doniczki

Artykuły - Doniczki (1)

 • Ekologiczne mogą być nawet doniczki. Już je produkujemy!

  Ekologiczne mogą być nawet doniczki. Już je produkujemy!

  Specjaliści z Centrum Badawczo-Wdrożeniowego "Eko-Innowacje" Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego opracowali technologię produkcji doniczek przyjaznych środowisku i uprawnianym w nich roślinom. Są wykonane m.in. z kompostu, ulegają biodegradacji użyźniając przy okazji glebę.

Filmy - Doniczki (12)

 • Ozdabianie doniczki techniką papier mache

  Papier mache to francuska technika ozdabiania i tworzenia przedmiotów z plastycznej, łatwo formującej się masy, która twardnieje po wysuszeniu, a którą robi się z rozmoczonego papieru makulaturowego. Oto poradnik, jak sprawić, by nasze doniczki odmieniły swój dotychczasowy, nudny wygląd - zobaczcie, jak udekorować doniczki techniką papier mache!
 • Jak pielęgnować fikusa? Krótki poradnik

  Fikus, a właściwie figowiec benjamina, to niezwykle popularna roślina doniczkowa w Polsce, który przywędrował do nas z Dalekiego Wschodu i Australii. Ceniony ze względu na swoją żywą zieleń i drzewkowaty pokrój - taki idealnie pasuje do wszystkich wnętrz! Warto jednak znać parę istotnych kwestii, jak odpowiednio się nim zajmować, by na długie lata cieszył nasze oczy. Zobaczcie, jak hodować fikusa, by zawsze był piękny!
 • Fiołek alpejski w domu - jak o niego dbać?

  Fiołki alpejskie to bardzo popularne kwiaty, które przepięknie wyglądają, a ponieważ długo kwitną, są chętnie wybierane jako ozdoba do domu czy na drobny upominek. Niestety, większość z nas nie zna podstawowych zasad, jak prawidłowo zajmować się fiołkami alpejskimi, by przez długi czas cieszyły nas swoimi kwiatami. Zobaczcie nasz poradnik - w parę chwil dowiecie się wszystkiego, co potrzebne, by w warunkach domowych fiołki alpejskie wytrzymały przez długie tygodnie!
 • Nietypowe doniczki dla domowych kwiatów

  Kwiaty pokojowe, które niemal wszyscy trzymamy w naszych domach, nie muszą rosnąć w plastikowych czy ceramicznych doniczkach, których wygląd często nie pasuje do wystroju reszty wnętrza. Jeśli szukacie ciekawych pomysłów, w czym posadzić swoje ulubione roślinki, zobaczcie nasz poradnik - zdziwicie się, jak stare, niepotrzebne rzeczy można zmienić w nietypowe, piękne doniczki! Pamiętajcie, by zrobić niewielkie otwory w dnach - dzięki temu unikniecie zbytniego nawilżenia ziemi, w której rośnie kwiatek!