domy

Artykuły - Domy (32)

 • Ubezpiecz dom od fundamentów po psa

  Ubezpiecz dom od fundamentów po psa

  Kiedy wbijamy pierwszą łopatę pod fundamenty nowego domu, radość jest tak duża, że rzadko myślimy o tym, co mu może zagrozić. A właśnie wtedy warto już o tym pomyśleć. O pożarach, przepięciach, kradzieżach, a nawet o psie. Dlatego warto ubezpieczyć swój dom lub mieszkanie możliwie jak najwcześniej.
 • Czas wykreować krajowy rynek najmu instytucjonalnego

  Czas wykreować krajowy rynek najmu instytucjonalnego

  Krajowy rynek najmu instytucjonalnego dopiero raczkuje. Szansą na jego pobudzenie nowa ustawa o FINN-ach.
 • Czy można chronić nieistniejący budynek?

  Czy można chronić nieistniejący budynek?

  W czerwcu 2018 r. NSA rozstrzygnął sprawę urzędniczego absurdu. Chodziło o uwzględnienie w miejscowym planie nieistniejącego budynku fabryki. Dlaczego doszło do takiego przeoczenia? Jakie konsekwencje niósł za sobą urzędniczy błąd? Na te pytania odpowiada Robert Tomaszewski, prezes zarządu w firmie Saveinvest Sp. z o.o.
 • Ceny mieszkań zaczynają spadać!

  Ceny mieszkań zaczynają spadać!

  Ceny mieszkań zaczynają spadać. Z raportu Expandera i Rantier.io wynika, że w skali roku spadek występuje jedynie w przypadku nowych mieszkań w Warszawie (-1,4 proc.). Gdy jednak weźmiemy pod uwagę zmiany 3-miesięczne, to takich przykładów jest zdecydowanie więcej. Najbardziej spadły ceny na rynku wtórnym w Gdyni (-14 proc.), Łodzi (-8 proc.) i Katowicach (-7 proc.).
 • Mieszkanie za gotówkę? Nie wszyscy potrzebują kredytu

  Mieszkanie za gotówkę? Nie wszyscy potrzebują kredytu

  W ostatnich miesiącach mniej mieszkań sprzedaje się za gotówkę. Dobitnie potwierdzają to dane NBP. Wynika z nich, że w trzecim kwartale deweloperzy z największych miast sprzedali 7 tysięcy mieszkań bez udziału kredytu - wynika z szacunków Open Finance opartych o najnowszy raport banku centralnego.
 • Utrzymanie domu jest zbyt drogie. Jak obniżyć koszty?

  Utrzymanie domu jest zbyt drogie. Jak obniżyć koszty?

  Utrzymanie domu to dość poważne zagadnienie, które wiąże się z różnymi kosztami, np. kosztami eksploatacji i kosztami ogrzewania. Warto zwrócić uwagę na to, jakie wydatki w naszych domach stanowią większość i zastanowić się nad możliwymi środkami, które pomogą nam w zmniejszeniu finalnych kosztów.
 • Niedoceniona wielka płyta! Wartość mieszkań będzie wzrastać

  Niedoceniona wielka płyta! Wartość mieszkań będzie wzrastać

  Choć mieszkania w budynkach z wielkiej płyty mają wiele wad, ich właściciele nie muszą się specjalnie martwić o utratę wartości takich lokali. Ostatnie zapowiedzi rządu o ewentualnym wsparciu termomodernizacji takich domów radykalnie zmieniło sytuację - eksperci szacują, że cena mieszkań w blokach z wielkiej płyty będzie wzrastać.
 • Trudne początki realizacji rządowego programu

  Trudne początki realizacji rządowego programu

  Program Mieszkanie plus nabiera tempa - przekonują przedstawiciele rządu. Na koniec roku, na etapie przygotowywania formalności i dokumentacji ma być 100 tys. mieszkań, choć nikt nie ukrywa, że podaż odpowiednich gruntów pod budowę nie jest duża.
 • Włochy: Masowy odzew ze świata na ogłoszenie o sprzedaży domów za 1 euro

  Włochy: Masowy odzew ze świata na ogłoszenie o sprzedaży domów za 1 euro

  Trzysta wniosków i sto tysięcy e-maili - taki jest dotychczasowy odzew ludzi z całego świata na rozpowszechnioną w zagranicznych mediach informację o tym, że w miasteczku Sambuca na Sycylii można kupić dom za 1 euro pod warunkiem, że się go wyremontuje.
 • Miliony Polaków mieszkają w złych warunkach

  Miliony Polaków mieszkają w złych warunkach

  Prawie 60 proc. domów jednorodzinnych w Polsce jest w złym stanie technicznym. To wpływa na zdrowie mieszkańców.

Filmy - Domy (7)

 • Domy z materiałów naturalnych coraz popularniejsze

  Domy drewniane lub wznoszone w innych technologiach z użyciem materiałów naturalnych, takich jak słoma i glina, cieszą się rosnącą popularnością. Można je zbudować już w ciągu kilku miesięcy. Są proekologiczne, przyjazne dla zdrowia i mogą być tańsze w eksploatacji.
 • Domy z drewna znowu w modzie!

  Drewno zaczyna znów wchodzić w łaski architektów. Jest trwałe, a dzięki nowoczesnym technologiom obróbki stało się jeszcze trwalsze i można je wszechstronnie wykorzystać.
 • Wielka Brytania. Dom za jednego funta

  Co można dzisiaj kupić za jednego funta? Dwie torebki chipsów albo... nieruchomość! W niektórych gminach Wielkiej Brytanii można wylosować cały dom za zaledwie jednego funta. Jak to możliwe? Zobaczcie!
 • Włochy. Boom na nieruchomości

  Kto może sobie na to pozwolić, kupuje stary dom w Toskanii, remontuje go i spędza tu jesień swego życia. A kto ma jeszcze więcej pieniędzy, ten może kupić nawet całą wioskę i zamieszkać wśród zabytków architektury.