dopłaty

Artykuły - Dopłaty (476)

Filmy - Dopłaty (9)

 • Będą w Polsce ujemne ceny prądu. Kto wtedy będzie na tym zarabiał?

  Polskie elektrownie zawsze otrzymywały wynagrodzenie za dostarczany na rynek prąd. To się jednak zmieni. Od przyszłego roku mogą zdarzać się godziny, w których elektrownie dopłacą, aby móc produkować energię. Zmiany idą też w drugą stronę – o ponad 33 razy wzrośnie maksymalna cena prądu na giełdzie.
 • Dopłaty zachęcą do PPK

  Bez względu na to, jak pomysłodawcy będą nazywali PPK – to będą one adresowane do 11 milionów potencjalnych uczestników. Liczba ta nie stanowi jeszcze o powszechności – do OFE należy 16 milionów członków.
 • Rośnie zainteresowanie firm pracownikami niepełnosprawnymi

  Osoby niepełnosprawne coraz częściej są zatrudniane przez pracodawców na tzw. otwartym rynku pracy. Choć wciąż 65 procent osób zarejestrowanych w systemie dopłat ma pracę w zakładach pracy chronionej, to liczba zapytań od polskich i zagranicznych firm w sprawie warunków zatrudnienia osób niepełnosprawnych rośnie – przyznaje Mateusz Brząkowski, doradca prawny Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.
 • Mieszkanie dla Młodych w praktyce dopiero od 2014

  Pierwsze kredyty w ramach programu „Mieszkanie da młodych” ruszą dopiero od stycznia 2014 r., bo banki komercyjne potrzebują czasu na podpisanie stosownych umów z BGK. Po zakończonych właśnie konsultacjach społecznych nie zmieniły się zasady dopłat do kredytów. Jak powiedział Agencji Informacyjnej Newseria wiceminister Piotr Styczeń, program - przez to, że dotyczy tylko nowych mieszkań - poprawi sytuację w branży budowlanej.