewnem energetycznym!

  ​Minister środowiska pod dyktando koncernu Lasy Państwowe próbuje przeforsować zmiany w prawie, które znacznie poszerzą definicję drewna energetycznego a przez to utorują drogę do dalszego intensywnego eksploatacji polskich lasów i spalania ich w piecach elektrowni.
 • Odkryto najstarszą drewnianą konstrukcję na świecie

  Odkryto najstarszą drewnianą konstrukcję na świecie

  ​Starożytny obiekt przypominający skrzynię może być najstarszą znaną konstrukcją drewnianą na świecie. Drewniany przedmiot, który jest częścią starożytnej studni, został znaleziony w pobliżu miasta Ostrov w Czechach.

Filmy - Drewno (9)