domy

Artykuły - Domy (451)

 • Kolejne fale odciskały coraz mniejsze piętno

  Kolejne fale odciskały coraz mniejsze piętno

  Rynek mieszkaniowy nie został nadmiernie poturbowany przez epidemię. Polacy szybko zaczęli w mieszkaniach upatrywać bezpiecznej przystani dla kapitału i ruszyli na zakupy. W efekcie kolejne fale epidemii w coraz mniejszym stopniu wpływały na popyt.
 • Nieruchomości. Rośnie aktywność deweloperów

  Nieruchomości. Rośnie aktywność deweloperów

  Na rynku mieszkań widać dynamiczny wzrost aktywności deweloperów. Zanotowano znacznie więcej wydanych pozwoleń na budowę i rozpoczętych inwestycji.
 • Kolejki po hipoteki jeszcze nigdy nie były tak długie

  Kolejki po hipoteki jeszcze nigdy nie były tak długie

  Majowy popyt na kredyty mieszkaniowe osiągnął kolejny historyczny rekord - sugerują dane BIK. Każdego dnia roboczego składaliśmy średnio ponad 2,5 tysiąca wniosków opiewających łącznie na ponad 800 milionów złotych.
 • Polacy wyprowadzają się z dużych miast

  Polacy wyprowadzają się z dużych miast

  Z najnowszego raportu GUS na temat powierzchni i ludności w przekroju terytorialnym 2020 roku wynika, że liczba mieszkańców miast w naszym kraju zmniejszyła się o ponad 46 tys. osób w porównaniu do roku poprzedniego. Najwięcej ludności ubyło w takich miastach jak Łódź, Sosnowiec i Bydgoszcz.
 • Patodeweloperka: Klitki i zagęszczone osiedla. Winne wadliwe przepisy

  Patodeweloperka: Klitki i zagęszczone osiedla. Winne wadliwe przepisy

  Eksperci są zgodni - powstawanie zagęszczonych osiedli oferujących klitki to wina wadliwej konstrukcji, stosowania i egzekucji przepisów. Kluczowe jest tu rozporządzenie w sprawie warunków technicznych budynków. Resort rozwoju zapowiada nową wersję tej regulacji.
 • Popyt na mieszkania jest na bardzo wysokim poziomie

  Popyt na mieszkania jest na bardzo wysokim poziomie

  Popyt na mieszkania jest na bardzo wysokim poziomie. Potwierdza to m. in. ogromne zainteresowanie kredytami hipotecznymi. Na niektórych rynkach (np. w Sosnowcu) obserwujemy wręcz symptomy przegrzania. Choć ceny rosną, to tempo zmian jest niższe niż przed pandemią. Z raportu Expandera i Rentier.io wynika, że w porównaniu do poziomu przed rokiem, ceny są średnio o 7 proc. wyższe.
 • Młodzi zbierają wkład własny nawet kilkanaście lat

  Młodzi zbierają wkład własny nawet kilkanaście lat

  Zaproponowana w ramach Polskiego Ładu gwarancja kredytowa, która ma ułatwić zakup własnego mieszkania, może rozwiązać bardzo realny problem wielu Polaków. Jeśli są dziś najemcami, to zbieranie wymaganego przez banki wkładu własnego trwać może latami.
 • Gdzie Polacy przestali budować domy?

  Gdzie Polacy przestali budować domy?

  W 2020 roku liczba rozpoczętych domów w Polsce była niemal identyczna jak rok wcześniej. Gdy spojrzymy jednak bardziej szczegółowo na sytuację w konkretnych powiatach to zauważymy, że doszło do znaczących zmian.
 • Ceny mieszkań rosną - kupujących nie brakuje

  Ceny mieszkań rosną - kupujących nie brakuje

  W czasie, kiedy rynek został naznaczony przez pandemiczną niepewność, a poczucie bezpieczeństwa zostało zaburzone przez liczne obawy, wielu z nas zrewidowało poglądy na kupno nowego mieszkania. Aż 73 proc. Polaków, którzy planowali zakup mieszkania, całkowicie zrezygnowało z zamiaru nabycia nowego "M".
 • Gdzie najlepiej inwestować w nieruchomości?

  Gdzie najlepiej inwestować w nieruchomości?

  Z analizy dostępnych nieruchomości inwestycyjnych wynika, że obecnie najwięcej okazji dla osób chcących lokować środki w nieruchomości oferowanych jest na rynku pierwotnym - ponad 60 proc. inwestycji. Są to w 80 proc. domy na obrzeżach dużych aglomeracji. Z kolei na rynku wtórnym są to przede wszystkim tzw. flipy, realizowane w dobrych lokalizacjach w centrach miast - wynika z analiz ekspertów.

Filmy - Domy (7)

 • Domy z materiałów naturalnych coraz popularniejsze

  Domy drewniane lub wznoszone w innych technologiach z użyciem materiałów naturalnych, takich jak słoma i glina, cieszą się rosnącą popularnością. Można je zbudować już w ciągu kilku miesięcy. Są proekologiczne, przyjazne dla zdrowia i mogą być tańsze w eksploatacji.
 • Domy z drewna znowu w modzie!

  Drewno zaczyna znów wchodzić w łaski architektów. Jest trwałe, a dzięki nowoczesnym technologiom obróbki stało się jeszcze trwalsze i można je wszechstronnie wykorzystać.
 • Wielka Brytania. Dom za jednego funta

  Co można dzisiaj kupić za jednego funta? Dwie torebki chipsów albo... nieruchomość! W niektórych gminach Wielkiej Brytanii można wylosować cały dom za zaledwie jednego funta. Jak to możliwe? Zobaczcie!
 • Włochy. Boom na nieruchomości

  Kto może sobie na to pozwolić, kupuje stary dom w Toskanii, remontuje go i spędza tu jesień swego życia. A kto ma jeszcze więcej pieniędzy, ten może kupić nawet całą wioskę i zamieszkać wśród zabytków architektury.