DPS_LINKHOUSE

Artykuły - DPS_LINKHOUSE (3)

 • Co piąty Polak zrezygnuje z kredytu lub pożyczki ze względu na pandemię

  Co piąty Polak zrezygnuje z kredytu lub pożyczki ze względu na pandemię

  Badanie Krajowego Rejestru Długów wykazało, że ponad połowa (55 proc.) Polaków przyznaje, że ma do spłacenia kredyty gotówkowe lub ratalne, bądź pożyczki. Od marca na pożyczenie pieniędzy zdecydowało się 47 proc. konsumentów. Co czwarty wskazuje, że do tej decyzji przyczyniła się pandemia. Jednocześnie 35 proc. ocenia, że otrzymanie dodatkowych pieniędzy jest teraz trudniejsze niż przed pojawieniem się COVID-19. Co piąty zainteresowany musiał zrezygnować ze starania się o kredyt lub pożyczkę, najczęściej z obawy przed utratą możliwości ich spłaty.
 • Kryzys. Trudniej o pożyczkę i kredyt gotówkowy

  Kryzys. Trudniej o pożyczkę i kredyt gotówkowy

  Ponad połowa Polaków przyznaje, że ma do spłacenia pożyczką zaciągniętą w banku, firmie pożyczkowej albo po prostu u znajomych lub rodziny. Pandemia zrobiła swoje - trudniej o szybkie pieniądze na niespodziewany zakup.
 • Pożyczki gotówkowe. Rzecznik Finansowy kontra Provident

  Pożyczki gotówkowe. Rzecznik Finansowy kontra Provident

  Rzecznik Finansowy wezwał Provident Polska do zaniechania niezgodnej z prawem praktyki. Chodzi o usunięcie z umów pożyczek gotówkowych postanowień wyłączających obowiązek proporcjonalnego zwrotu części całkowitego kosztu pożyczki w razie przedterminowej jej spłaty - poinformowało biuro rzecznika. Spółka analizuje pismo i odniesie się do niego do końca września.