Donald Trump

Artykuły - Donald Trump (28)

 • Koronawirus w sporcie. Donald Trump: Rozgrywki ligowe na początku bez kibiców

  Koronawirus w sporcie. Donald Trump: Rozgrywki ligowe na początku bez kibiców

  Kiedy po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wznowione zostaną rozgrywki ligowe w USA, w pierwszym etapie powrotu sportu do normalności zawody będą odbywać się bez kibiców - zapowiedział prezydent Donald Trump.
 • Zapobiec wojnie handlowej. Juncker leci do Waszyngtonu

  Zapobiec wojnie handlowej. Juncker leci do Waszyngtonu

  Podczas wizyty za oceanem szef Komisji Europejskiej będzie starał się zapobiec wojnie handlowej między UE i USA. Juncker wiezie ze sobą argumenty, ale żadnych ofert. Czy to wystarczy?
 • Wojna handlowa tak naprawdę dotyczy samochodów

  Wojna handlowa tak naprawdę dotyczy samochodów

  8 czerwca, kiedy Donald Trump spotkał się w Quebecu ze swoimi partnerami z grupy G7, jego doradca handlowy, Peter Navarro, opublikował artykuł w New York Times, pozostawiając niewiele wątpliwości co do intencji amerykańskiej administracji w zakresie handlu z Europą, a w szczególności z Niemcami.
 • Chiny o obronie interesów handlowych

  Chiny o obronie interesów handlowych

  - Chiny będą chronić interesów swego przemysłu - oświadczyło dziś chińskie ministerstwo handlu. Oczekuje się, że w tym tygodniu prezydent Donald Trump ogłosi wprowadzenie dodatkowych ceł na chińskie produkty branż technologicznej i telekomunikacyjnej. Eksperci ostrzegają przed widmem wojny handlowej między Chinami i USA.
 • Prezydent USA podpisał ustawę budżetową

  Prezydent USA podpisał ustawę budżetową

  Prezydent USA Donald Trump podpisał w piątek ustawę budżetową, którą wcześniej uchwaliły amerykański Senat oraz Izba Reprezentantów. Pozwala ona na finansowanie rządu federalnego do 23 marca oraz zwiększenie ogólnych limitów wydatków budżetowych w ciągu dwóch lat.
 • Ekonomiści są podzieleni w ocenie projektu reformy podatków w USA

  Ekonomiści są podzieleni w ocenie projektu reformy podatków w USA

  Amerykańscy ekonomiści są podzieleni w ocenie republikańskiego projektu ustawy o reformie podatków. Izba Reprezentantów w poniedziałek rozpocznie dyskusję nad tym projektem, który prezydent Donald Trump nazwał "jedyną w życiu pokolenia szansą na zmianę systemu podatkowego".
 • Wizyta Donalda Trumpa w Polsce

  Wizyta Donalda Trumpa w Polsce

  Wizyta Trumpa będzie bez znaczenia dla poprawy relacji gospodarczych na linii USA-Polska. Liczą się tylko cele polityczne. Jeśli chodzi o kierunek eksportowy zajmujemy u nich dopiero 47. pozycję, a importowy - 40.
 • Stany Zjednoczone wprowadzą podatek graniczny

  Stany Zjednoczone wprowadzą podatek graniczny

  Dwa podstawowe cele gospodarcze nowej administracji Stanów Zjednoczonych to wspieranie wzrostu i pobudzenie krajowej produkcji. Wprowadzenie podatku granicznego powinno zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstw ze Stanów Zjednoczonych, partnerzy handlowi odwołają się do Światowej Organizacji Handlu i podejmą działania odwetowe.
 • Donald Trump powróci z tarczą?

  Donald Trump powróci z tarczą?

  Trump nie daje za wygraną. Republikanie w najbliższych dniach mają przedstawić nowy projekt reformy systemu opieki zdrowia. Jeśli tym razem uda się znieść Obamacare, będzie to bardzo pozytywny bodziec dla rynków.
 • Nowy rząd Trumpa pełen miliarderów

  Nowy rząd Trumpa pełen miliarderów

  W administracji Trumpa będzie wyjątkowo wielu multimilionerów i miliarderów. Media donoszą, że prezydent elekt zaprosi do swojej administracji kolejnych bogaczy.