Donald Tusk

Synonimy:
DONALD, Premier Donald Tusk premier Tusk tusk TUSK< PREMIER
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Donald Tusk (10168)

 • Sellin: Donald Tusk był zarządcą państwa teoretycznego

  Sellin: Donald Tusk był zarządcą państwa teoretycznego

  Donald Tusk, jako szef rządu, był zarządcą państwa teoretycznego, które nie wypełniało swoich podstawowych obowiązków, jakim jest ochrona prezydenta - powiedział we wtorek wiceminister kultury Jarosław Sellin.
 • Donald Tusk pokazuje prywatne zdjęcia na Instagramie

  Donald Tusk pokazuje prywatne zdjęcia na Instagramie

  Donald Tusk jest jednym z najbardziej wpływowych polskich polityków. W latach 2007-2014 pełnił funkcję prezesa Rady Ministrów, a od 2014 roku jest przewodniczącym Rady Europejskiej.
 • Donald Tusk skomentował sprawę Jacka K.

  Donald Tusk skomentował sprawę Jacka K.

  "Kiedy bezkompromisowo walczył jako minister w moim rządzie z przestępcami, też był atakowany podłymi metodami. Nie poddał się wtedy, nie podda się dzisiaj" - w ten sposób o Jacku K. napisał na Twitterze Donald Tusk.
 • Tusk zapowiada nadzwyczajną debatę na szczycie UE o handlu z USA

  Tusk zapowiada nadzwyczajną debatę na szczycie UE o handlu z USA

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zapowiedział w środę, że zaproponuje szefom państw i rządów UE przeprowadzenie na najbliższym szczycie nadzwyczajnej debaty dotyczącej handlu w kontekście amerykańskich zapowiedzi nałożenia ceł na stal i aluminium.
 • Prezydent USA potępił brutalne gry

  Prezydent USA potępił brutalne gry

  Masakra w Parkland jeszcze długo będzie tematem numer jeden w Stanach Zjednoczonych. Chociaż nie ma oficjalnych dowodów, według władz winę powinni ponieść m.in. producenci gier.
 • Donald Tusk w Wiedniu: Migracja to wieloletnie wyzwanie

  Donald Tusk w Wiedniu: Migracja to wieloletnie wyzwanie

  "Kwestia zarządzania napływem migrantów do Europy to wyzwanie na wiele lat i dlatego należy pozbyć się destrukcyjnych emocji" - oświadczył przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk po wtorkowym spotkaniu z kanclerzem Austrii Sebastianem Kurzem w Wiedniu.
 • Tajemnicze ekspertyzy MSZ w sprawie Donalda Tuska. Jest odwołanie

  Tajemnicze ekspertyzy MSZ w sprawie Donalda Tuska. Jest odwołanie

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych odwołało się do Naczelnego Sądu Administracyjnego od wyroku nakazującego ujawnienie ekspertyz dotyczących prawomocności ponownego wyboru Donalda Tuska na funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, na które powoływał się minister Witold Waszczykowski - poinformował PAP resort dyplomacji.
 • "Szlachetna Paczka" od Donalda Tuska

  Wózek rehabilitacyjny dla 6-latki, trylogia Tolkiena dla jej mamy i wiertarko-wkrętarka dla taty znalazły się w paczce przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska z małżonką oraz jego współpracowników. Prezenty z Brukseli trafią do rodziny wybranej w akcji "Szlachetna Paczka".
 • ​Politico: Nietypowe zachowanie Donalda Tuska

  ​Politico: Nietypowe zachowanie Donalda Tuska

  Ostry atak Donalda Tuska na polski rząd podsyca na nowo spekulacje o jego przyszłości w krajowej polityce - pisze w niedzielę portal Politico Europe. Jako nietypowe ocenia to, że przewodniczący Rady Europejskiej skrytykował kraj UE.
 • Prokuratura podała, czego ma dotyczyć przesłuchanie Donalda Tuska

  Prokuratura podała, czego ma dotyczyć przesłuchanie Donalda Tuska

  Przesłuchanie Donalda Tuska zaplanowane na 3 sierpnia dotyczy postępowania w sprawie niedopełnienia w kwietniu 2010 r. obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych, polegającego na tym, że nie uczestniczyli oni w Rosji w sekcjach ofiar katastrofy smoleńskiej - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Filmy - Donald Tusk (277)

 • D. Tusk o rozmowach z W. Putinem w Trójmieście. "Wiem, że to nie usatysfakcjonuje zwolenników teorii spiskowych"

  Pokazywałem plażę, po której biegam, gdzie jest mój dom. Putin opowiedział, że ma bardzo dużo ochrony i z tego powodu cierpi - odpowiedział Donald Tusk na pytanie Stefana Hambury podczas przesłuchania w warszawskim Sądzie Okręgowym w procesie Tomasza Arabskiego. Mec. Hambura pytał o spotkanie Tuska z ówczesnym premierem Rosji Władimirem Putinem 1 września 2009 roku i czy wtedy rozmawiali o wspólnych uroczystościach w Katyniu. Były premier przyznał, że rozmawiał z Putinem na sopockim molo, ale były to "rozmowy kurtuazyjne" po angielsku, rosyjsku i niemiecku bez tłumacza. - Wiem, wysoki sądzie, że to nie jest satysfakcjonująca odpowiedź dla tych, którzy wierzą, że na molo spiskowcy ustalili ten tajny plan, ale ja nie odpowiadam za te interpretacje - zakończył odpowiedź Tusk. Sprawa, w której zeznaje były premier, dotyczy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu z 10 kwietnia 2010 roku.
 • "Nie chodzi o nastrój, tylko o ważne sprawy". D. Tusk udał się na przesłuchanie do sądu w Warszawie

  Były premier, obecnie przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk zeznaje dziś jako świadek w procesie byłego szefa swojej kancelarii Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników. Chodzi o organizację wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 roku. Przesłuchanie odbywa się w warszawskim sądzie okręgowym. Na pytanie reportera w jakim jest nastroju przed przesłuchaniem, odpowiedział, że „nie chodzi o nastrój, tylko o ważne sprawy”.
 • Szczerski w Porannej rozmowie RMF (12.01.18)

  "Panu Antoniemu Macierewiczowi należy się szacunek. To jest człowiek o niezwykłych zasługach dla Polski i wszyscy z szacunkiem do pana Macierewicza się odnosimy i powinniśmy odnosić” – mówił szef Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski w Porannej rozmowie w RMF FM. Minister stwierdził, że oceny współpracy prezydenta z szefem MON były znane większości parlamentarnej. „To były, pan prezydent tego nie ukrywał, oceny negatywne” – mówił. Zaznaczył jednak, że prezydent nie miał wpływu na odwołanie Antoniego Macierewicza. „Nie było żadnych szantaży, żadnych warunków. Prezydent nie warunkował żadnej swojej decyzji kwestią personalną” – powiedział Szczerski. Powiedział także, że absurdalne są doniesienia, jakoby domagał się stanowiska wicepremiera. „Ja nie jestem tego typu człowiekiem” – zaznaczył. Pytany czemu nie został szefem MSZ, odpowiedział: „Ta decyzja wynikała z mojej głębokiej lojalności wobec prezydenta Andrzeja Dudy, który jest moim prezydentem”.
 • Cytaty roku 2017 - polityka

  Cytaty roku 2017 - polityka.