dorsze

Artykuły - Dorsze (8)

 • Nord Stream: mniejsza ilość ryb w Bałtyku?

  Nord Stream: mniejsza ilość ryb w Bałtyku?

  Przeprowadzane badania na Bałtyku wykazały, że ryb jest znaczniej mniej niż kilka lat temu, ale nie należy tego wiązać z powstaniem gazociągu - zapowiedział Simon Bonnell z Nord Stream. Polscy rybacy zażądali od Komisji Europejskiej wykonania badań ekosystemu Morza Bałtyckiego.
 • KE proponuje ograniczenie połowów dorsza na Bałtyku

  KE proponuje ograniczenie połowów dorsza na Bałtyku

  Komisja Europejska przedstawiła we wtorek propozycję zmniejszenia przyszłorocznych limitów połowowych dorsza na Morzu Bałtyckim, dzięki czemu gatunek ten ma mieć szansę na odrodzenie. Zdaniem ekologów projekt nie idzie dostatecznie daleko.
 • Rybacy protestowali ws. połowów dorsza

  Ponad 100 rybackich jednostek brało w poniedziałek udział w proteście przeciwko polityce połowowej Unii Europejskiej, której efektem, według rybaków, jest ekologiczna katastrofa w stadach bałtyckiego dorsza.
 • Alarm dla Bałtyku: Za dużo chudych i małych

  Alarm dla Bałtyku: Za dużo chudych i małych

  Dorsz bałtycki jest w bardzo złym stanie - alarmują rybacy i działacze Greenpeace. Ryba jest słaba jakościowo z powodu małej ilości szprota, którym się żywi. Jest to związane z migracją ryb, a także zbyt dużym połowem paszowym. W konsekwencji przetwórcom nie opłaca się skupować dorsza, a jego cena systematycznie spada.
 • Wątroby dorszy bałtyckich niebezpieczne dla konsumentów

  Wątroby dorszy bałtyckich niebezpieczne dla konsumentów

  Wątroby dorszy bałtyckich są do tego stopnia nasycone substancjami toksycznymi, że nie powinno się ich spożywać - poinformowało w środę krajowe ministerstwo rolnictwa Meklemburgii-Pomorza Przedniego.
 • Dorsze: Czy nadal będą?

  Indywidualne rozliczanie wykorzystania kwot połowowych oraz podział floty na dwa segmenty: jednostki wychodzące w morze oraz stojące w portach i otrzymujące rekompensaty za wstrzymanie się z połowami tak ma wyglądać przyszłoroczny system połów dorsza w Polsce.
 • Nasze dorsze na łopatkach

  Nasze dorsze na łopatkach

  Komisja Europejska zaproponowała w poniedziałek radykalne redukcje kwot połowowych dorsza na Bałtyku w przyszłym roku, tłumacząc to katastrofalnie niskim stanem zasobów zarówno stada wschodniego, jak i zachodniego.
 • Czy grozi nam drugi potop szwedzki

  Czy grozi nam drugi potop szwedzki

  Polscy rybacy zapowiedzieli, że jeżeli urzędnicy nie wezmą się za szwedzkie kutry trzebiące dorsze na naszych łowiskach, to sami pogonią wroga - informuje "Głos Szczeciński".