dom

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Dom (Film (2015)[Home] Reż.Tim Johnson) , Dom (Serial)

Artykuły - Dom (227)

 • Sposoby na tańszy dom

  Sposoby na tańszy dom

  Gdy chcemy oszczędzać energię elektryczną, montujemy żarówki ledowe, kupujemy sprzęt AGD o odpowiedniej klasie energetycznej, z rozwagą gospodarujemy prądem. Ale na problem trzeba spojrzeć szerzej. Efektywny energetycznie dom powinien być odpowiednio zaprojektowany. Kluczowa jest prosta bryła budynku, odpowiednie ocieplenie murów, szczelny montaż okien czy instalacja OZE z wykorzystaniem pompy ciepła.
 • Ile kosztuje działka pod dom?

  Ile kosztuje działka pod dom?

  Cena gruntu jest bardzo ważnym składnikiem łącznych kosztów zakupu lub wzniesienia budynku mieszkalnego. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, ile przeciętnie kosztuje działka pod dom lub blok.
 • Dom z własnym więzieniem? Takie rzeczy tylko w Stanach...

  Dom z własnym więzieniem? Takie rzeczy tylko w Stanach...

  W stanie Vermont w USA pojawiło się ogłoszenie przyprawiające o gęsią skórkę. Wystawiono bowiem na sprzedaż budynek, który oprócz standardowych pomieszczeń, takich jak kuchnia, łazienka, salon czy sypialnia, posiada... w pełni wyposażone więzienie. Brzmi to makabrycznie, biorąc pod uwagę wszystkie przerażające historie o osobach zamkniętych latami w podziemiach domów przez zwyrodniałych przestępców. Sprzedawcy jednak twierdzą, iż jest to nie wada, a dodatkowy walor nieruchomości, który podnosi jej wartość i jednocześnie przyciągnie tłumy zainteresowanych.
 • Kanadyjczycy coraz chętniej wybierają mikrodomy. Najmniejsze mają nieco ponad 20 mkw.

  Kanadyjczycy coraz chętniej wybierają mikrodomy. Najmniejsze mają nieco ponad 20 mkw.

  ​Kanadyjczycy ze względu na pandemię i wynikające z niej zmiany w stylu życia zaczęli się bardziej interesować małymi domami. Wzrost popytu zauważyli producenci domków mobilnych, władze Toronto rozważają umożliwienie budowy w ogródkach, a w Vancouver najmniejsze domy mogą mieć nieco ponad 20 mkw.
 • Naukowcy już wiedzą, gdzie zamieszkać, aby być szczęśliwym

  Naukowcy już wiedzą, gdzie zamieszkać, aby być szczęśliwym

  Dom blisko morza, jeziora lub rzeki może być prawdziwym kluczem do szczęścia. Tak przynajmniej wskazują badania.
 • Polacy budują coraz mniejsze domy – raport GUS

  Polacy budują coraz mniejsze domy – raport GUS

  W ostatnich latach mogliśmy zaobserwować duży skok cen w branży budowlanej. Budowa własnego domu jednorodzinnego okazuje się coraz to większym wydatkiem. Czy wzrost kosztów inwestycyjnych wpłynął na ograniczenie metrażu nowo powstałych budynków? Okazuje się, że tak. Poniżej omówimy statystyczne wymiary nowych domów jednorodzinnych na przestrzeni ostatnich lat.
 • Szkło — zamawiać lokalnie czy w internecie?

  Szkło — zamawiać lokalnie czy w internecie?

  W kwestii wyboru szklarza, co opłaca się bardziej? Zamówić szkło u lokalnego szklarza czy zdecydować się zakup szyby przez internet?
 • Dobry materac to podstawa zdrowego snu – czym kierować się, wybierając materace?

  Dobry materac to podstawa zdrowego snu – czym kierować się, wybierając materace?

  Jak wybrać materac, który będzie wygodny i dobry dla kręgosłupa? Wystarczy przestrzegać kilku ważnych zasad. W końcu najlepsze materace to te, które dają nie tylko spokojny, ale przede wszystkim zdrowy sen.
 • Materace Hilding – idealne dla twojej sypialni

  Materace Hilding – idealne dla twojej sypialni

  Głębokość i długość snu mają ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie w ciągu dnia. Jakościowy odpoczynek sprawia, że czujemy się wypoczęci, pełni energii i werwy do działania. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór materaca.

Filmy - Dom (82)

 • "Czym chata bogata": Czadoman i jego relaksująca kanapa

  Kogo tym razem odwiedziła kamera telewizji Disco Polo Music? Odpowiedź jest prosta. Bohaterem odcinka jest Czadoman, który prezentuje swój luksusowy dom. Nowe odcinki programu "Czym chata bogata" mają swoją premierę w każdą sobotę o godzinie 11:00.
 • "Czym chata bogata": Z wizytą w ulubionych miejscach Elwiry z zespołu Mejk

  Tym razem kamery do swojego domu zaprosili Elwira i Mariusz z zespołu Mejk. Muzycy postanowili zdradzić m.in. gdzie zażegnują domowe spory. Program możemy zobaczyć na antenie Disco Polo Music w sobotę 1.05 o godz. 11:00.
 • "Czym chata bogata": Zwiastun odcinka z Jorrgusem

  Jak mieszka popularna gwiazda disco polo? Marcin Kotyński postanowił to sprawdzić, a efekt jego pracy będzie można zobaczyć w sobotę o 11 na antenie Disco Polo Music. W ramach cyklu "Czym chata bogata" prezenter odwiedza z kamerą muzyczne gwiazdy.
 • "Czym chata bogata": Ekologiczny i inteligentny dom Jorrgusa

  Tym razem Marcin Kotyński z kamerą odwiedził Jorrgusa. Gwiazdor muzyki disco polo pokazał swój inteligentny dom. Jakie nowoczesne rozwiązania zostały zastosowane w jego posiadłości? Przekonaj się sam oglądając w sobotę o 11:00 najnowszy odcinek programu "Czym chata bogata" emitowanego na antenie telewizji Disco Polo Music. Jak mieszka popularna gwiazda disco polo? Marcin Kotyński postanowił to sprawdzić, a efekt jego pracy będzie można zobaczyć w sobotę o 11 na antenie Disco Polo Music. W ramach cyklu "Czym chata bogata" prezenter odwiedza z kamerą muzyczne gwiazdy.