doświadczenia

Artykuły - Doświadczenia (205)

 • 10 cech idealnego stażysty

  10 cech idealnego stażysty

  Sezon na targi pracy rozpoczęty. Powoli rozpoczyna się również polowanie na atrakcyjne staże i praktyki, które realizowane będą podczas wakacji. Dla absolwentów staże to często nie tylko szansa na zdobycie doświadczenia, ale również przepustka do etatu.
 • Orbitujące krople wody. Niezwykłe doświadczenie w stanie nieważkości

  Orbitujące krople wody. Niezwykłe doświadczenie w stanie nieważkości

  Stan nieważkości pozwala na przeprowadzenie ciekawych doświadczeń i obserwacji, niewykonalnych w warunkach ziemskiej grawitacji. Poza istotnymi dla rozwoju nauki eksperymentami, można tam przeprowadzić również proste doświadczenia na miarę szkolnej pracowni, świetnie ilustrujące niektóre zjawiska.
 • Polscy absolwenci to egoiści?

  Polscy absolwenci to egoiści?

  W siedzibie Pracodawców RP odbyła się debata zatytułowana "Dobry pracownik pilnie poszukiwany: dostępność i jakość kadr, a potrzeby pracodawców".
 • Doświadczenia mam

  Zadziałały lekarstwa oraz specjalna dieta.
 • Paulo Coelho

  Paulo Coelho

  Uznany przez jednych za alchemika słów, przez innych za fenomen kultury masowej - jest jednym z najbardziej znanych pisarzy współczesnych. Dla czytelników z ponad 160 krajów, niezależnie od ich wyznania i kultury, stał się prawdziwym autorytetem.
 • Pacyfista gra w Call of Duty

  Pacyfista gra w Call of Duty

  Jak urozmaicić sobie grę, którą poznało się już na wylot? Postawić przed sobą zwariowane zadanie, o którym twórcy nawet nie myśleli.
 • Final Fantasy XIV z ograniczeniami

  Final Fantasy XIV z ograniczeniami

  Urok grania w MMO polega między innymi na spędzaniu wielu godzin na zdobywaniu punktów doświadczenia i rozwoju swojej postaci. Nie będzie tego jednak w Final Fantasy XIV Online.
 • Orgazm? Nie dla wszystkich

  Orgazm? Nie dla wszystkich

  Nie każdemu dane jest osiąganie najwyższych szczytów seksualnej rozkoszy. Sprawdź, dlaczego niektórzy mężczyźni i niektóre kobiety cierpią na zaburzenia orgazmu i jak objawia się ten problem.
 • "Zrób to sam"

  "Zrób to sam"

  Gdańska grupa Sainc coraz śmielej wdziera się do świadomości polskich fanów ciężkich brzmień. Wydany w 2010 roku, drugi album "Schizis" jest nie tylko muzycznym rozwinięciem konceptu powstałego na debiucie "Pathogen" (2009), ale i - a może przede wszystkim - efektem godnej pochwały konsekwencji i uporu zgodnych z ideą punkowego DIY.
 • Lewandowskiemu brakuje jeszcze doświadczenia

  Trzeci zawodnik plebiscytu na wschodzącą gwiazdę europejskiej lekkoatletyki organizowanego przez European Athletics, 23-letni szeregowiec Marcin Lewandowski, w sobotę został w Barcelonie mistrzem Europy w biegu na 800 metrów.

Filmy - Doświadczenia (6)

 • Eksperymenty z parą wodną

  Na czym polega zjawisko Leidenfrosta? Poznajcie tajniki natychmiastowej kondensacji.
 • Gdyby tak wyglądały lekcje fizyki...

  Zobaczcie fascynujące doświadczenia z ciekłym azotem! Film przygotowali naukowcy z Pracowni Dydaktyki Fizyki działającej przy Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 • Studenci sprawdzają, jak wyglądaliby mając inny kolor skóry

  Uniwersytet w Ohio stworzył niezwykły program, dzięki któremu każdy może zobaczyć, jak by wyglądał mając inny kolor skóry. Celem tej akcji jest, by każdy mógł zobaczyć się w zupełnie innej postaci i przez chwilę poczuł się jak ktoś o innym kolorze skóry. Władze uniwersytetu mają nadzieję, że program nakłoni studentów do rozmów o problemach rasowych dotykających dużą część społeczeństwa.
 • Uzawodowienie armii nierealne?

  Rządowy plan profesjonalizacji armii w ciągu dwóch lat jest nierealny - mówił gość Kontrapunktu RMF FM i "Newsweeka" Aleksander Szczygło.