Fakty - dramat

Artykuły - Dramat (93)

 • Intencjonalność, czyli co różni Szekspira od szympansa

  Intencjonalność, czyli co różni Szekspira od szympansa

  Jestem pewien, że nie zdajesz sobie sprawy z tego, że ja chcę, byś ty wiedział, że moim zdaniem jesteś przekonany o tym, że ja mam wrażenie, że ty nie masz pojęcia, o co właściwie chodzi w tym skomplikowanym zdaniu...
 • Jacek Teler o dramatycznej wyprawie na Nangę Parbat: Mogliśmy zginąć

  Jacek Teler o dramatycznej wyprawie na Nangę Parbat: Mogliśmy zginąć

  Mogliśmy zginąć - powiedział po powrocie do kraju Jacek Teler, uczestnik międzynarodowej wyprawy na himalajski ośmiotysięcznik Nanga Parbat (8126 m). Jej kierowniczka Aleksandra Dzik podkreśliła: 40 alpinistów, w tym siedmioro Polaków, dostało drugie życie.
 • Armia kontroluje Al-Kusajr - ludność pozbawiona pomocy

  Armia kontroluje Al-Kusajr - ludność pozbawiona pomocy

  Największy od początku syryjskiego powstania sukces armii rządowej wspieranej przez Hezbollah, jakim było odbicie w środę z rąk rebeliantów miasta Al-Kusajr sprawił, że tamtejsza ludność znalazła się w dramatycznej sytuacji - sygnalizuje opozycja.
 • RMF24: Dramat polskiej rodziny w Egipcie

  Wciąż nie udało się zebrać pieniędzy na transport medyczny dla Polaka, który w Egipcie doznał wylewu. Mężczyzna wyjechał na wycieczkę z jednym z biur podróży. Okazało się, jednak, że suma ubezpieczenia wykupionego przez touroperatora nie starczy na leczenie. Mężczyzna nie może też wrócić do kraju.
 • Rękopis nieznanego dramatu Szymborskiej na aukcji

  Rękopis nieznanego dramatu Szymborskiej na aukcji

  Odnalazł się nigdy nieopublikowany dramat Wisławy Szymborskiej o królowej Jadwidze i Władysławie Jagielle. Pięknie ozdobiony przez samą noblistkę manuskrypt trafi w połowie lutego na aukcję - informuje "Dziennik Polski".
 • Dramat na żaglowcu, replice "Bounty"

  Dramat na żaglowcu, replice "Bounty"

  Uratowano 14 członków załogi repliki żaglowca "Bounty". Trwają poszukiwania dwóch marynarzy.
 • Dramat na Ukrainie. 43 ofiary. Dziś żałoba

  Dramat na Ukrainie. 43 ofiary. Dziś żałoba

  Do 43 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w obwodzie dniepropietrowskim, gdzie we wtorek doszło do zderzenia autobusu z lokomotywą - poinformowało Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy.
 • Nike 2010: Laureatem jest Tadeusz Słobodzianek

  Nike 2010: Laureatem jest Tadeusz Słobodzianek

  Tadeusz Słobodzianek został tegorocznym laureatem Nagrody Literackiej Nike za dramat "Nasza klasa". Wśród siedmiu książek, które w tym roku znalazły się w finale nagrody był to jedyny dramat.
 • USA: Dramat w alaskańskiej wiosce

  Dwóch policjantów zostało w niedzielę zastrzelonych w wiosce Hoonah na Alasce przez mężczyznę w średnim wieku, który zabarykadował się po dokonaniu zbrodni w swoim domu - poinformowały miejscowe władze.
 • Tusk: Trudno się czepiać tej decyzji

  Nikt nie może już kwestionować dobrej woli prezydenta Bronisława Komorowskiego, jeśli chodzi o potrzebę upamiętnienia żałoby po katastrofie smoleńskiej - tak premier Donald Tusk skomentował wmurowanie tablicy pamiątkowej na Pałacu Prezydenckim.

Filmy - Dramat (1)