dorośli

Artykuły - Dorośli (53)

 • Jak dzieciństwo wpływa na dorosłe życie?

  Jak dzieciństwo wpływa na dorosłe życie?

  Co zrobić, gdy odkrywamy, że powielamy, niekoniecznie dobre, wzorce przekazane przez rodziców? Jakim być rodzicem, by te wzorce fundowane dzieciom, nie były niechcianym dla nich bagażem. Zobacz wideo!
 • Dzieci kontrolują mowę inaczej niż dorośli

  Dzieci kontrolują mowę inaczej niż dorośli

  Naukowcy z Queens University odkryli, że małe dzieci, poniżej drugiego roku życia, stosują odmienną strategię kontrolowania mowy niż dotychczas sądzono.
 • Gry - nowa forma sztuki

  Gry - nowa forma sztuki

  W połowie kwietnia spore poruszenie wywołało stwierdzenie krytyka filmowego, Rogera Eberta, który stwierdził że gry "nigdy nie będą sztuką".
 • Dziecko filozofem

  Dziecko filozofem

  Wychodząc z założenia, iż problematyka dotycząca małych dzieci była dotychczas w literaturze filozoficznej pomijana, w swej najnowszej książce Alison Gopnik pokazuje, że umysłowość dziecka jest znacznie bogatsza aniżeli umysłowość osoby dorosłej.
 • Cała Anglia bawi się pod chmurką

  Cała Anglia bawi się pod chmurką

  Lato to czas festiwali pod chmurką. W ostatnich latach dużą popularność w Wielkiej Brytanii zyskały nieco mniej znane od trwającego właśnie w Glastonbury festiwale muzyczne, na których można zarówno zaszaleć jak i zrelaksować w otoczeniu natury.
 • Internetowy plac zabaw dla dzieci

  Internetowy plac zabaw dla dzieci

  Czy w sieci powinny powstać specjalne place zabaw dla dzieci? Najmłodsi coraz częściej korzystają z internetu, a dorośli coraz rzadziej kontrolują swoje pociechy.
 • Nastolatki nie dbają o prywatność w sieci

  Nastolatki nie dbają o prywatność w sieci

  Młodzi ludzie, dla których nowoczesne technologie to codzienność często używają cyfrowych urządzeń i serwisów online o wiele sprawniej i z większą pewnością siebie niż dorośli, ale są też znacznie bardziej beztroscy pod względem ochrony własnej prywatności.
 • Michniewicz: Lech jest najbardziej rozpędzoną drużyną

  Czesław Michniewicz, były szkoleniowiec m.in. Lecha Poznań i Zagłębia Lubin, nie wyobraża sobie, by poznańscy piłkarze mogli nie zdobyć mistrzowskiego tytułu. - Gdyby tak się stało, to znaczy, że jeszcze do tego nie dorośli - powiedział.
 • Komunia równa się prezent

  Komunia równa się prezent

  Quady, laptopy, skutery, operacje plastyczne, no i pieniądze - to najpopularniejsze prezenty komunijne. Dawno już wyparły zegarki czy rowery. Komunia w pojmowaniu ośmiolatków to przede wszystkim prezenty. Jednak taki znak równości stawiają także dorośli.

Filmy - Dorośli (1)