domowy budżet

Artykuły - Domowy budżet (19)

 • Łagodna zima obniża rachunki za ogrzewanie

  Łagodna zima obniża rachunki za ogrzewanie

  Póki co, do ogrzania domów zużyliśmy o ponad 18 proc. mniej energii niż w standardowych warunkach. Jeśli zima pozostanie łagodna, to w domowym budżecie może zostać od kilkuset do nawet ponad tysiąca złotych - wynika z szacunków Lion's Banku.
 • Polak i jego finanse: Czy oszczędzania można się nauczyć?

  Polak i jego finanse: Czy oszczędzania można się nauczyć?

  Wielu Polaków ma na tyle napięty domowy budżet, że zmuszeni są do życia "od pierwszego do pierwszego". Z pensji co miesiąc opłacamy bieżące wydatki bez możliwości odłożenia określonej sumy na konto oszczędnościowe.
 • Wyprawka szkolna 2.0

  Wyprawka szkolna 2.0

  Przełom sierpnia i września to czas kiedy blisko sześć milionów uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rozpoczyna w Polsce kolejny etap edukacji. Początek roku szkolnego to dla większości polskich rodzin także okres intensywnych zakupów, a co się z tym wiąże także sporych wydatków. Blisko połowa Polaków szukając oszczędności zrobi zakupy w e-sklepach, a 67 proc. wyda na wyprawkę od 300 do 700 zł. Rok szkolny 2014/2015 można rozpocząć oszczędnie monitorując ceny produktów w internecie.
 • 156 milionów na wyprawkę szkolną. Skorzysta z niej nawet pół miliona uczniów

  156 milionów na wyprawkę szkolną. Skorzysta z niej nawet pół miliona uczniów

  Nawet pół miliona uczniów może skorzystać w tym roku z rządowego programu "Wyprawka szkolna". Ministerstwo Edukacji Narodowej chce przeznaczyć na ten cel 156 mln zł.
 • Szkolna wyprawka zrujnuje domowy budżet. Rodzice zapłacą 900 zł

  Szkolna wyprawka zrujnuje domowy budżet. Rodzice zapłacą 900 zł

  Tornister, zeszyty, przybory do pisania etc. - najmniej zapłacimy za nie w Carrefourze. Biedronka, która słynie z taniej żywności, pod względem asortymentu szkolnego zajęła trzecie miejsce. Ale od końca. Komplet książek i przyborów może kosztować 900 zł.
 • 5 zasad zarządzania domowym budżetem

  5 zasad zarządzania domowym budżetem

  Budżet domowy to miniaturowa wersja przedsiębiorstwa. Aby się rozwijać musi mieć nadwyżkę przychodów nad wydatkami. Do tego potrzeba sprawnego zarządu, działu planowania, księgowej i całej reszty.
 • Babcia i dziadek mogą zostać rentierami

  Babcia i dziadek mogą zostać rentierami

  Oddanie nieruchomości może zagwarantować emerytom dożywotnią rentę, która pozwoli podreperować domowy budżet. Często bardziej racjonalnym rozwiązaniem jest jednak zamiana droższego mieszkania na dwa mniejsze, z których jedno można wynająć. Dla osób gotowych na dalszą przeprowadzkę czekają miasta zdrojowe.
 • Jak rozsądnie zarządzać domowym budżetem w kryzysie?

  Jak rozsądnie zarządzać domowym budżetem w kryzysie?

  Analitycy przewidują, że w Nowym Roku czeka nas pogłębienie stagnacji gospodarczej. Musimy więc nauczyć się racjonalnego gospodarowania budżetem domowym, by kryzys nie zawitał do naszych portfeli. Okazuje się jednak, że nie potrzeba wielkich wyrzeczeń, by na koniec miesiąca konto nie ziało pustką.
 • Światowy Dzień bez Tytoniu: Rzucając palenie można zyskać jeden pokój

  Światowy Dzień bez Tytoniu: Rzucając palenie można zyskać jeden pokój

  Palacze wydają na tytoń krocie. Rezygnacja z codziennego dymka przez zaledwie jedną osobę w rodzinie pozwala zaoszczędzić około 400 zł miesięcznie. Można w ten sposób nie tylko podreperować domowy budżet, ale też zyskać zdrowie i.. dodatkowy pokój - wskazują szacunki Home Broker.
 • Dziadkowie wydają krocie na mieszkanie, a mogą je odzyskać

  Dziadkowie wydają krocie na mieszkanie, a mogą je odzyskać

  Seniorzy wydają w Polsce na utrzymanie nieruchomości 37 proc. swoich dochodów. Jest to o przeszło jedną czwartą więcej niż w przypadku osób w wieku do 30. roku życia, czy wśród unijnych seniorów. Aby podreperować domowy budżet w przyszłości będzie można skorzystać z instytucji odwróconej hipoteki, nad którą pracuje Ministerstwo Finansów.