Downing

Artykuły - Downing (599)

 • Ważne dni dla Wall Street i notowań ropy

  Tydzień na rynkach finansowych rozpoczął się w całkiem niezłych nastrojach. Umocnił się złoty, wzrosły ceny ropy oraz większość głównych indeksów giełdowych. Wczorajsza sesja na Wall Street, w wyniku spadku w ostatniej godzinie handlu zakończyła się jednak lekko pod kreską. Drożejąca ropa umocniła waluty surowcowe - od początku tygodnia najsilniejsze w gronie G10 są AUD, NZD i CAD.
 • Mikołaj zawitał na Wall Street

  Podczas pierwszej sesji w grudniu mamy bardzo ciekawą sytuację na globalnych parkietach. Pozytywne odczyty indeksów PMI dla azjatyckich gospodarek dały zapalnik do niezłych wzrostów. Z drugiej strony obserwujemy spadki na europejskich indeksach oraz solidne odbicie na Wall Street.
 • Nieduże spadki na Wall Street

  Środa na Wall Street przyniosła nieduże spadki głównych indeksów. Inwestorzy giełdowi analizują wyniki kwartale podawane przez korporacje w USA. W centrum uwagi znalazła się również spółka farmaceutyczna Valeant Pharmaceuticals po tym jak zarzucono jej manipulację wynikami finansowymi.
 • Wall Street coraz bliżej maksimów

  Załamanie w Chinach? Globalne spowolnienie? Strach, który jeszcze we wrześniu paraliżował inwestorów na Wall Street zniknął jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. S&P500 rośnie dziś czwarty dzień z rzędu i jest już 5 proc. od historycznych maksimów. GPW dziś też w górę, choć tu sytuacja jest znacznie mniej kolorowa.
 • Fałszywe odbicie na Wall Street

  Wzrosty na Wall Street prezentują się całkiem nieźle podczas dzisiejszej sesji, choć można mieć wrażenie, że jest to jedynie chęć nieznacznie odrobienia strat z wczorajszego dnia, kiedy to byliśmy świadkami totalnej wyprzedaży.
 • Odbicie na Wall Street obawa o Fed

  Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła wzrosty głównych indeksów po spadkach w ubiegłym tygodniu. Przy pustym kalendarzu makro w USA, w centrum uwagi znalazły się dobre dane z Europy, do zakupów skłaniał również wzrostowe zamkniecie chińskiej giełdy.
 • Wall Street w obliczu FOMC

  Na rynku, szczególnie europejskim było dzisiaj widać ponownie sporą niepewność, co kolejny raz było wywołane sytuacja w Grecji. Natomiast na Wall Street główne indeksy giełdowe zyskują w oczekiwaniu na dzisiejszą decyzję FOMC.
 • Spadki na Wall Street

  Spadki na Wall Street

  Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się spadkami najważniejszych indeksów, przede wszystkim na skutek rosnących obaw o Grecję.
 • Konsolidacja na Wall Street po wcześniejszych spadkach

  Konsolidacja na Wall Street po wcześniejszych spadkach

  Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła nieduże zmiany głównych indeksów po spadkach z poprzednich sesji. Rynek poznał kolejne dobre dane z amerykańskiego rynku pracy. W centrum uwagi pozostaje również Grecja.
 • Wall Street w górę po słabych danych

  Po raz kolejny na Wall Street obserwujemy zjawisko, iż po słabych danych makro z gospodarki USA, inwestorzy decydują się na ponowny zakup akcji. W Europie dzień wyglądał dzisiaj raczej stabilnie, wobec czego zmienność była raczej znikoma. Niezłą sesję zaliczyła dzisiaj polska giełda, choć zysk na koniec sesji również okazał się raczej skromny.