dostrzegać

Artykuły - Dostrzegać (5)

 • Byczo jest!

  Redaktor Wysocka-Sznepf trafiła w sedno, jak rzadko się dziennikarzom zdarza. Wyjaśniając "Gazecie Wyborczej" przyczyny dyskomfortu, jaki odczuwała prowadząc do niedawna telewizyjne "Wiadomości", uchyliła się od suflowanych przez wywiadobiorczynię argumentów partyjnych. Powiedziała natomiast o problemie szerszym: "Wiadomości" są dziś zbyt ponure. Przedstawiają wciąż rozmaite trapiące Polskę nieszczęścia, a zupełnie nie pokazują rzeczy pozytywnych, jakby nic dobrego się w Polsce nie działo, jakbyśmy nie mieli osiągnięć i powodów do radości, a tylko same zmartwienia. Za mało w "Wiadomościach" o zielonej wyspie na morzu światowego kryzysu, za dużo o służbie zdrowia i jej pacjentach, skazanych na oczekiwanie latami na proste zabiegi czy badania.
 • Złoty to nie forint czy hrywna!

  Inwestorzy zagraniczni zaczynają dostrzegać różnice między Polską i krajami regionu, co w obecnej sytuacji ma pozytywny wydźwięk
 • Ten świat się kręci dzięki forsie

  Ten świat się kręci dzięki forsie

  Psychoterapeuta Robin Skynner i John Cleese - członek kabaretu Latający Cyrk Monty Pythona rozmawiają o roli pieniądza we współczesnym świecie.
 • Kontrolery przyszłości

  Realistic Game Technology ("RGT") wprowadza powiew świeżości jeśli chodzi o komunikację pomiędzy konsolą a graczem. Teraz to sprzęt musi dostrzegać wszelkie niuanse ludzkich ruchów, z uwzględnieniem naszych natychmiastowych reakcji. Rdzeń nowego rozwiązania technologicznego bazuje na różnorodnym wykorzystaniu połączenia za pomocą fal radiowych. Dzięki Realistic Game Technology wykorzystanie takich akcesoriów, jak pistolety, rękawice
 • Czy potrafisz dostrzegać swoje wady?

  Zacznijmy od zupełnie banalnego stwierdzenia, że nie ma ludzi bez wad. Jestem pewna, że każdy z Was zgodzi się z tym, ale gdyby trzeba było dać jakieś przykłady, niektórzy raczej wskażą na siebie, a inni w pierwszej kolejności wymienią różne osoby ze swojego otoczenia.