Dreamliner

Artykuły - Dreamliner (97)

 • Nowy dreamliner wylądował na warszawskim Lotnisku Chopina

  Nowy dreamliner wylądował na warszawskim Lotnisku Chopina

  Po trwającym 9,5 godziny rejsie w piątek ok. godziny 9 wylądował w Warszawie pierwszy z zamówionych przez PLL LOT samolotów typu Boeing 787-9 Dreamliner. Nowa maszyna przyleciała prosto z fabryki w Everett w USA.
 • Polski narodowy przewoźnik w Stanach Zjednoczonych odbierze pierwszego większego dreamlinera

  Polski narodowy przewoźnik w Stanach Zjednoczonych odbierze pierwszego większego dreamlinera

  PLL LOT w czwartek odbiorą w Seattle w Stanach Zjednoczonych pierwszego z czterech zamówionych przez spółkę maszyn typu Boeing 787-9 Dreamliner. To większa o sześć metrów wersja Boeinga 787-8 Dreamliner. Samolot może zabrać na pokład 294 pasażerów.
 • RMF: Uszkodzony dreamliner. Ponad 200 Polaków utknęło w Kanadzie

  RMF: Uszkodzony dreamliner. Ponad 200 Polaków utknęło w Kanadzie

  Ponad 200 Polaków utknęło w kanadyjskim Toronto po tym, jak Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT, którym mieli lecieć, został uszkodzony na pasie startowym lotniska Pearson przez kołującą maszynę kanadyjskich linii. Naderwana została część skrzydła boeinga, tzw. winglet. Sygnał w tej sprawie dostaliśmy od Słuchacza na Gorącą Linię RMF FM.
 • LOT w tegorocznym budżecie zapisał 175 mln zł zysku z przewozu pasażerów

  LOT w tegorocznym budżecie zapisał 175 mln zł zysku z przewozu pasażerów

  Polskie Linie Lotnicze LOT w tegorocznym budżecie zaplanowały 175 mln zł zysku z działalności podstawowej, czyli przewozu pasażerów - poinformował PAP prezes spółki Rafał Milczarski. Za 2016 r. spółka może mieć z tej działalności ok. 180-200 mln zł zysku. Prezes poinformował również, że spółka weźmie w leasing cztery nowe samoloty Boeing 787-9 Dreamliner. To większe dreamlinery od tych, które obecnie ma firma - nowe maszyny zabiorą na pokład 294 pasażerów.
 • Polski przewoźnik PLL LOT będzie miał większe dreamlinery

  Polski przewoźnik PLL LOT będzie miał większe dreamlinery

  PLL LOT wyleasingują trzy nowe samoloty Boeing 787-9 Dreamliner - poinformowała we wtorek spółka. To większe dreamlinery od tych, które obecnie ma firma - nowe maszyny zabiorą na pokład 294 pasażerów. Pierwszy z nich, prosto z fabryki Boeinga, trafi do spółki w marcu 2018 r.
 • RMF24: Dreamliner LOT-u zawrócony znad Rosji

  RMF24: Dreamliner LOT-u zawrócony znad Rosji

  Z przyczyn technicznych do Warszawy zawrócił dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT lecący do Pekinu. Piloci podjęli taką decyzję po dwóch godzinach rejsu, kiedy maszyna była w okolicy Moskwy.
 • Pionowe wznoszenie Boeinga 787 Dreamliner

  Pionowe wznoszenie Boeinga 787 Dreamliner

  Boeing zaprezentował krótki materiał wideo z manewru pionowego wznoszenia samolotu 787 Dreamliner. Trzeba przyznać, że wygląda on imponująco.
 • Boeing 787 Dreamliner z poważnym błędem systemu

  Boeing 787 Dreamliner z poważnym błędem systemu

  Federalna Administracja Lotnictwa (ang. FAA - Federal Aviation Administration) poinformowała o poważnym błędzie w systemie samolotów Boeing 787 Dreamliner, który może doprowadzić do wyłączania zasilania całej maszyny, a konsekwencji do katastrofy – czytamy na łamach The Verge.
 • Znamy przyczynę pożarów w samolotach Boeing 787 Dreamliner

  Znamy przyczynę pożarów w samolotach Boeing 787 Dreamliner

  Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) sporządziła raport na temat baterii, które doprowadziły do uziemienia wielu samolotów Boeing 787 Dreamliner, w tym również tych należących do LOT-u.
 • Szósty dreamliner dołączył do floty PLL LOT

  Na warszawskim Lotnisku Chopina wylądował w czwartek szósty Boeing 787 Dreamliner w barwach PLL LOT. Najmłodsze dziecko polskiego przewoźnika od połowy maja zacznie latać do Nowego Jorku, Chicago, Toronto i Pekinu, a od października - na rejsach czarterowych.

Filmy - Dreamliner (8)

 • LOT czeka na nowego Dreamlinera. Wciąż nie wiadomo do kiedy pozostaną uziemione wadliwe Boeingi

  – Za kilkanaście dni do floty LOT-u dołączy 13. Dreamliner i jednocześnie piąty w wersji 787 Dash 9, który zabiera na pokład prawie 300 pasażerów. Takich samolotów do końca roku spodziewamy się jeszcze przynajmniej dwóch. W sumie będziemy mieli 15 Dreamlinerów, rekordowo dużo – mówi Adrian Kubicki, rzecznik PLL LOT. Na przełomie marca i kwietnia do Polski miał też przylecieć szósty Boeing 737 MAX 8, ale – w związku z kryzysem po katastrofie lotniczej w Etiopii – decyzje w tej sprawie zostały tymczasowo wstrzymane. LOT zachowuje dyskrecję w kwestii ewentualnego odszkodowania i zapewnia, że wypracowuje rozwiązanie korzystne dla spółki we współpracy z producentem i leasingodawcą „w modelu współpracy, nie w żadnym modelu siłowym”.
 • Niesamowity start samolotu. Musicie to zobaczyć!

  Pilot tego Dreamlinera postanowił zaprezentować swoje umiejętności i wzniósł maszynę w nietypowy sposób. Musicie to zobaczyć!
 • LOT chce kupić samoloty średniej wielkości i nowe Dreamlinery

  W rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Sebastian Mikosz, prezes zarządu PLL LOT, podkreśla, że proces zakupu nowych samolotów jest ściśle powiązany ze sprzedażą obecnej floty. Pod koniec maja przewoźnik ogłosił przetarg na sprzedaż sześciu Embraerów 170 oraz trzech Embraerów 145, które od ponad dwóch lat nie są już wykorzystywane do obsługi połączeń.
 • Odszkodowanie dla LOT-u po zniesieniu zakazu lotów Dreamlinerów

  Polskim Liniom Lotniczym LOT trudno będzie uzyskać odszkodowanie za uziemienie Boeingów 787 Dreamliner przed wznowieniem rejsów tych samolotów i podliczeniem strat - uważa Bartłomiej Niewczas, radca prawny z Kancelarii Bird & Bird. Najprawdopodobniej nie uda się też uniknąć płacenia rat leasingowych, pomimo tego że maszyny nie zarabiają. Radca podkreśla, że im wcześniej LOT zacznie myśleć o możliwościach prawnych, tym lepiej.