doradca

Artykuły - Doradca (512)

 • Ze stanowiska ustąpił Gary Cohn, główny doradca ds. ekonomicznych Donalda Trumpa

  Ze stanowiska ustąpił Gary Cohn, główny doradca ds. ekonomicznych Donalda Trumpa

  Gary Cohn, główny doradca ds. ekonomicznych D. Trumpa, zdeklarowany przeciwnik protekcjonistycznego kursu prezydenta, kojarzony z liberalnym porządkiem gospodarczym, ustąpił ze stanowiska - poinformował Reuters w środę.
 • Optymalizacja podatkowa - jak robią to wielkie korporacje ?

  Optymalizacja podatkowa - jak robią to wielkie korporacje ?

  Jakie działania i chwyty stosują największe międzynarodowe korporacje, aby zoptymalizować swoje rozliczenia z fiskusem? Czy są one zgodne z prawem i czy to prawda, że pozwalają zaoszczędzić im miliardy złotych? Na temat umiejętnego wykorzystania planowania podatkowego krążą już legendy. A jak tak naprawdę robią to najwięksi gracze na polskim rynku?
 • ZUS rozbuduje kadry. Zmiany już w 2016 r.

  W tym roku do ZUS wpłynęło już prawie 34 tys. wniosków o rozłożenie zaległości. Nowe stanowisko doradcy ds. ulg i umorzeń ma przełożyć się na liczbę udzielonych ulg dla przedsiębiorców i skrócić czas rozpatrywania wniosków.
 • Rośnie popyt na konsultantów ślubnych

  Rośnie popyt na konsultantów ślubnych

  Od lat z usług wedding plannerów, czyli konsultantów ślubnych, masowo korzystają Amerykanie, Anglicy i Chińczycy. W Polsce ten rynek usług dopiero się rozwija. Pary mają jednak już coraz większą świadomość, że skorzystanie z usług eksperta od organizacji ślubu i wesela daje gwarancję bezpieczeństwa podczas wymarzonej uroczystości i pozwala oszczędzić czas. Należy jednak pamiętać, że trzeba go zatrudnić z odpowiednim wyprzedzeniem.
 • Jej piersi wywołały prawdziwy skandal polityczny

  Jej piersi wywołały prawdziwy skandal polityczny

  Zwykle nie zajmujemy się polityką, ale tym razem musimy zrobić wyjątek. Sprawa urosła bowiem do rangi międzynarodowego skandalu, a to wszystko z powodu dorodnych, młodych piersi.
 • Polska szkoła bezrobotnych

  Polska szkoła bezrobotnych

  System doradztwa zawodowego w Polsce to fikcja, uczniowie dokonują złych wyborów edukacyjnych, twierdzi "Rzeczpospolita", powołując się na raport fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju.
 • Były doradca ostro krytykuje politykę zagraniczną Obamy

  Polityka zagraniczna prezydenta Baracka Obamy jest zbyt ostrożna; decyzje ws. Afganistanu służyły bardziej politycznemu bezpieczeństwu Białego Domu niż długofalowym interesom bezpieczeństwa USA - ocenia Vali Nasr, były doradca w Departamencie Stanu USA.
 • Prezydent Mursi zarządził początek wyborów na 27 kwietnia

  Prezydent Mursi zarządził początek wyborów na 27 kwietnia

  Prezydent Egiptu Mohammed Mursi wydał w czwartek dekret, w którym zarządził początek wyborów parlamentarnych na 27 kwietnia. Głosowanie odbędzie się w czterech etapach i zakończy w czerwcu. Nowy parlament - zgodnie z dekretem - zbierze się 6 lipca.
 • "GW": Liderem lewicy będzie doradca Kulczyka?

  "GW": Liderem lewicy będzie doradca Kulczyka?

  "Przeszkodą może być także to, że pobiera wysoką pensję od firmy Jana Kulczyka" - tak o powrocie Aleksandra Kwaśniewskiego do polityki pisze dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" w artykule Agaty Nowakowskiej i Dominiki Wielowieyskiej "Liderem lewicy będzie doradca Kulczyka?".
 • Są uczelnie które "opłaca się" ukończyć!!

  Są uczelnie które "opłaca się" ukończyć!!

  Jakie stanowiska preferują pracodawcy dla absolwentów naszych uczelni? Czy są uczelnie w Polsce, które "opłaca się" skończyć? Na te pytania odpowiedzi udzieliła Katarzyna Potrzuska-Chwojnicka, ekspert Experis Finance, marki agencji zatrudnienia ManpowerGroup, odpowiadającej za rekrutację absolwentów.