Drekoty

Artykuły - Drekoty (7)

 • Najlepszy polski i zagraniczny teledysk 2018 roku [GŁOSOWANIE]

  Najlepszy polski i zagraniczny teledysk 2018 roku [GŁOSOWANIE]

  Przełom roku to najlepszy czas na podsumowania. Wybierzcie razem z nami najlepszy polski i zagraniczny teledysk ostatnich 12 miesięcy!
 • ​Recenzja Drekoty "Lub Maszyna Dzika Trawa": Kobieca oszczędność

  ​Recenzja Drekoty "Lub Maszyna Dzika Trawa": Kobieca oszczędność

  Drekoty, w przeciwieństwie do innych kobiet, bardzo lubią oszczędzać. Tak, chodzi o brzmienie.
 • 8-bitowe Drekoty

  8-bitowe Drekoty

  "Tramwaj" to tytuł nowego teledysku grupy Drekoty. Dziewczęce trio znalazło się w tegorocznych line-upach Open'era i OFF Festivalu.
 • Drekoty i bardzo atrakcyjne wyzwanie

  Drekoty i bardzo atrakcyjne wyzwanie

  W trzeciej odsłonie "OtwARTej Sceny", projektu powołanego do życia przez Roberta Tyskę i Leszka Biolika (producenta, muzyka Republiki i Obywatela G.C.) zaprezentowała się formacja Drekoty.
 • Kobieca Transsmisja: Punkowe anarchistki i kobiety biznesu

  Kobieca Transsmisja: Punkowe anarchistki i kobiety biznesu

  Punkowe anarchistki i kobiety biznesu, folkowe diwy i rapujące dziewczyny ulicy, spokojne songwriterki oraz zwariowane gitarzystki i eksperymentatorki - wszystkie pojawią się w Krakowie na czwartym festiwalu Kobieca Transsmisja.
 • Uruchamiają procesy myślowe

  Uruchamiają procesy myślowe

  Na stronach INTERIA.PL możecie zobaczyć teledysk do singla "Za", który zapowiada szykowany na listopad debiutancki album żeńskiego tria Drekoty.
 • Drekoty - biografia

  Drekoty to zespół założony przez Olę Rzepkę, perkusistkę i pianistkę, która po latach grania z licznymi zespołami (m.in. Alte Zachen, Wovoka, Pictorial Candi, a wcześniej Budyń i Sprawcy Rzepaku, Pogodno, Graal, The Complainer) postanowiła spróbować, czym jest samodzielność artystyczna. Do współpracy zaprosiła Magdę Turłaj (vel Karotkę znaną z Kawałka Kulki) oraz Zosz Chabierę. Pierwsze poważniejsze wzmianki na temat tria pojawiły się wiosną 2011 roku przy okazji EP-ki "Trafostacja". Od tego