doniczki

Artykuły - Doniczki (1)

 • Ekologiczne mogą być nawet doniczki. Już je produkujemy!

  Ekologiczne mogą być nawet doniczki. Już je produkujemy!

  Specjaliści z Centrum Badawczo-Wdrożeniowego "Eko-Innowacje" Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego opracowali technologię produkcji doniczek przyjaznych środowisku i uprawnianym w nich roślinom. Są wykonane m.in. z kompostu, ulegają biodegradacji użyźniając przy okazji glebę.

Filmy - Doniczki (13)

 • Przegląd doniczek. Jak wybrać tą odpowiednią?

  Kwiaty doniczkowe pięknie dekorują wnętrze. Rośliny te wymagają jednak szczególnej pielęgnacji. Oprócz światła i wody, ważny jest również odpowiedni wybór doniczki. Jaka jest różnica między donicą a osłonką? Dekoratorka Monika Olesińska oraz botanik dr Wojciech Podstolski opowiedzieli o najlepszych doniczkach. Co powinno się w niej znaleźć, by roślina miała komfortowe warunki do wzrostu? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Ozdabianie doniczki techniką papier mache

  Papier mache to francuska technika ozdabiania i tworzenia przedmiotów z plastycznej, łatwo formującej się masy, która twardnieje po wysuszeniu, a którą robi się z rozmoczonego papieru makulaturowego. Oto poradnik, jak sprawić, by nasze doniczki odmieniły swój dotychczasowy, nudny wygląd - zobaczcie, jak udekorować doniczki techniką papier mache!
 • Jak pielęgnować fikusa? Krótki poradnik

  Fikus, a właściwie figowiec benjamina, to niezwykle popularna roślina doniczkowa w Polsce, który przywędrował do nas z Dalekiego Wschodu i Australii. Ceniony ze względu na swoją żywą zieleń i drzewkowaty pokrój - taki idealnie pasuje do wszystkich wnętrz! Warto jednak znać parę istotnych kwestii, jak odpowiednio się nim zajmować, by na długie lata cieszył nasze oczy. Zobaczcie, jak hodować fikusa, by zawsze był piękny!
 • Fiołek alpejski w domu - jak o niego dbać?

  Fiołki alpejskie to bardzo popularne kwiaty, które przepięknie wyglądają, a ponieważ długo kwitną, są chętnie wybierane jako ozdoba do domu czy na drobny upominek. Niestety, większość z nas nie zna podstawowych zasad, jak prawidłowo zajmować się fiołkami alpejskimi, by przez długi czas cieszyły nas swoimi kwiatami. Zobaczcie nasz poradnik - w parę chwil dowiecie się wszystkiego, co potrzebne, by w warunkach domowych fiołki alpejskie wytrzymały przez długie tygodnie!