Donald Tusk

Synonimy:
DONALD, Premier Donald Tusk premier Tusk tusk TUSK< PREMIER
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Donald Tusk (10176)

 • Bono spotkał się z Donaldem Tuskiem w Brukseli: Jak pomagać ludziom?

  Bono spotkał się z Donaldem Tuskiem w Brukseli: Jak pomagać ludziom?

  "Choć ludzie w Europie obawiają się niekontrolowanej migracji z południa, Afryka jest szansą dla Europy, która się starzeje. Potrzebne jest europejsko-afrykańskie partnerstwo" - przekonywał w środę (10 października) w Parlamencie Europejskim w Brukseli lider zespołu U2 Bono. Irlandzki muzyk spotkał się tego dnia z przewodniczącym PE Antonio Tajanim oraz szefami grup politycznych, a także szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.
 • Była prezes wygrała z PGNiG

  Była prezes wygrała z PGNiG

  Po wyroku sądu apelacyjnego komornik zablokował konto gazowego giganta i przelał na konto Grażyny Piotrowskiej-Oliwy i jej zastępcy ponad 2 mln zł zaległej odprawy. To nie koniec prawnej batalii - informuje wtorkowy "Puls Biznesu".
 • Zamieszanie po słowach Donalda Tuska

  Zamieszanie po słowach Donalda Tuska

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.
 • ​Donald Tusk do Amerykanów: Mimo Trumpa musimy pozostać zjednoczeni

  ​Donald Tusk do Amerykanów: Mimo Trumpa musimy pozostać zjednoczeni

  Przed rozpoczynającym się 8 czerwca w Kanadzie szczytem G7 przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk opublikował na łamach dziennika "New York Times" odezwę do Amerykanów.
 • ​Donald Tusk odcina się od słów komisarza Oettingera

  ​Donald Tusk odcina się od słów komisarza Oettingera

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zaapelował o szacunek dla włoskich wyborców. Jego wypowiedź jest szeroko komentowana w europejskiej prasie.
 • Sellin: Donald Tusk był zarządcą państwa teoretycznego

  Sellin: Donald Tusk był zarządcą państwa teoretycznego

  Donald Tusk, jako szef rządu, był zarządcą państwa teoretycznego, które nie wypełniało swoich podstawowych obowiązków, jakim jest ochrona prezydenta - powiedział we wtorek wiceminister kultury Jarosław Sellin.
 • Donald Tusk pokazuje prywatne zdjęcia na Instagramie

  Donald Tusk pokazuje prywatne zdjęcia na Instagramie

  Donald Tusk jest jednym z najbardziej wpływowych polskich polityków. W latach 2007-2014 pełnił funkcję prezesa Rady Ministrów, a od 2014 roku jest przewodniczącym Rady Europejskiej.
 • Donald Tusk skomentował sprawę Jacka K.

  Donald Tusk skomentował sprawę Jacka K.

  "Kiedy bezkompromisowo walczył jako minister w moim rządzie z przestępcami, też był atakowany podłymi metodami. Nie poddał się wtedy, nie podda się dzisiaj" - w ten sposób o Jacku K. napisał na Twitterze Donald Tusk.
 • Tusk zapowiada nadzwyczajną debatę na szczycie UE o handlu z USA

  Tusk zapowiada nadzwyczajną debatę na szczycie UE o handlu z USA

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zapowiedział w środę, że zaproponuje szefom państw i rządów UE przeprowadzenie na najbliższym szczycie nadzwyczajnej debaty dotyczącej handlu w kontekście amerykańskich zapowiedzi nałożenia ceł na stal i aluminium.
 • Prezydent USA potępił brutalne gry

  Prezydent USA potępił brutalne gry

  Masakra w Parkland jeszcze długo będzie tematem numer jeden w Stanach Zjednoczonych. Chociaż nie ma oficjalnych dowodów, według władz winę powinni ponieść m.in. producenci gier.

Filmy - Donald Tusk (286)

 • Tusk: Nie ma przymusu relokacji uchodźców i nie będzie takiego modelu

  - Nie powinno być przymusu relokacji uchodźców i nie będzie takiego modelu - powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk. To odpowiedź na propozycję przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Antonia Tajaniego o dodatkowych opłatach dla krajów UE za nieakceptowanie przymusowej relokacji migrantów. (TVN24/x-news)
 • "11 listopada potrzebujemy prawdziwego gestu pojednania”. D. Tusk odpowiada na zaproszenie J. Kaczyńskiego

  Donald Tusk odpowiedział na słowa Jarosława Kaczyńskiego o ewentualnym wspólnym udziale w nadchodzącym marszu niepodległości. W środę (17.10) prezes PiS Jarosław Kaczyński przekonywał, że 11 listopada chciałby, aby odbył się jeden wspólny, wielki marsz. A dopytywany, czy widzi w nim siebie obok szefa Rady Europejskiej, Jarosław Kaczyński odparł, że tak. - Bardzo łaskawy pan prezes Kaczyński. Wydaje się, że to czego potrzebujemy 11 listopada, to prawdziwego gestu pojednania, a nie takich pomysłów trochę PR-owych – skomentował Donald Tusk podczas rozmowy z dziennikarzami w Brukseli. (TVN24/x-news)
 • "Niech to będzie przestroga". D. Tusk o nagraniach z M. Morawieckim z restauracji "Sowa i Przyjaciele"

  - Niech to będzie przestroga dla wszystkich, którzy przy tego typu okazjach z faryzejskim zacięciem potrafią brutalnie atakować swoich oponentów, a kiedy to trafia także ich, zapominają wszystko to co działo się wcześniej – tak Donald Tusk odniósł się do ujawnionych nagrań z restauracji „Sowa i Przyjaciele”, na których wypowiadał się premier Mateusz Morawiecki. (TVN24/x-news)
 • D. Tusk: Polska nie musi wstawać z kolan, bo nigdy na nich nie była

  - Polska nie musi wstawać z kolan, bo nigdy na nich nie była - powiedział Donald Tusk podczas wizyty w Krakowie. Szef Rady Europejskiej przyjechał na konferencję na temat roli Kościoła w integracji europejskiej. Na spotkaniu ze zwolennikami mówił o roli Unii Europejskiej i odrzuceniu nienawiści. (TVN24/x-news)