domy

Artykuły - Domy (393)

 • Cios w właścicieli mieszkań. Zmiany w najmie krótkoterminowym

  Cios w właścicieli mieszkań. Zmiany w najmie krótkoterminowym

  Każde z państw członkowskich może wprowadzić system uzyskiwania zezwoleń na krótkoterminowe wynajmowanie mieszkań, a tym samym ograniczyć liczbę usługodawców - wynika z analizy orzeczenia TSUE, o którym pisze środowy "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Epidemia zmieniła rynek nieruchomości. Rezygnujemy z zakupów

  Epidemia zmieniła rynek nieruchomości. Rezygnujemy z zakupów

  Epidemia i związane z nią zawirowania gospodarcze wpłynęły na decyzje i wydatki mieszkaniowe Polaków. Już 17 proc. planujących zakup nieruchomości musiało zmienić swoje plany. Co trzecia osoba w ogóle z nich zrezygnowała, a 65 proc. odłożyło wydatek w czasie - wynika z badania CBRE.
 • Luksusowe penthousy przyciągają coraz więcej Polaków

  Luksusowe penthousy przyciągają coraz więcej Polaków

  Przestrzeń, styl i luksus. Połączenie tych trzech składników na rynku nieruchomości daje penthouse. To określenie coraz częściej jest używane w naszym kraju, w ostatnich latach rosło bowiem zainteresowanie nieruchomościami z najwyższej półki.
 • Budowa bloków na nowych zasadach

  Budowa bloków na nowych zasadach

  Trwają prace nad nowelizacją rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Ministerstwo Rozwoju chce, aby przepisy były bardziej przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Jak zmieniona zostanie obowiązująca regulacja? Na to pytanie odpowiada Bartosz Antos, dyrektor ds. nieruchomości w firmie Saveinvest Sp. z o.o.
 • Raport: Spadków cen na razie nie widać

  Raport: Spadków cen na razie nie widać

  Spadków cen mieszkań na razie niemal nie widać. Z raportu Expandera i Rentier.io wynika, że w większości miast stawki ofertowe zatrzymały się na poziomie zbliżonym do marca.
 • W Warszawie ceny mieszkań cały czas rosną. Gdzie znajdziemy najtańsze "M"?

  W Warszawie ceny mieszkań cały czas rosną. Gdzie znajdziemy najtańsze "M"?

  Drugi kwartał 2020 roku na pewno na długo zapisze się w historii krajowej mieszkaniówki ze względu na kryzys wywołany epidemią koronawirusa. Zwiększone wymagania kredytowe banków oraz wprowadzone przez nie ograniczenia znacząco wpłynęły na zakup mieszkań na rynku pierwotnym i w perspektywie czasu mogą przyczynić się do większego zainteresowania mieszkańców stolicy lokalami zlokalizowanymi w najtańszych dzielnicach.
 • NBP: Dwucyfrowe wzrosty cen mieszkań

  NBP: Dwucyfrowe wzrosty cen mieszkań

  Aż 11,7 proc. więcej niż przed rokiem - tyle płacono w dużych miastach za używane mieszkania w trzech pierwszych miesiącach epidemii - wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Bank Centralny. Deweloperzy też żądają za mieszkania wyraźnie wyższych stawek niż przed rokiem. Pocieszeniem dla kupujących jest fakt, że wzrosty cen hamują.
 • Deweloperzy znów budują mniejsze mieszkania?

  Deweloperzy znów budują mniejsze mieszkania?

  W 2018 r. spadła średnia powierzchnia lokalu oddawanego do użytku przez polskich deweloperów. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, czy rok temu była widoczna podobna zmiana.
 • Ile warta jest nieruchomość?

  Ile warta jest nieruchomość?

  Nie ulega wątpliwości, że nieruchomości to dobra inwestycja. Lokowanie w nich pieniędzy oznacza stały i stabilny zysk. Jak określić ich wartość?
 • Nowy rodzaj inwestycji w branży nieruchomości

  Nowy rodzaj inwestycji w branży nieruchomości

  Zarabianie na nieruchomościach jest bardzo opłacalne. To wiadomo nie od dzisiaj. W tej branży istnieją jednak różne sposoby lokowania pieniędzy. Raz inwestujemy w działki nad morzem, innym razem w mieszkania w centrum miasta.

Filmy - Domy (8)

 • Domy podświetlone w kolorach włoskiej flagi. Solidarność z objętymi kwarantanną

  Domy w miejscowości Marostica, w północno-wschodnich Włoszech, zostały podświetlone w kolorach włoskiej flagi. Instalacja miała na celu okazanie solidarności z tymi, którzy nie mogą opuszczać domów, w związku z pandemią koronawirusa. Włochy są krajem z największą liczbą przypadków koronawirusa w Europie. Potwierdzono ponad 35 tys. zakażonych. Zmarło blisko 3 tys. osób. Jednocześnie około 3 tys. pacjentów wykurowano.
 • Domy z materiałów naturalnych coraz popularniejsze

  Domy drewniane lub wznoszone w innych technologiach z użyciem materiałów naturalnych, takich jak słoma i glina, cieszą się rosnącą popularnością. Można je zbudować już w ciągu kilku miesięcy. Są proekologiczne, przyjazne dla zdrowia i mogą być tańsze w eksploatacji.
 • Domy z drewna znowu w modzie!

  Drewno zaczyna znów wchodzić w łaski architektów. Jest trwałe, a dzięki nowoczesnym technologiom obróbki stało się jeszcze trwalsze i można je wszechstronnie wykorzystać.
 • Wielka Brytania. Dom za jednego funta

  Co można dzisiaj kupić za jednego funta? Dwie torebki chipsów albo... nieruchomość! W niektórych gminach Wielkiej Brytanii można wylosować cały dom za zaledwie jednego funta. Jak to możliwe? Zobaczcie!