dopłaty

Artykuły - Dopłaty (473)

 • ARiMR ostatnie godziny na trzy rodzaje premii!

  ARiMR ostatnie godziny na trzy rodzaje premii!

  Jak przypomina ARiMR tylko do końca lipca można złożyć wniosek o dopłatę do posadzenia na swoich gruntach lasu. W zależności od rodzaju gruntu i składu gatunkowego drzew można otrzymać nawet ponad 12 tys. zł do ha. W ramach pomocy można otrzymać trzy rodzaje premii: wsparcie na zalesianie, premię pielęgnacyjną oraz premię zalesieniową.
 • "SE": Sasin zapowiada rekompensaty za wyższe ceny prądu

  "SE": Sasin zapowiada rekompensaty za wyższe ceny prądu

  Rekompensaty za wyższe ceny prądu powinny być wypłacone; szczególnie dzisiaj, kiedy wiele gospodarstw domowych i wielu Polaków stanie w obliczu ograniczenia swoich dochodów - powiedział wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin w rozmowie z "Super Expressem".
 • KE dopłaty do prywatnego przechowywania

  KE dopłaty do prywatnego przechowywania

  Dopłaty do przechowywania. Tylko od jutra
 • Będą wyższe rekompensaty za energię elektryczną

  Będą wyższe rekompensaty za energię elektryczną

  Uwaga: Będą wyższe dopłaty do ceny energii
 • Problem z dopłatami do wynagrodzeń

  Problem z dopłatami do wynagrodzeń

  Nie wszystkie urzędy pracy ogłosiły nabór do tego programu, mimo iż od uchwalenia ustawy minęły trzy tygodnie - alarmuje Konfederacja Lewiatan. I kieruje w tej sprawie apel do Ministerstwa Rodziny i Pracy.
 • Dopłaty z tytułu wzrostu cen energii elektrycznej

  Dopłaty z tytułu wzrostu cen energii elektrycznej

  Przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dopłaty do energii do połowy przyszłego roku, z tym że dotyczy to tylko średnich i dużych przedsiębiorców spoza sektora energochłonnego. Stawka jednostkowa dofinansowania wynosi 15 zł/MWh.
 • Nie wiadomo, do których krów i świń będzie 500 plus i 100 plus

  Nie wiadomo, do których krów i świń będzie 500 plus i 100 plus

  Zapowiadane dopłaty do krów i świń okazują się propozycją mało przygotowaną i wcale nieudokumentowaną. Minister mówi, że analizuje podobne płatności stosowane już w kilkunastu innych krajach. Nie wiadomo nawet, do ilu świń czy krów mogłyby w Polsce trafić dodatkowe dopłaty i ile trzeba by na nie wydać.
 • Od poniedziałku pierwsze umowy na dopłaty do najmu

  Od poniedziałku pierwsze umowy na dopłaty do najmu

  W przyszłym tygodniu pierwsze samorządy mogą podpisać umowy na dopłaty do czynszów - dowiedziała się nieoficjalnie Informacyjna Agencja Radiowa. Na dopłaty rząd przeznaczy w tym roku około 200 milionów złotych. Przeciętna rodzina będzie mogła liczyć na kilkaset złotych miesięcznie. Zgodnie z ustawą dopłaty będą przyznawane na 15 lat najemcom nowych mieszkań objętych współpracą inwestora z gminą, którzy spełniają warunki dochodowe. Pięcioosobowa rodzina z Warszawy może liczyć nawet na 690 złotych miesięcznej dopłaty do najmu, a osoba samotna na 173 zł.
 • W przyszłym tygodniu pierwsza umowa na dopłaty do najmu

  W przyszłym tygodniu pierwsza umowa na dopłaty do najmu

  W przyszłym tygodniu pierwsze samorządy mogą podpisać umowy na dopłaty do czynszów - dowiedziała się nieoficjalnie Informacyjna Agencja Radiowa. Na dopłaty rząd przeznaczy w tym roku około 200 milionów złotych. Przeciętna rodzina będzie mogła liczyć na kilkaset złotych miesięcznie.
 • Satelity skontrolują rolników wyłudzających nielegalne dopłaty?

  Satelity skontrolują rolników wyłudzających nielegalne dopłaty?

  Nowoczesne technologie, takie jak obrazowanie satelitarne, mają pomóc w kontroli dopłat dla rolników. Do tej pory kontrolowano ich "na miejscu", a proces był na tyle nieszczelny i kosztowny, że Unia traciła na dopłatach miliony euro. Może się to jednak zmienić dzięki nowym technologiom dostarczanym przez... branżę kosmiczną.

Filmy - Dopłaty (9)

 • Będą w Polsce ujemne ceny prądu. Kto wtedy będzie na tym zarabiał?

  Polskie elektrownie zawsze otrzymywały wynagrodzenie za dostarczany na rynek prąd. To się jednak zmieni. Od przyszłego roku mogą zdarzać się godziny, w których elektrownie dopłacą, aby móc produkować energię. Zmiany idą też w drugą stronę – o ponad 33 razy wzrośnie maksymalna cena prądu na giełdzie.
 • Dopłaty zachęcą do PPK

  Bez względu na to, jak pomysłodawcy będą nazywali PPK – to będą one adresowane do 11 milionów potencjalnych uczestników. Liczba ta nie stanowi jeszcze o powszechności – do OFE należy 16 milionów członków.
 • Rośnie zainteresowanie firm pracownikami niepełnosprawnymi

  Osoby niepełnosprawne coraz częściej są zatrudniane przez pracodawców na tzw. otwartym rynku pracy. Choć wciąż 65 procent osób zarejestrowanych w systemie dopłat ma pracę w zakładach pracy chronionej, to liczba zapytań od polskich i zagranicznych firm w sprawie warunków zatrudnienia osób niepełnosprawnych rośnie – przyznaje Mateusz Brząkowski, doradca prawny Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.
 • Mieszkanie dla Młodych w praktyce dopiero od 2014

  Pierwsze kredyty w ramach programu „Mieszkanie da młodych” ruszą dopiero od stycznia 2014 r., bo banki komercyjne potrzebują czasu na podpisanie stosownych umów z BGK. Po zakończonych właśnie konsultacjach społecznych nie zmieniły się zasady dopłat do kredytów. Jak powiedział Agencji Informacyjnej Newseria wiceminister Piotr Styczeń, program - przez to, że dotyczy tylko nowych mieszkań - poprawi sytuację w branży budowlanej.