drewno

Artykuły - Drewno (91)

 • Drewno energetyczne znowu rozpala emocje

  Drewno energetyczne znowu rozpala emocje

  Komisja ds. energii oceni poprawki zgłoszone do projektu noweli ustawy o OZE, który wprowadza definicję drewna energetycznego. Problem jest poważny, bo dotyczy około 2,8 mln m sześc. zalegającego drewna.
 • Rewolucja z drewnem energetycznym!

  Rewolucja z drewnem energetycznym!

  ​Minister środowiska pod dyktando koncernu Lasy Państwowe próbuje przeforsować zmiany w prawie, które znacznie poszerzą definicję drewna energetycznego a przez to utorują drogę do dalszego intensywnego eksploatacji polskich lasów i spalania ich w piecach elektrowni.
 • Odkryto najstarszą drewnianą konstrukcję na świecie

  Odkryto najstarszą drewnianą konstrukcję na świecie

  ​Starożytny obiekt przypominający skrzynię może być najstarszą znaną konstrukcją drewnianą na świecie. Drewniany przedmiot, który jest częścią starożytnej studni, został znaleziony w pobliżu miasta Ostrov w Czechach.
 • Męski zegarek z drewna – nowy i niepowtarzalny styl czasomierzy z duszą

  Męski zegarek z drewna – nowy i niepowtarzalny styl czasomierzy z duszą

  Zegarek to nie tylko przedmiot do wskazywania czasu – to także doskonały sposób na podkreślenie stylu męskiej garderoby. Mężczyzna poszukujący zegarka uniwersalnego czy wizytowego powinien zwrócić uwagę na modele wykonane z drewna. Jakie atuty ma drewniany czasomierz i dlaczego warto go kupić?
 • Miliardy złotych z Lasów Państwowych

  Miliardy złotych z Lasów Państwowych

  Dyrektor generalny Lasów Państwowych ogłosił, że leśnicy rezygnują z umożliwienia myśliwym komercyjnych odstrzałów żubrów. Andrzej Konieczny polecenie w tej sprawie wydał dla nadleśnictw opiekujących się stadami żubrów na Podlasiu. Tymczasem, planowane przychody Lasów Państwowych mają w tym roku wynieść ok. 9 mld PLN z czego ok. 8 mld będą stanowiły przychody ze sprzedaży drewna.
 • "Puls Biznesu": Lasy Państwowe - drewno płynie za morze

  "Puls Biznesu": Lasy Państwowe - drewno płynie za morze

  Trwa porządkowanie terenów w Nadleśnictwie Rytel, które podczas zeszłorocznej wichury, nazwanej potem huraganem 100-lecia, poniosło największe straty. Część drewna z sierpniowych wiatrołomów płynie do Skandynawii - informuje wtorkowy "Puls Biznesu".
 • Ekolodzy skarżą Polskę za sposób zarządzania lasami

  Ekolodzy skarżą Polskę za sposób zarządzania lasami

  Siedem organizacji pozarządowych w tym m.in. Greenpeace i ClientEarth Prawnicy dla Ziemi złożyło do Komitetu Aarhus skargę na Polskę ws. zarządzania lasami. Resort środowiska na razie nie komentuje sprawy.
 • Samorządy opiniują projekt uchwały antysmogowej

  Samorządy opiniują projekt uchwały antysmogowej

  Samorządy opiniują projekt uchwały antysmogowej dla regionu. Wskazują m.in. na problemy związane z brakiem obowiązku korzystania z istniejących sieci ciepłowniczych czy potrzebę wsparcia, aby z niskoemisyjnych źródeł ciepła mogli korzystać ubożsi mieszkańcy.
 • Jest uchwała antysmogowa dla Małopolski - i co dalej?

  Jest uchwała antysmogowa dla Małopolski - i co dalej?

  Sejmik Małopolski jednogłośnie przyjął chwałę antysmogową, która zakłada, że od 1 lipca w całym regionie będzie można montować w nowych domach wyłącznie piece do ogrzewania na paliwa stałe, spełniające najwyższe normy emisyjne. Stare kotły muszą zostać wymienione do 2023 r. Od 1 lipca w Małopolsce nie będzie możliwa instalacja kotła na węgiel lub drewno o parametrach emisji gorszych niż wyznaczone w unijnych rozporządzeniach w sprawie ekoprojektu.
 • Nadchodzi przezroczyste drewno

  Nadchodzi przezroczyste drewno

  Okna i panele słoneczne w przyszłości mogą być wytwarzane z jednego z najlepszych, a zarazem najtańszych znanych materiałów: drewna. Szwedzcy naukowcy opracowali nowy przezroczysty materiał wykonany z drewna, który jest gotowy do masowej produkcji.

Filmy - Drewno (11)

 • Niedźwiedzica zdobywa pożywienie dla swoich pociech

  Pewna para postanowiła udać się na przejażdżkę po Parku Narodowym Yellowstone. W pewnym momencie na drodze zauważyli jego mieszkańców, a konkretnie niedźwiedzicę w towarzystwie swoich pociech. Matka postanowiła oddalić się od nich na chwilę, aby wydobyć jedzenie z przewróconego drzewa. Te zwierzaki potrafią bowiem dużo czasu spędzić na szukaniu żyjących w drewnie owadów, które stanowią idealne źródło pożywienia. (STORYFUL/x-news)
 • Została zamknięta na zewnątrz. Co robi?

  Papuga kakadu została zamknięta na zewnątrz. Po czasie jednak chciała wrócić już do domu. Co zrobi, by się dostać do środka?
 • Niesamowita rzeźba z kawałka kłody. Robi wrażenie?

  To dopiero prawdziwy rzeźbiarski talent! James O’Neal stworzył realnych rozmiarów Arnolda Schwarzeneggera… z jednej dębowej kłody. Zajęło mu to 6 miesięcy. 1,88-metrowa rzeźba w charakterystycznej dla gwiazdora pozie pojawi się na Arnold Sports Festival w Ohio w marcu 2019 roku. Robi wrażenie? (STORYFUL/x-news)
 • Zdeterminowany pies próbuje zabrać swoją zdobycz ze sobą

  Zdeterminowany pies próbuje zabrać swoją zdobycz ze sobą. Zawzięcie trzyma w pysku spory kawałek drewna. Problem jest taki, że znajduje się... na skalnej wysepce. (STORYFUL/x-news)