domowe kwiaty

Artykuły - Domowe kwiaty (3)

 • Najczęstsze błędy przy pielęgnacji roślin doniczkowych

  Najczęstsze błędy przy pielęgnacji roślin doniczkowych

  Kwiaty doniczkowe są ozdobą każdego mieszkania. Niestety, większość z nas popełnia podstawowe wręcz błędy przy pielęgnacji, co odbija się na ich kondycji. Jak ich uniknąć i cieszyć się pięknymi roślinami?
 • Szybka pomoc dla kwiatów doniczkowych

  Szybka pomoc dla kwiatów doniczkowych

  Zima to nie jest dobry czas na przesadzanie kwiatów. Ale może się zdarzyć, że w tym czasie staną się blade, wiotkie i będą wyglądać na „niedożywione”. Jak im pomóc, by dotrwały do wiosny?
 • Domowe kwiaty w dobrej formie

  Domowe kwiaty w dobrej formie

  Jedne nie znoszą przeciągów, inne - oparów z kuchenki czy twardej wody... Warto znać wymagania popularnych roślin, by długo cieszyć się ich pięknem.

Filmy - Domowe kwiaty (5)

 • Jakie rośliny domowe zakwitną zimą?

  Piękne storczyki, hiacynty i bromelie stojące na parapecie to marzenie niejednej pani domu. Jak je pielęgnować, aby kwitły jak najdłużej? Jak zadbać o kwiaty cięte? O tym opowiedziała mistrzyni florystyki Karolina Ładyżyńska-Skrzypek. (Dzień Dobry TVN/ x-news)
 • Jak dbać o dracenę? Pielęgnowanie draceny w kilku krokach

  Dracena to jedena z najpiękniejszych i najpopularniejszych roślin w naszych domach. Elegancka, wiecznie zielona, z delikatnym, pięknie wyglądającym pniem - to namiastka drzewa w każdym domu! Jak dbać o dracenę, by zawsze była lśniąca, zdrowa i miała gęste liście? Poznajcie parę naszych porad!
 • Jak poprawnie pielęgnować paprotkę w domu?

  Paprocie to klasyka wśród roślin doniczkowych. Zawsze zielone, świetnie sprawdzają się w każdym wnętrzu! Uprawa paprotek jest jednak dosyć kłopotliwa - rośliny tego rodzaju nie będą zawsze chętnie rosły w każdym pomieszczeniu - wymagają szczególnych warunków. Jak pielęgnować paprotki w domu? Zobaczcie nasz poradnik!
 • Odmienianie wyglądu doniczki w parę chwil

  Stare sweterki, których już nie używacie, nie muszą lądować w koszu! Z ich rękawów możecie zrobić świetnie wyglądające osłonki dla doniczek, które czasem nie wyglądają zachwycająco. Zwykłe, zrobione z czarnego plastiku doniczki, w którym zwykle sprzedają sadzonki kwiatów do domu, nie wyglądają zachwycająco - a ręcznie zrobione osłonki idealnie nadają się do odmienienia wyglądu doniczek dosłownie w parę chwil. Zobaczcie, jak to zrobić!