Biznes - dramat

Artykuły - Dramat (58)

 • Chiński dramat tragiczny dla złotego

  Chiński dramat tragiczny dla złotego

  Eurodolar wrócił ponad 1,08 - pytanie, na jak długo? W każdym razie był już chwilami dużo niżej, ocierając się nawet o okolicę 1,0710. W obecnych czasach, kiedy dla rynków punktem odniesienia jest oczekiwanie na dalsze zacieśnianie polityki przez Fed, to właśnie wzrost eurodolara może świadczyć o pogorszeniu sentymentu rynkowego, o zamykaniu pozycji carry-trade, o spadku wiary w to, że następna podwyżka dolarowa nastąpi szybko.
 • Dramat w Afryce

  Komisja Europejska zwiększa pomoc dla regionu Rogu Afryki w związku z klęską głodu. Komisarz do spraw pomocy humanitarnej Krystalina Georgijewa, która jest w Kenii poinformowała, że Bruksela przeznaczy prawie 28 milionów euro i mobilizuje kolejne wsparcie.
 • Dramat: Przybyło 180 tysięcy zagrożonych

  Dramat: Przybyło 180 tysięcy zagrożonych

  Długi Polaków przekroczyły 25 miliardów złotych. To 14 proc. wzrost w ciągu ostatnich trzech miesięcy - donosi najnowszy bank InfoMonitora. Uważna lektura pokazuje, że wzrost wynika z powiększającej się grupy dłużników zalegających na kwoty przekraczające 10 tys. złotych.
 • Dramat: Ceny nawet o 100 proc. wyższe

  Dramat: Ceny nawet o 100 proc. wyższe

  Zbiory zbóż wyniosą w tym roku około 26 mln ton - szacuje resort rolnictwa. Jakość ziarna jest gorsza niż w ubiegłym roku, a jego ceny nawet o 80-100 proc. wyższe - poinformował wczoraj wiceminister rolnictwa Artur Ławniczak.
 • Dramat! 500 złotych za koperty

  Dramat! 500 złotych za koperty

  Kierowcy będą karani za łamanie przepisów na osiedlowych ulicach i sklepowych parkingach; za nieuprawnione zajęcie miejsca dla niepełnosprawnego (tzw. koperty) zapłacimy 500 zł mandatu - takie zmiany w prawie o ruchu drogowym w sobotę weszły w życie.
 • Dramat: Nikt nie chce tego złomu?

  Dramat: Nikt nie chce tego złomu?

  15 września odbędzie się trzecia i tym samym ostatnia próba sprzedaży majątku Stoczni Gdynia SA. Na sprzedaż wystawiony będzie majątek o wartości ok. 170 mln zł. W prasie ukazały się ogłoszenia o sprzedaży majątku ruchomego wartego ponad 32 mln zł.
 • Dramat: Nadchodzi niż demograficzny

  Dramat: Nadchodzi niż demograficzny

  W ciągu ostatnich trzech lat zbankrutowało 10 spośród ok. 350 prywatnych uczelni. Do roku 2025 zniknąć może nawet co trzecia. Między wyższymi uczelniami zaczęła się wojna na śmierć i życie, pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Dramat: Polska wyda tylko kilka procent

  Dramat: Polska wyda tylko kilka procent

  Z puli środków unijnych na inwestycje w szybki internet Polska wydała kilka procent. Miał temu zaradzić tzw. projekt systemowy MSWiA i UKE. Resort chce jednak przeznaczyć część środków, z których miał być realizowany, m.in. na łączność dla służb ratowniczych.
 • Dramat: Cała kasa pójdzie na ZUS!

  Dramat: Cała kasa pójdzie na ZUS!

  Propozycja zmian w systemie emerytalnym, przygotowana przez resort pracy, da obywatelom wolność wyboru i uczyni ich odpowiedzialnymi za to, jak oszczędzają na przyszłą emeryturę - powiedziała w czwartek na spotkaniu z dziennikarzami minister pracy Jolanta Fedak.
 • Dramat: 59 proc. chce wyemigrować z Polski

  Dramat: 59 proc. chce wyemigrować z Polski

  Dla studentów i absolwentów wyższych uczelni w Polsce najważniejsze przy wyborze pierwszej pracy są możliwości rozwoju - wynika to z badania przeprowadzonego przez katedrę rozwoju kapitału ludzkiego SGH i firmę doradczą Deloitte.