Dożynki

Artykuły - Dożynki (8)

 • 10 września 1978 r. Centralne dożynki z udziałem Edwarda Gierka w Olsztynie

  10 września 1978 r. Centralne dożynki z udziałem Edwarda Gierka w Olsztynie

  Na przygotowania do dożynek przeznaczono specjalne fundusze, które umożliwiły dokonanie licznych inwestycji. Do dziś w Olsztynie uważa się ten okres za czas najbardziej dynamicznego rozwoju miasta.
 • Dożynki na Jasnej Górze. Prezydent o efektach "zasiewu polskiej wolności"

  Dożynki na Jasnej Górze. Prezydent o efektach "zasiewu polskiej wolności"

  Warto spojrzeć wstecz na minione 25-lecie polskiej wolności, aby dostrzec i docenić, jak wiele udało się nam wspólnie osiągnąć, jakie efekty dał zasiew polskiej wolności - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski podczas niedzielnych dożynek na Jasnej Górze.
 • Uroczystości Dożynek Jasnogórskich

  Uroczystości Dożynek Jasnogórskich

  Z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego w niedzielę przed południem na Jasnej Górze rozpoczęły się główne uroczystości dożynek jasnogórskich. Tysiące rolników z całej Polski wezmą udział w uroczystej mszy z błogosławieństwem wieńców żniwnych.
 • Tragedia na dożynkach. 15-latek zadźgał 17-latka

  Tragedia na dożynkach. 15-latek zadźgał 17-latka

  W Popkowicach koło Kraśnika w woj. lubelskim 15-latek dźgnął śmiertelnie nożem 17-latka. Do zdarzenia doszło w trakcie festynu z okazji dożynek.
 • Dożynki Gminne w Bieńkowicach

  Dożynki Gminne w Bieńkowicach

  W tym roku dożynki dobczyckie były pełne atrakcji!
 • OFAFA: Dożynki polskiej animacji

  OFAFA: Dożynki polskiej animacji

  22 marca w Krakowie rozpocznie się XVII Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA. Przez trzy dni widzowie będą mieli okazję zobaczyć 65 najciekawszych animowanych produkcji. Dla naszych internautów mamy do wygrania zaproszenia.
 • Winiarskie dożynki w Ochli

  Winiarskie dożynki w Ochli

  Muzeum Etnograficzne w podzielonogórskiej Ochli zaprasza w niedzielę na Dożynki Winiarskie - imprezę nawiązującą do dawnej tradycji wspólnego świętowania, będącego uczczeniem ciężkiej pracy winiarzy.
 • Dożynki Prezydenckie w Spale

  Od złożenia kwiatów pod kamieniem z tablicą poświęconą inicjatorowi spalskich dożynek, prezydentowi Ignacemu Mościckiemu, rozpoczęła się dziś wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego z małżonką na Dożynkach Prezydenckich w Spale (woj. łódzkie).