Donald Tusk

Synonimy:
DONALD, Premier Donald Tusk premier Tusk tusk TUSK< PREMIER
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Donald Tusk (5658)

 • ​Nie będzie noworocznych meczów piłkarskich w Trójmieście

  ​Nie będzie noworocznych meczów piłkarskich w Trójmieście

  Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany oldboyów zarówno w Gdańsku, jak i w Gdyni.
 • Bono spotkał się z Donaldem Tuskiem w Brukseli: Jak pomagać ludziom?

  Bono spotkał się z Donaldem Tuskiem w Brukseli: Jak pomagać ludziom?

  "Choć ludzie w Europie obawiają się niekontrolowanej migracji z południa, Afryka jest szansą dla Europy, która się starzeje. Potrzebne jest europejsko-afrykańskie partnerstwo" - przekonywał w środę (10 października) w Parlamencie Europejskim w Brukseli lider zespołu U2 Bono. Irlandzki muzyk spotkał się tego dnia z przewodniczącym PE Antonio Tajanim oraz szefami grup politycznych, a także szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.
 • Była prezes wygrała z PGNiG

  Była prezes wygrała z PGNiG

  Po wyroku sądu apelacyjnego komornik zablokował konto gazowego giganta i przelał na konto Grażyny Piotrowskiej-Oliwy i jej zastępcy ponad 2 mln zł zaległej odprawy. To nie koniec prawnej batalii - informuje wtorkowy "Puls Biznesu".
 • Zamieszanie po słowach Donalda Tuska

  Zamieszanie po słowach Donalda Tuska

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.
 • ​Donald Tusk do Amerykanów: Mimo Trumpa musimy pozostać zjednoczeni

  ​Donald Tusk do Amerykanów: Mimo Trumpa musimy pozostać zjednoczeni

  Przed rozpoczynającym się 8 czerwca w Kanadzie szczytem G7 przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk opublikował na łamach dziennika "New York Times" odezwę do Amerykanów.
 • ​Donald Tusk odcina się od słów komisarza Oettingera

  ​Donald Tusk odcina się od słów komisarza Oettingera

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zaapelował o szacunek dla włoskich wyborców. Jego wypowiedź jest szeroko komentowana w europejskiej prasie.
 • Sellin: Donald Tusk był zarządcą państwa teoretycznego

  Sellin: Donald Tusk był zarządcą państwa teoretycznego

  Donald Tusk, jako szef rządu, był zarządcą państwa teoretycznego, które nie wypełniało swoich podstawowych obowiązków, jakim jest ochrona prezydenta - powiedział we wtorek wiceminister kultury Jarosław Sellin.
 • Donald Tusk pokazuje prywatne zdjęcia na Instagramie

  Donald Tusk pokazuje prywatne zdjęcia na Instagramie

  Donald Tusk jest jednym z najbardziej wpływowych polskich polityków. W latach 2007-2014 pełnił funkcję prezesa Rady Ministrów, a od 2014 roku jest przewodniczącym Rady Europejskiej.
 • Donald Tusk skomentował sprawę Jacka K.

  Donald Tusk skomentował sprawę Jacka K.

  "Kiedy bezkompromisowo walczył jako minister w moim rządzie z przestępcami, też był atakowany podłymi metodami. Nie poddał się wtedy, nie podda się dzisiaj" - w ten sposób o Jacku K. napisał na Twitterze Donald Tusk.
 • Tusk zapowiada nadzwyczajną debatę na szczycie UE o handlu z USA

  Tusk zapowiada nadzwyczajną debatę na szczycie UE o handlu z USA

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zapowiedział w środę, że zaproponuje szefom państw i rządów UE przeprowadzenie na najbliższym szczycie nadzwyczajnej debaty dotyczącej handlu w kontekście amerykańskich zapowiedzi nałożenia ceł na stal i aluminium.

Filmy - Donald Tusk (254)

 • Müller: Donald Tusk zamienia się w niezbyt wysokich lotów komentatora politycznego

  - Wolałbym by Donald Tusk zajął się tym, do czego się zgłosił, czyli do współkształtowania Unii Europejskiej w ramach Europejskiej Partii Ludowej - powiedział rzecznik rządu, Piotr Müller, w rozmowie z Grzegorzem Kępką.Fragment programu "Graffiti", emitowanego na antenie Polsat News.
 • Müller: Donald Tusk zamienia się w niezbyt wysokich lotów komentatora politycznego

  - Wolałbym by Donald Tusk zajął się tym, do czego się zgłosił, czyli do współkształtowania Unii Europejskiej w ramach Europejskiej Partii Ludowej - powiedział rzecznik rządu, Piotr Müller, w rozmowie z Grzegorzem Kępką.Fragment programu "Graffiti", emitowanego na antenie Polsat News.
 • Czy Donald Tusk pomoże Małgorzacie Kidawie-Błońskiej czy zaszkodzi?

  Sądzę, że to będzie jedno z głównych wydarzeń - jeśli nie najważniejsze - politycznego weekendu - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak pytany o konwencję Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - kandydatki PO na prezydenta. Czy Donald Tusk będzie uczestniczył w tym wydarzeniu? Z tego, co wiem, to nie będzie. To jest decyzja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - przyznał Siemoniak. Dziś jest to kampania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i nie jestem przekonany, czy Donald Tusk tu pomaga, czy szkodzi - tłumaczył.
 • Burza po wystąpieniu Leszka Jażdżewskiego

  Od kilku tygodni trwała dyskusja co powie Donald Tusk 3 maja na Uniwersytecie Warszawskim. Po jego wystąpieniu znacznie większą uwagę komentatorów przykuł jednak "support" w postaci Leszka Jażdżewskiego.