Donald Tusk

Synonimy:
DONALD, Premier Donald Tusk premier Tusk tusk TUSK< PREMIER
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Donald Tusk (10176)

 • Bono spotkał się z Donaldem Tuskiem w Brukseli: Jak pomagać ludziom?

  Bono spotkał się z Donaldem Tuskiem w Brukseli: Jak pomagać ludziom?

  "Choć ludzie w Europie obawiają się niekontrolowanej migracji z południa, Afryka jest szansą dla Europy, która się starzeje. Potrzebne jest europejsko-afrykańskie partnerstwo" - przekonywał w środę (10 października) w Parlamencie Europejskim w Brukseli lider zespołu U2 Bono. Irlandzki muzyk spotkał się tego dnia z przewodniczącym PE Antonio Tajanim oraz szefami grup politycznych, a także szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.
 • Była prezes wygrała z PGNiG

  Była prezes wygrała z PGNiG

  Po wyroku sądu apelacyjnego komornik zablokował konto gazowego giganta i przelał na konto Grażyny Piotrowskiej-Oliwy i jej zastępcy ponad 2 mln zł zaległej odprawy. To nie koniec prawnej batalii - informuje wtorkowy "Puls Biznesu".
 • Zamieszanie po słowach Donalda Tuska

  Zamieszanie po słowach Donalda Tuska

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.
 • ​Donald Tusk do Amerykanów: Mimo Trumpa musimy pozostać zjednoczeni

  ​Donald Tusk do Amerykanów: Mimo Trumpa musimy pozostać zjednoczeni

  Przed rozpoczynającym się 8 czerwca w Kanadzie szczytem G7 przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk opublikował na łamach dziennika "New York Times" odezwę do Amerykanów.
 • ​Donald Tusk odcina się od słów komisarza Oettingera

  ​Donald Tusk odcina się od słów komisarza Oettingera

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zaapelował o szacunek dla włoskich wyborców. Jego wypowiedź jest szeroko komentowana w europejskiej prasie.
 • Sellin: Donald Tusk był zarządcą państwa teoretycznego

  Sellin: Donald Tusk był zarządcą państwa teoretycznego

  Donald Tusk, jako szef rządu, był zarządcą państwa teoretycznego, które nie wypełniało swoich podstawowych obowiązków, jakim jest ochrona prezydenta - powiedział we wtorek wiceminister kultury Jarosław Sellin.
 • Donald Tusk pokazuje prywatne zdjęcia na Instagramie

  Donald Tusk pokazuje prywatne zdjęcia na Instagramie

  Donald Tusk jest jednym z najbardziej wpływowych polskich polityków. W latach 2007-2014 pełnił funkcję prezesa Rady Ministrów, a od 2014 roku jest przewodniczącym Rady Europejskiej.
 • Donald Tusk skomentował sprawę Jacka K.

  Donald Tusk skomentował sprawę Jacka K.

  "Kiedy bezkompromisowo walczył jako minister w moim rządzie z przestępcami, też był atakowany podłymi metodami. Nie poddał się wtedy, nie podda się dzisiaj" - w ten sposób o Jacku K. napisał na Twitterze Donald Tusk.
 • Tusk zapowiada nadzwyczajną debatę na szczycie UE o handlu z USA

  Tusk zapowiada nadzwyczajną debatę na szczycie UE o handlu z USA

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zapowiedział w środę, że zaproponuje szefom państw i rządów UE przeprowadzenie na najbliższym szczycie nadzwyczajnej debaty dotyczącej handlu w kontekście amerykańskich zapowiedzi nałożenia ceł na stal i aluminium.
 • Prezydent USA potępił brutalne gry

  Prezydent USA potępił brutalne gry

  Masakra w Parkland jeszcze długo będzie tematem numer jeden w Stanach Zjednoczonych. Chociaż nie ma oficjalnych dowodów, według władz winę powinni ponieść m.in. producenci gier.

Filmy - Donald Tusk (294)

 • Burza po wystąpieniu Leszka Jażdżewskiego

  Od kilku tygodni trwała dyskusja co powie Donald Tusk 3 maja na Uniwersytecie Warszawskim. Po jego wystąpieniu znacznie większą uwagę komentatorów przykuł jednak "support" w postaci Leszka Jażdżewskiego.
 • Burza po wystąpieniu Leszka Jażdżewskiego

  Od kilku tygodni trwała dyskusja co powie Donald Tusk 3 maja na Uniwersytecie Warszawskim. Po jego wystąpieniu znacznie większą uwagę komentatorów przykuł jednak "support" w postaci Leszka Jażdżewskiego.
 • D. Tusk: Jeśli jest się przeciwko praworządności i niezależnemu sądownictwu, nie jest się chrześcijańskim demokratą

  - Jeśli jest się przeciwko praworządności i niezależnemu sądownictwu, nie jest się chrześcijańskim demokratą – stwierdził w przemówieniu na zjeździe Europejskiej Partii Ludowej (EPP) w Helsinkach Donald Tusk. Przewodniczący Rady Europejskiej kierował swoje słowa do przywódców europejskich centroprawicowych i chadeckich ugrupowań, w tym. Angeli Merkel i Viktora Orbana. (EBS/x-news)
 • D. Tusk po przesłuchaniu ws. Amber Gold: Teza, że nie panowałem nad służbami, jest kapitulacją komisji

  - Żadne z pytań mnie nie zaskoczyło, a przebieg komisji był spokojniejszy niż sądziłem – powiedział Donald Tusk po przesłuchaniu przed sejmową komisją ds. Amber Gold. Przewodniczący Komisji Europejskiej na konferencji prasowej odniósł się także do słów przewodniczącej komicji Małgorzaty Wassermann, która po zakończeniu przesłuchania oceniła, że pokazało ono, że Tusk „nie zdał egzaminu i nie poradził sobie z rządzeniem tak dużym państwem jak Polska”. W ocenie byłego premiera, takie słowa to „kapitulacja komisji”. (TVN24/x-news)