dom jednorodzinny

Artykuły - Dom jednorodzinny (31)

 • Czy zmiana klimatu wpływa na rozwiązania w budownictwie domów jednorodzinnych?

  Czy zmiana klimatu wpływa na rozwiązania w budownictwie domów jednorodzinnych?

  Od kilkunastu lat możemy obserwować dynamiczną zmianę klimatu. Mroźne zimy z dużą ilością śniegu odeszły już w zapomnienie, a letnia aura często zaskakuje nieprzewidzianymi warunkami atmosferycznymi. Jak się okazuje, branża budowlana reaguje na zmieniające się warunki klimatyczne, a Polacy decydują się na coraz nowsze rozwiązania technologiczne.
 • Większość Polaków mieszka w domach jednorodzinnych

  Większość Polaków mieszka w domach jednorodzinnych

  Już od 12 lat w blokach mieszka mniejsza część Polaków - wynika z danych Eurostatu, które przeanalizował HRE Investments. Zupełnie inaczej jest w Estonii, Grecji, Hiszpanii na Malcie i w Szwajcarii.
 • Najpopularniejsze sposoby ogrzewania domu jednorodzinnego - co wybrać?

  Najpopularniejsze sposoby ogrzewania domu jednorodzinnego - co wybrać?

  Jaki opał wybrać by ogrzewanie domu było ekonomiczne i najbardziej wydajne? Jak nie narazić się na wysokie koszty ogrzewania? Wybrać ogrzewanie gazowe, ekogroszek czy inny opał? Podpowiemy jak dokonać najlepszej analizy by centralne ogrzewanie spełniło twoje oczekiwania.
 • Grzejniki czy ogrzewanie podłogowe? Co wybrać do domu jednorodzinnego?

  Grzejniki czy ogrzewanie podłogowe? Co wybrać do domu jednorodzinnego?

  Ogrzewanie domu to istotna kwestia, nad którą powinniśmy się poważnie zastanowić. Najpopularniejszym wyborem wydaje się zwykłe ogrzewanie za pomocą grzejników podłączonych do centralnego ogrzewania. Coraz częściej spotyka się jednak ogrzewanie podłogowe, które jest bardzo ciekawym rozwiązaniem nie tylko pod kątem wygody i estetyki, ale również kosztów użytkowania.
 • Poddasze użytkowe w domu jednorodzinnym. Jak je wykorzystać?

  Poddasze użytkowe w domu jednorodzinnym. Jak je wykorzystać?

  Skosy sprawiają, że poddasza użytkowe to miejsca trudniejsze do zaaranżowania, a jednocześnie wyjątkowe pod względem wizualnym. W jaki sposób zaplanować pomieszczenia na poddaszu, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń?
 • Zaniedbane domy jednorodzinne stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia

  Zaniedbane domy jednorodzinne stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia

  Zaniedbane domy jednorodzinne w Polsce są przyczyną poważnych chorób i smogu. Szacuje się, że na ich modernizację potrzeba 200 mld zł.
 • Domy jednorodzinne - sprawdzamy ceny

  Domy jednorodzinne - sprawdzamy ceny

  Około miliona złotych trzeba zapłacić w Warszawie i najbliższej okolicy za nowy dom o powierzchni do 200 mkw. W miastach takich jak Kraków, Wrocław czy Poznań ceny są nieco niższe i wynoszą około 500 - 700 tys. zł. Zdaniem ekspertów, najniżej wycenia się domy z okresu PRL
 • Żuchowski: W ramach Mieszkania plus także domy jednorodzinne

  Żuchowski: W ramach Mieszkania plus także domy jednorodzinne

  W programie Mieszkanie plus będą mogły być budowane także domy jednorodzinne - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski. Jak dodał, domy powstaną w miejscowościach, gdzie nie będzie zapotrzebowania na budynki wielorodzinne.
 • Dom jednorodzinny nie stanie się już miniblokiem

  Dom jednorodzinny nie stanie się już miniblokiem

  Koniec z domami jednorodzinnymi samowolnie przekształcanymi w małe apartamentowce. Ministerstwo Infrastruktury zrealizowało deklaracje złożone w styczniu na naszych łamach.
 • Umowa przedwstępna zakupu ziemi pod pilotażowy dom jednorodzinny

  Raport bieżący nr 7/2017Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.Zarząd BRAS S.A. (dalej: Spółka, Emitent) przekazuje do publicznej wiadomości, że dzisiaj podpisał przedwstępną umowę zakupu niezabudowanej nieruchomości o obszarze tysiąca metrów kwadratowych w powiecie toruńskim. Nieruchomość nie jest przedmiotem umowy dzierżawy, najmu, jest również wolna od wszelkich obciążeń. Umowa obejmuje również zakup 1/48 nieruchomości niezabudowanej stanowiącej współ