dom

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Dom (Film (2015)[Home] Reż.Tim Johnson) , Dom (Serial)

Artykuły - Dom (223)

 • Naukowcy już wiedzą, gdzie zamieszkać, aby być szczęśliwym

  Naukowcy już wiedzą, gdzie zamieszkać, aby być szczęśliwym

  Dom blisko morza, jeziora lub rzeki może być prawdziwym kluczem do szczęścia. Tak przynajmniej wskazują badania.
 • Polacy budują coraz mniejsze domy – raport GUS

  Polacy budują coraz mniejsze domy – raport GUS

  W ostatnich latach mogliśmy zaobserwować duży skok cen w branży budowlanej. Budowa własnego domu jednorodzinnego okazuje się coraz to większym wydatkiem. Czy wzrost kosztów inwestycyjnych wpłynął na ograniczenie metrażu nowo powstałych budynków? Okazuje się, że tak. Poniżej omówimy statystyczne wymiary nowych domów jednorodzinnych na przestrzeni ostatnich lat.
 • Szkło — zamawiać lokalnie czy w internecie?

  Szkło — zamawiać lokalnie czy w internecie?

  W kwestii wyboru szklarza, co opłaca się bardziej? Zamówić szkło u lokalnego szklarza czy zdecydować się zakup szyby przez internet?
 • Dobry materac to podstawa zdrowego snu – czym kierować się, wybierając materace?

  Dobry materac to podstawa zdrowego snu – czym kierować się, wybierając materace?

  Jak wybrać materac, który będzie wygodny i dobry dla kręgosłupa? Wystarczy przestrzegać kilku ważnych zasad. W końcu najlepsze materace to te, które dają nie tylko spokojny, ale przede wszystkim zdrowy sen.
 • Materace Hilding – idealne dla twojej sypialni

  Materace Hilding – idealne dla twojej sypialni

  Głębokość i długość snu mają ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie w ciągu dnia. Jakościowy odpoczynek sprawia, że czujemy się wypoczęci, pełni energii i werwy do działania. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór materaca.
 • Materac kieszeniowy czy piankowy – który lepiej odpowiada Twoim potrzebom

  Materac kieszeniowy czy piankowy – który lepiej odpowiada Twoim potrzebom

  Miliony Polek narzekają na problemy ze snem, a niemała część z nich odczuwa rano ból kręgosłupa. Przyczyny zaburzeń snu są rozmaite, ale często jedną z nich jest nieodpowiedni mebel. Tymczasem zasada jest prosta: do spania służy łóżko z odpowiednio dobranym materacem, a nie kanapa lub wersalka. Poniżej słów parę o tym, dlaczego tak jest i jaki materac należy wybrać.
 • Rosną koszty utrzymania domu

  Rosną koszty utrzymania domu

  Rosną koszty utrzymania domu - zwracają uwagę eksperci. Niekorzystnego dla nas wszystkich trendu nie zatrzymało nawet zamrożenie cen prądu. Więcej płacimy przede wszystkim za wywóz śmieci, wzrosły też czynsze i rachunki za gaz.
 • Uzyskanie warunków zabudowy krok po kroku

  Uzyskanie warunków zabudowy krok po kroku

  Chcąc wybudować dom na nieruchomości, będziemy musieli zmierzyć się z postępowaniem o wydanie warunków zabudowy. Stanie się tak w przypadku nieruchomości, dla których nie obowiązuje plan miejscowy. Jak przejść przez ten proces? Na to pytanie odpowiada Bartłomiej Kuźniar, koordynator projektów inwestycyjnych w firmie Saveinvest Sp. z o.o.
 • Budowa domu: Nawet pół roku oczekiwania na sprawdzoną ekipę

  Budowa domu: Nawet pół roku oczekiwania na sprawdzoną ekipę

  Planując wynajęcie ekipy budowlanej, trzeba być gotowym na nieprzewidziane koszty. W 2018 roku 25 proc. osób budujących nowy dom wydało na robociznę więcej niż planowało. Polacy poświęcili na poszukiwanie wykonawcy najczęściej do trzech miesięcy, a na rozpoczęcie prac czekali nawet dłużej - wynika z najnowszego badania Oferteo.pl.
 • Drewniane domy - fanaberia czy świetny pomysł?

  Drewniane domy - fanaberia czy świetny pomysł?

  Spółka Polskie Domy Drewniane S.A. już istnieje. Prezydent podpisał nowelizację ustawy. Wygląda zatem na to, że drewniane bloki staną się rzeczywistością. Na czym polega nowy, innowacyjny projekt rządu? - pyta Robert Tomaszewski, prezes zarządu w firmie Saveinvest Sp. z o.o.

Filmy - Dom (90)

 • Rwąca rzeka porwała dwupiętrowy dom

  Ponad 1300 domów zostało zniszczonych przez powódź w chińskiej prowincji Kuangsi. W wyniku podtopień zmarło także co najmniej 6 osób. Na nagraniu jednego ze świadków widać jak rwąca rzeka wystąpiła ze swoich brzegów i porwała stojący w jej pobliżu dwupiętrowy dom.
 • Brytyjska rodzina wymalowała swój dom kolorami tęczy. To podziękowania dla Służby Zdrowia

  "Andra tutto bene" czyli "Wszystko będzie dobrze" to napis, który pojawił się na jednym z brytyjskich domów. Rodzina, która go zamieszkuje, pomalowała cały budynek w kolory tęczy i napisała te pocieszające słowa. Adresatem jest syn właścicielki, Juan, który przez koronawirusa utknął w Rzymie. Dodatkowo akcja skierowana jest do pracowników służby zdrowia. Jak mówią bohaterowie filmu, ich wcześniejsze doświadczenia z lekarzami były budujące, a za to, co robią teraz, należą się im stokrotne podziękowania.
 • Pandemia koronawirusa nie przeszkadza mu w poszukiwaniu wysokich fal. Ten surfer wykazał się nie lada kreatywnością podczas kwarantanny

  Pewien surfer znalazł sposób na to, jak poradzić sobie z zakazem surfowania podczas pandemii koronawirusa. Thomas Cervetti, który na co dzień mieszka w Kuala Lumpur, wrzucił do internetu wideo, na którym w oryginalny sposób poszukuje fal.
 • Zamieszkaj w domu Jamesa Bonda. Co za konstrukcja!

  Oto dom, który idealnie pasowałby do kolejnego filmu o Jamesie Bondzie. Zaprojektował go irański architekt Reza Mohtashami z zamysłem, by sprawiał wrażenie zawieszonego na skale. Jednak tak naprawdę jego konstrukcja opiera się na specjalnych filarach. Na zboczu góry porozrzucane są drewniane i betonowe ławki, a wszystko po to, by mieszkańcy mogli podziwiać surowy i nieco mroczny klimat. Sam projektant mówi, że „budynek, który odbija się w skałach, w jeziorze i lesie, może dać mieszkańcom poczucie relaksu”.