dotacje unijne

Artykuły - Dotacje unijne (105)

 • Dotacje 2020: Worek z miliardami czeka

  Dotacje 2020: Worek z miliardami czeka

  W tym roku kolejne środki unijne zostaną przeznaczone na rozwój przedsiębiorczości w Polsce. Jednak konkursów będzie mniej niż w ostatnich latach, ponieważ perspektywa finansowa 2014-2020 zbliża się do końca.
 • Weto dla neutralności klimatycznej!

  Weto dla neutralności klimatycznej!

  Polska negocjuje więcej pieniędzy z Unii na wdrożenie tzw. neutralności klimatycznej.
 • Rząd przeznaczy prawie 600 zł na krowę i 24 zł na tucznika

  Rząd przeznaczy prawie 600 zł na krowę i 24 zł na tucznika

  595 zł rocznie na krowę mleczną, 329 zł na krowę "mamkę" za dostęp do wybiegów, 185 zł na krowę mleczną za wypas, 301 zł na lochę, 24 zł na tucznika - zakłada przyjęty przez rząd projekt dot. dodatkowych dopłat dla hodowców za poprawę warunków zwierząt.
 • Program Czyste Powietrze do zmiany

  Program Czyste Powietrze do zmiany

  Od poniedziałku 29 lipca zmianie ulega program "Czyste Powietrze". Jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, zmiana ma na celu usprawnienie realizacji i ułatwienie do niego dostępu potencjalnym wnioskodawcom.
 • Nie wiadomo, do których krów i świń będzie 500 plus i 100 plus

  Nie wiadomo, do których krów i świń będzie 500 plus i 100 plus

  Zapowiadane dopłaty do krów i świń okazują się propozycją mało przygotowaną i wcale nieudokumentowaną. Minister mówi, że analizuje podobne płatności stosowane już w kilkunastu innych krajach. Nie wiadomo nawet, do ilu świń czy krów mogłyby w Polsce trafić dodatkowe dopłaty i ile trzeba by na nie wydać.
 • Rolnictwo: Program"krowa plus"bez rewolucji

  Rolnictwo: Program"krowa plus"bez rewolucji

  Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kilka dni temu swoje propozycje dla polskiego rolnictwa. Wsparcie lepszego traktowania zwierząt hodowlanych to z jednej strony krok w dobrym kierunku, z drugiej - zdecydowanie zbyt mało, by naprawić zepsuty system produkcji żywności oceniają eksperci Greenpeace.
 • Rodzinne gospodarstwa dostaną więcej euro

  Rodzinne gospodarstwa dostaną więcej euro

  Unia może wkrótce ograniczyć dopłaty dla farm przemysłowych na rzecz małych, indywidualnych biznesów. To wpłynie także na polskie rolnictwo.
 • KE zwiększa pułap wsparcia dla rolników do 25 tys. euro

  KE zwiększa pułap wsparcia dla rolników do 25 tys. euro

  Komisja Europejska zdecydowała o zwiększeniu pułapu wsparcia krajowego dla rolników do 25 tys. euro. Ma to pozwolić na skuteczniejszą reakcję w razie kryzysu i sytuacji wymagających szybkiej reakcji ze strony władz publicznych.
 • KE chce obciąć fundusze dla Polski. Ale Rada UE na to nie pozwala

  KE chce obciąć fundusze dla Polski. Ale Rada UE na to nie pozwala

  Instytucja sprzeciwia się powiązaniu wypłaty unijnych środków z praworządnością. W batalii o pieniądze z nowego budżetu UE, w której kluczową rolę odegrają premier Mateusz Morawiecki i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, Warszawa nieoczekiwanie zyskała ważnego sojusznika.
 • Geotermia nie tylko dla ojca Rydzyka!

  Geotermia nie tylko dla ojca Rydzyka!

  Gotermia jest ponownie priorytetem rządu - zapowiedziało Ministerstwo Środowiska już na początku 2017 r. Na obszarze Polski udokumentowano 26 złóż wód termalnych oraz 30 złóż wód o charakterze leczniczym i termalnym.

Filmy - Dotacje unijne (7)

 • Zamknięcie linii kolejowej może uratować Polskę przed zwrotem dotacji z UE

  Całkowite zamknięcie fragmentu modernizowanej linii kolejowej z Warszawy do Białegostoku może być jedyną szansą na sfinalizowanie inwestycji przed końcem przyszłego roku. W innym wypadku Unia Europejska może nakazać Polsce zwrócić część dotacji. Bogusław Kowalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR jednak ostrzega, że to rozwiązanie wyjątkowe, szkodliwe dla przewoźników i może dać im podstawę do ubiegania się o odszkodowanie.
 • Energetyce i ciepłownictwu grozi odcięcie od unijnych pieniędzy

  Energetyka i ciepłownictwo systemowe zostaną wyłączone z możliwości uzyskania pomocy regionalnej – informuje Jacek Szymczak, prezes Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie. – Wynika to z wytycznych Komisji Europejskiej w sprawie pomocy regionalnej na lata 2014-2020 oraz projektu rozporządzenia w sprawie tzw. wyłączeń blokowych.
 • Szybki internet mocno spóźniony

  Do końca tego roku powinny zostać podpisane wszystkie kontrakty, byśmy mogli do 2015 roku rozliczyć unijne pieniądze na budowę sieci szerokopasmowej – podkreśla Anna Streżyńska, przewodnicząca rady nadzorczej Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej i była prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jeżeli nam się nie uda, będziemy musieli zwrócić Unii niewykorzystane pieniądze.
 • Nowy konkurs dla małych i średnich przedsiębiorstw

  Jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony nowy konkurs na dotacje dla małych i średnich przedsiębiorców. Przyszli beneficjenci otrzymają finansowe wsparcie na realizację innowacyjnych przedsięwzięć. Wstępnie w puli przygotowanej do podziału jest około 200 mln zł. Niewykluczone jednak, że budżet będzie znacznie większy. - Na skutek oszczędności i przesunięcia z innych osi priorytetowych w programie Innowacyjna Gospodarka będziemy mogli ogłosić konkurs na innowacyjne przedsięwzięcia dla małych i średnich przedsiębiorców - mówi Iwona Wendel, wiceminister rozwoju regionalnego.