dom jednorodzinny

Artykuły - Dom jednorodzinny (32)

 • Prosty sposób na wyjątkowe schody w domu jednorodzinnym

  Prosty sposób na wyjątkowe schody w domu jednorodzinnym

  ​Podświetlane schody to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa, lecz także piękny efekt estetyczny w mieszkaniu czy też na zewnątrz domu. Doradzamy, jakie rodzaje lamp wybrać do oświetlenia schodów i jakie są najlepsze miejsca ich zamontowania. Przedstawiamy ciekawe pomysły na estetyczne i bezpieczne oświetlenie schodów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz mieszkania. Dowiedz się, jak stworzyć przyjemne dla oka oświetlenie, które nie tylko zapewni domownikom bezpieczne korzystanie ze schodów, lecz także stworzy w mieszkaniu przytulną i ciepłą atmosferę.
 • Czy zmiana klimatu wpływa na rozwiązania w budownictwie domów jednorodzinnych?

  Czy zmiana klimatu wpływa na rozwiązania w budownictwie domów jednorodzinnych?

  Od kilkunastu lat możemy obserwować dynamiczną zmianę klimatu. Mroźne zimy z dużą ilością śniegu odeszły już w zapomnienie, a letnia aura często zaskakuje nieprzewidzianymi warunkami atmosferycznymi. Jak się okazuje, branża budowlana reaguje na zmieniające się warunki klimatyczne, a Polacy decydują się na coraz nowsze rozwiązania technologiczne.
 • Większość Polaków mieszka w domach jednorodzinnych

  Większość Polaków mieszka w domach jednorodzinnych

  Już od 12 lat w blokach mieszka mniejsza część Polaków - wynika z danych Eurostatu, które przeanalizował HRE Investments. Zupełnie inaczej jest w Estonii, Grecji, Hiszpanii na Malcie i w Szwajcarii.
 • Najpopularniejsze sposoby ogrzewania domu jednorodzinnego - co wybrać?

  Najpopularniejsze sposoby ogrzewania domu jednorodzinnego - co wybrać?

  Jaki opał wybrać by ogrzewanie domu było ekonomiczne i najbardziej wydajne? Jak nie narazić się na wysokie koszty ogrzewania? Wybrać ogrzewanie gazowe, ekogroszek czy inny opał? Podpowiemy jak dokonać najlepszej analizy by centralne ogrzewanie spełniło twoje oczekiwania.
 • Grzejniki czy ogrzewanie podłogowe? Co wybrać do domu jednorodzinnego?

  Grzejniki czy ogrzewanie podłogowe? Co wybrać do domu jednorodzinnego?

  Ogrzewanie domu to istotna kwestia, nad którą powinniśmy się poważnie zastanowić. Najpopularniejszym wyborem wydaje się zwykłe ogrzewanie za pomocą grzejników podłączonych do centralnego ogrzewania. Coraz częściej spotyka się jednak ogrzewanie podłogowe, które jest bardzo ciekawym rozwiązaniem nie tylko pod kątem wygody i estetyki, ale również kosztów użytkowania.
 • Poddasze użytkowe w domu jednorodzinnym. Jak je wykorzystać?

  Poddasze użytkowe w domu jednorodzinnym. Jak je wykorzystać?

  Skosy sprawiają, że poddasza użytkowe to miejsca trudniejsze do zaaranżowania, a jednocześnie wyjątkowe pod względem wizualnym. W jaki sposób zaplanować pomieszczenia na poddaszu, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń?
 • Zaniedbane domy jednorodzinne stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia

  Zaniedbane domy jednorodzinne stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia

  Zaniedbane domy jednorodzinne w Polsce są przyczyną poważnych chorób i smogu. Szacuje się, że na ich modernizację potrzeba 200 mld zł.
 • Domy jednorodzinne - sprawdzamy ceny

  Domy jednorodzinne - sprawdzamy ceny

  Około miliona złotych trzeba zapłacić w Warszawie i najbliższej okolicy za nowy dom o powierzchni do 200 mkw. W miastach takich jak Kraków, Wrocław czy Poznań ceny są nieco niższe i wynoszą około 500 - 700 tys. zł. Zdaniem ekspertów, najniżej wycenia się domy z okresu PRL
 • Żuchowski: W ramach Mieszkania plus także domy jednorodzinne

  Żuchowski: W ramach Mieszkania plus także domy jednorodzinne

  W programie Mieszkanie plus będą mogły być budowane także domy jednorodzinne - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski. Jak dodał, domy powstaną w miejscowościach, gdzie nie będzie zapotrzebowania na budynki wielorodzinne.
 • Dom jednorodzinny nie stanie się już miniblokiem

  Dom jednorodzinny nie stanie się już miniblokiem

  Koniec z domami jednorodzinnymi samowolnie przekształcanymi w małe apartamentowce. Ministerstwo Infrastruktury zrealizowało deklaracje złożone w styczniu na naszych łamach.

Filmy - Dom jednorodzinny (2)

 • Największe błędy, jakie popełniamy przenosząc się poza miasto

  Przenosząc się poza miasto poszukujący domów jednorodzinnych popełniają najczęściej cztery błędy. Skutek jest taki, że zniechęceni po kilku latach wracają do miasta, tracąc na inwestycji w nieruchomości. Jeżeli nie chcemy się denerwować, wybierzmy taką lokalizację, aby akceptować codzienny czas dojazdu do miejsca pracy lub dowożenia dzieci do szkoły i na dodatkowe zajęcia w godzinach szczytu. - Jednym z najczęstszych powodów dlaczego ponownie przenosimy się do miasta jest to, że nie chcemy być taksówkarzami dla swoich dzieci - mówi w rozmowie z MarketNews24 Kuba Karliński, założyciel spółki Magmillon, autor bloga o nieruchomościach.
 • Co bardziej się opłaca? Budować samemu czy kupować od dewelopera?

  Nowe mieszkania od deweloperów nadal szybko drożeją. Tym bardziej aktualne jest pytanie, czy inwestycja okaże się tańsza, gdy dom jednorodzinny budujemy sami. Jak wynika z najnowszych danych NBP, na siedmiu największych rynkach przeciętna cena transakcyjna mieszkania od dewelopera była w I kw. br o 7,7 proc. wyższa niż rok wcześniej. W przypadku mieszkań używanych wzrosty cen były skromniejsze (6,5 proc.). Spadki cen pokazują tylko dwa duże miasta, Opole i Zielona Góra. Dane te dotyczą jedynie stycznia i lutego, dopiero za trzy miesiące analitycy banku centralnego będą posiadali wiedzę o cenach w marcu i prawdopodobne jest, że ta aktualizacja trochę podniesie wyniki indeksu. Deweloperzy budują coraz więcej domów jednorodzinnych, dlatego ich oferta jest coraz bardziej konkurencyjna wobec kosztów ponoszonych przy samodzielnie realizowanej budowie. - To jest coraz bardziej wybór pomiędzy tym, czy mamy dużo wolnego czasu oraz dużą odporność na stres – mówi w rozmowie z MarketNews24 Kuba Karliński, założyciel spółki Magmillon, autor bloga o nieruchomościach.