Donald Tusk

Synonimy:
DONALD, Premier Donald Tusk premier Tusk tusk TUSK< PREMIER
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Donald Tusk (10174)

 • Zamieszanie po słowach Donalda Tuska

  Zamieszanie po słowach Donalda Tuska

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.
 • ​Donald Tusk do Amerykanów: Mimo Trumpa musimy pozostać zjednoczeni

  ​Donald Tusk do Amerykanów: Mimo Trumpa musimy pozostać zjednoczeni

  Przed rozpoczynającym się 8 czerwca w Kanadzie szczytem G7 przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk opublikował na łamach dziennika "New York Times" odezwę do Amerykanów.
 • ​Donald Tusk odcina się od słów komisarza Oettingera

  ​Donald Tusk odcina się od słów komisarza Oettingera

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zaapelował o szacunek dla włoskich wyborców. Jego wypowiedź jest szeroko komentowana w europejskiej prasie.
 • Sellin: Donald Tusk był zarządcą państwa teoretycznego

  Sellin: Donald Tusk był zarządcą państwa teoretycznego

  Donald Tusk, jako szef rządu, był zarządcą państwa teoretycznego, które nie wypełniało swoich podstawowych obowiązków, jakim jest ochrona prezydenta - powiedział we wtorek wiceminister kultury Jarosław Sellin.
 • Donald Tusk pokazuje prywatne zdjęcia na Instagramie

  Donald Tusk pokazuje prywatne zdjęcia na Instagramie

  Donald Tusk jest jednym z najbardziej wpływowych polskich polityków. W latach 2007-2014 pełnił funkcję prezesa Rady Ministrów, a od 2014 roku jest przewodniczącym Rady Europejskiej.
 • Donald Tusk skomentował sprawę Jacka K.

  Donald Tusk skomentował sprawę Jacka K.

  "Kiedy bezkompromisowo walczył jako minister w moim rządzie z przestępcami, też był atakowany podłymi metodami. Nie poddał się wtedy, nie podda się dzisiaj" - w ten sposób o Jacku K. napisał na Twitterze Donald Tusk.
 • Tusk zapowiada nadzwyczajną debatę na szczycie UE o handlu z USA

  Tusk zapowiada nadzwyczajną debatę na szczycie UE o handlu z USA

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zapowiedział w środę, że zaproponuje szefom państw i rządów UE przeprowadzenie na najbliższym szczycie nadzwyczajnej debaty dotyczącej handlu w kontekście amerykańskich zapowiedzi nałożenia ceł na stal i aluminium.
 • Prezydent USA potępił brutalne gry

  Prezydent USA potępił brutalne gry

  Masakra w Parkland jeszcze długo będzie tematem numer jeden w Stanach Zjednoczonych. Chociaż nie ma oficjalnych dowodów, według władz winę powinni ponieść m.in. producenci gier.
 • Donald Tusk w Wiedniu: Migracja to wieloletnie wyzwanie

  Donald Tusk w Wiedniu: Migracja to wieloletnie wyzwanie

  "Kwestia zarządzania napływem migrantów do Europy to wyzwanie na wiele lat i dlatego należy pozbyć się destrukcyjnych emocji" - oświadczył przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk po wtorkowym spotkaniu z kanclerzem Austrii Sebastianem Kurzem w Wiedniu.
 • Tajemnicze ekspertyzy MSZ w sprawie Donalda Tuska. Jest odwołanie

  Tajemnicze ekspertyzy MSZ w sprawie Donalda Tuska. Jest odwołanie

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych odwołało się do Naczelnego Sądu Administracyjnego od wyroku nakazującego ujawnienie ekspertyz dotyczących prawomocności ponownego wyboru Donalda Tuska na funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, na które powoływał się minister Witold Waszczykowski - poinformował PAP resort dyplomacji.

Filmy - Donald Tusk (280)

 • Tusk na szczycie G7: Miałem bardzo obiecujące spotkanie z premierem Włoch Giuseppe Conte

  Tusk na szczycie G7: Miałem bardzo obiecujące spotkanie z premierem Włoch Giuseppe Conte.
 • Tusk na szczycie G7: Miałem bardzo obiecujące spotkanie z premierem Włoch Giuseppe Conte

  Tusk na szczycie G7: Miałem bardzo obiecujące spotkanie z premierem Włoch Giuseppe Conte.
 • D. Tusk o decyzjach Białego Domu: Kapryśna asertywność. Gdy ma się takich przyjaciół, po co nam wrogowie?

  Patrząc na ostatnie decyzje prezydenta Trumpa ktoś mógłby nawet pomyśleć: mając takich przyjaciół, na co nam wrogowie? - Donald Tusk odniósł się do decyzji prezydenta USA o wycofaniu się z porozumienia nuklearnego z Iranem (JCPOA). Przewodniczący Rady Europejskiej podczas konferencji prasowej poprzedzającej szczyt Unia Europejska-Bałkany Zachodnie w Sofii nazwał zachowanie prezydenta USA „kapryśną asertywnością” oraz podkreślił, że Unia będzie respektować ustalenia porozumienia nuklearnego z Iranem. Tusk mówił, że Unia Europejska musi być zjednoczona po wycofaniu się USA z umowy. - Europa powinna być wdzięczna prezydentowi Trumpowi, bo dzięki niemu nie mamy już złudzeń. Uświadomił nam, że jeśli potrzebujemy pomocnej dłoni, to znajduje się ona na końcu naszego ramienia – gorzko stwierdził Tusk. 8 maja 2018 r. Donald Trump zapowiedział, że jego kraj wycofa się z porozumienia nuklearnego (JCPOA). 10 maja prezydent USA dodał, że Stany Zjednoczone nałożą na Teheran „najostrzejsze, najdotkliwsze i najsurowsze” sankcje. Stronami porozumienia poza Teheranem są mocarstwa nuklearne będące stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ: USA, Rosja, Wielka Brytania, Francja i Chiny oraz Niemcy i Unia Europejska. Porozumienie daje inspektorom ONZ dostęp do irańskich instalacji wojskowych w zamian za zniesienie części sankcji nałożonych na Republikę Islamską Iranu. Wycofanie się USA z porozumienia nie oznacza, że przestanie ono obowiązywać. Pozostali sygnatariusze deklarowali, że zamierzają dalej trzymać się jego ustaleń.
 • D. Tusk o rozmowach z W. Putinem w Trójmieście. "Wiem, że to nie usatysfakcjonuje zwolenników teorii spiskowych"

  Pokazywałem plażę, po której biegam, gdzie jest mój dom. Putin opowiedział, że ma bardzo dużo ochrony i z tego powodu cierpi - odpowiedział Donald Tusk na pytanie Stefana Hambury podczas przesłuchania w warszawskim Sądzie Okręgowym w procesie Tomasza Arabskiego. Mec. Hambura pytał o spotkanie Tuska z ówczesnym premierem Rosji Władimirem Putinem 1 września 2009 roku i czy wtedy rozmawiali o wspólnych uroczystościach w Katyniu. Były premier przyznał, że rozmawiał z Putinem na sopockim molo, ale były to "rozmowy kurtuazyjne" po angielsku, rosyjsku i niemiecku bez tłumacza. - Wiem, wysoki sądzie, że to nie jest satysfakcjonująca odpowiedź dla tych, którzy wierzą, że na molo spiskowcy ustalili ten tajny plan, ale ja nie odpowiadam za te interpretacje - zakończył odpowiedź Tusk. Sprawa, w której zeznaje były premier, dotyczy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu z 10 kwietnia 2010 roku.