Biznes - Donald Trump

Artykuły - Donald Trump (65)

 • Prezydent USA J.Biden ujawnił swoje dochody

  Prezydent USA J.Biden ujawnił swoje dochody

  Prezydent USA Joe Biden i pierwsza dama Jill Biden zgłosili spadek dochodów w złożonych w poniedziałek zeznaniach podatkowych za rok 2020, co oznacza - jak wskazuje Reuters - powrót do normalnej praktyki ujawniania takich informacji przez amerykańskich przywódców.
 • "Donald Trump wróci do mediów społecznościowych z własną platformą"

  "Donald Trump wróci do mediów społecznościowych z własną platformą"

  Były prezydent USA Donald Trump wróci do mediów społecznościowych, w przeciągu dwóch lub trzech miesięcy ma wystartować jego własna platforma komunikacyjna - zapowiedział w niedzielę w telewizji Fox News jego doradca ds. komunikacji Jason Miller.
 • ​Nowy Jork rozwiązuje kontrakty biznesowe z Trump Organization

  ​Nowy Jork rozwiązuje kontrakty biznesowe z Trump Organization

  Bill de Blasio, burmistrz Nowego Jorku ogłosił, że miasto Nowy Jork rozwiązuje kontrakty biznesowe z Trump Organization. Uzasadnił to "wywołaniem przez prezydenta buntu przeciw rządowi USA". Umowy te przynosiły miastu 17 mln dolarów zysku rocznie.
 • USA opublikowały listę chińskich i rosyjskich firm mających wojskowe powiązania

  USA opublikowały listę chińskich i rosyjskich firm mających wojskowe powiązania

  Ministerstwo handlu USA opublikowało w poniedziałek czasu miejscowego listę 103 firm powiązanych z siłami zbrojnymi Chin i Rosji. Lista ma na celu ograniczenie ich dostępu do amerykańskiego rynku, technologii i współpracy z amerykańskimi firmami.
 • Wybory w USA. Duża niepewność na rynkach finansowych

  Wybory w USA. Duża niepewność na rynkach finansowych

  Wszystkie oczy inwestorów zwrócone są dzisiaj na Stany Zjednoczone, gdzie trwa liczenie głosów w wyborach prezydenckich. Wynik wciąż nie jest jednoznaczny, a różnica pomiędzy kandydatami niewielka.
 • Jacek Ramotowski. Dlaczego powinienem głosować w amerykańskich wyborach

  Jacek Ramotowski. Dlaczego powinienem głosować w amerykańskich wyborach

  Chciałbym głosować w dzisiejszych amerykańskich wyborach prezydenckich. Choć oczywiście nie mam do tego żadnych formalnych praw. Jestem obywatelem Polski i Unii Europejskiej. W Ameryce nawet nie byłem i nigdy nie marzyłem szczególnie o tym, żeby tam pojechać. Ale w wybory prezydenckie chciałbym się wmieszać. Dlaczego?
 • USA. Jak rząd szkodzi gospodarce twierdząc, że ją chroni

  USA. Jak rząd szkodzi gospodarce twierdząc, że ją chroni

  Decyzje gospodarcze muszą być głęboko przemyślane, poparte oceną ich możliwych skutków. Niestety, bywa tak, że w imię ideologii, bądź też z powodu nadpobudliwości decydentów, podejmowane są pochopnie. Prezydent USA Donald Trump chciał chronić amerykańską gospodarkę przed "inwazją" imigrantów, a tymczasem jej zaszkodził.
 • Jak wykorzystać wybory w USA w kontekście obligacji?

  Jak wykorzystać wybory w USA w kontekście obligacji?

  Po debacie prezydenckiej wyraźnie widać, że należy strategicznie podejść do monetyzacji zmienności w kontekście wyborów w Stanach Zjednoczonych. Analityk Saxo Banku przedstawił trzy scenariusze w kontekście zagrożenia i szans na rynku inwestycji o stałym dochodzie.
 • Kursy walut: Pojawia się szansa dla dolara?

  Kursy walut: Pojawia się szansa dla dolara?

  Wczorajsza sesja na Wall Street przyniosła blisko 2 proc. wzrosty po tym jak amerykański prezydent po trzech dniach opuścił szpital i wrócił do Białego Domu. Taki obrót spraw wpisuje się w scenariusz kontynuowania kampanii prezydenckiej i przeprowadzenia drugiej debaty zaplanowanej na 15 października.
 • USA skręci w kierunku gospodarczego nacjonalizmu?

  USA skręci w kierunku gospodarczego nacjonalizmu?

  W USA nabiera tempa wyborczy wyścig. Joe Biden, kandydat Demokratów w wyborach prezydenckich, przedstawił w czwartek plan wydania 700 mld USD na amerykańskie produkty i badania. "Washington Post" nazwał ten plan "gospodarczym nacjonalizmem".