dopłaty do domów i mieszkań

Artykuły - Dopłaty do domów i mieszkań (88)

 • Raty kredytu wzrosną o ponad 30 proc. z powodu likwidacji dopłat

  Raty kredytu wzrosną o ponad 30 proc. z powodu likwidacji dopłat

  W tym roku dla ponad 51 tys. rodzin mają wzrosnąć raty kredytu mieszkaniowego. Powodem jest likwidacja dopłat związanych z rządowym programem.
 • W 2019 r. ponad 50 tys. osób czeka wzrost raty kredytu hipotecznego

  W 2019 r. ponad 50 tys. osób czeka wzrost raty kredytu hipotecznego

  W 2019 r. rekordowo duża liczba kredytobiorców straci dopłaty do kredytów hipotecznych, udzielanych w ramach programu "Rodzina na Swoim". Z wyliczeń Expandera wynika, że koniec dopłat oznacza wzrost raty o ok. 42 proc. w przypadku rodziny i o ok. 21 proc. w przypadku, gdy z programu korzystał singiel. Jednocześnie oznacza jednak również koniec ograniczeń w zakresie korzystania z własnego mieszkania - będzie można je zamienić na większe lub wynająć.
 • Soboń: Za 10 lat możemy osiągnąć średnią europejską w liczbie mieszkań

  Soboń: Za 10 lat możemy osiągnąć średnią europejską w liczbie mieszkań

  Dzięki programowi Mieszkanie na start za 10 lat możemy osiągnąć średnią europejską, jeśli chodzi o liczbę mieszkań i w znacznym stopniu rozwiązać problem mieszkaniowy Polaków - powiedział w piątek wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.
 • Rząd chce dopłacać do czynszu najbiedniejszym. Kto z tego skorzysta?

  Rząd chce dopłacać do czynszu najbiedniejszym. Kto z tego skorzysta?

  Rząd planuje przez dziewięć lat dopłacać do czynszu osobom o niższych dochodach. Skala dopłat będzie jednak bardzo zróżnicowana. W dużych miastach budżet ma pokryć od 6 do 31% wydatków na najem. Rząd przeznaczy na ten cel prawie tyle samo co na pomoc państwa w zakupie mieszkania na własność - wynika z szacunków analityków Open Finance.
 • Ponad 21 tysięcy dopłaty do najmu w nowym rządowym programie

  Ponad 21 tysięcy dopłaty do najmu w nowym rządowym programie

  Rząd planuje przez 9 lat dopłacać do czynszu osobom o niższych dochodach. Skala dopłat będzie jednak bardzo zróżnicowana. W dużych miastach budżet ma pokryć od 6 do 31 proc. wydatków na najem. Rząd przeznaczy na ten cel prawie tyle samo, co na pomoc państwa w zakupie mieszkania na własność - wynika z szacunków Open Finance.
 • BGK wyjaśnia problemy przy tegorocznej edycji Mieszkania dla Młodych

  BGK wyjaśnia problemy przy tegorocznej edycji Mieszkania dla Młodych

  Bank Gospodarstwa Krajowego obiecuje wyjaśnić, jak doszło do problemów z tegoroczną edycją Mieszkania dla Młodych. Chodzi o rządowy program dopłat do kredytu hipotecznego. Przez pierwsze dwa dni tego roku można było składać o to wnioski. Reporter RMF FM alarmował, że wiele osób - mimo złożenia wniosku w terminie - zostało na lodzie, bo ich dokumenty nie zostały zarejestrowane na czas.
 • Środki ostatniej transzy MdM mogą skończyć się w ciągu kilku godzin

  Środki ostatniej transzy MdM mogą skończyć się w ciągu kilku godzin

  Środki ostatniej transzy dopłat do kredytów w programie Mieszanie dla Młodych mogą skończyć się w ciągu kilku godzin - powiedział PAP dyrektor Polskiego Związku Firm Deweloperskich Konrad Płochocki. Dodał, że chętni muszę szybko kompletować dokumenty.
 • MdM może się skończyć już 5 stycznia

  MdM może się skończyć już 5 stycznia

  Zainteresowanie ostatnią transzą dopłat w ramach programu "Mieszkanie dla młodych" jest ogromne. Z szacunków Expandera wynika, że pieniądze na wsparcie skończą się zapewne już w pierwszych dniach stycznia. Ci, dla których zabraknie rządowych środków znajdą się w nienajlepszej sytuacji. Będą musieli zaciągnąć zwykły kredyt na kwotę wyższą o utraconą dopłatę, albo stracą wpłacony na mieszkanie zadatek.
 • Koniec "Mieszkania dla Młodych" - i co dalej?

  Koniec "Mieszkania dla Młodych" - i co dalej?

  Koniec programu "Mieszkanie dla Młodych" zbliża się wielkimi krokami. 1 stycznia 2018 roku uruchomiona zostanie ostatnia pula środków na łączną kwotę 381 mln zł. Będą z niej mogły skorzystać osoby poniżej 35. roku życia, które do tej pory nie korzystały z dofinansowania MdM.
 • Bez dopłaty może być taniej niż z dopłatą

  Bez dopłaty może być taniej niż z dopłatą

  Wiele osób zapewne już przygotowuje się na styczniowe odblokowanie ostatniej puli dopłat wypłacanych w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych" (MdM). Problemem części z nich jest to, że w niektórych miastach mieszkania w cenach mieszczących się w limicie mają niezbyt dobrą lokalizację.