dom

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Dom (Film (2015)[Home] Reż.Tim Johnson) , Dom (Serial)

Artykuły - Dom (130)

 • Budowa domu: Nawet pół roku oczekiwania na sprawdzoną ekipę

  Budowa domu: Nawet pół roku oczekiwania na sprawdzoną ekipę

  Planując wynajęcie ekipy budowlanej, trzeba być gotowym na nieprzewidziane koszty. W 2018 roku 25 proc. osób budujących nowy dom wydało na robociznę więcej niż planowało. Polacy poświęcili na poszukiwanie wykonawcy najczęściej do trzech miesięcy, a na rozpoczęcie prac czekali nawet dłużej - wynika z najnowszego badania Oferteo.pl.
 • Drewniane domy - fanaberia czy świetny pomysł?

  Drewniane domy - fanaberia czy świetny pomysł?

  Spółka Polskie Domy Drewniane S.A. już istnieje. Prezydent podpisał nowelizację ustawy. Wygląda zatem na to, że drewniane bloki staną się rzeczywistością. Na czym polega nowy, innowacyjny projekt rządu? - pyta Robert Tomaszewski, prezes zarządu w firmie Saveinvest Sp. z o.o.
 • Wody Polskie: To firmy wodociągowe ustalają ceny za wodę

  Wody Polskie: To firmy wodociągowe ustalają ceny za wodę

  Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie poinformowało, że do 27 kwietnia firmy wodno-kanalizacyjne złożyły 2547 wniosków taryfowych.
 • Kto kupuje stare domy?

  Kto kupuje stare domy?

  Mieszkanie w domu jest często marzeniem życia Polaków. Wiele osób ceni sobie swobodę, jaką daje dom: albo wychowali się w domu i teraz, jako dorośli, pragną zapewnić swojej rodzinie taki sam komfort jak ten, którego kiedyś doświadczyli, albo przeciwnie: nigdy jeszcze nie mieszkali w domu, a zawsze chcieli spróbować.
 • Ubezpieczenie domu na wakacje

  Sezon urlopowy coraz bliżej, a w związku z tym wielu Polaków planuje już najbliższe wczasy. Niestety, wakacje to nie tylko czas wypoczynku i zabawy, ale również wzmożonego działania przestępców, szabrujących mieszkania wycieczkowiczów. Jak się przed tym uchronić?
 • Jak usytuować dom na działce

  Jak usytuować dom na działce

  Właściwe usytuowanie domu na działce względem stron świata jest jedną z najważniejszych kwestii, o których musi pamiętać inwestor planujący budowę domu. Istotna jest przede wszystkim prawidłowa lokalizacja salonu, który przez większą część dnia powinien być dobrze nasłoneczniony. Na co zwrócić uwagę, budując dom na działce z wjazdem od północy, a na co, gdy droga dojazdowa znajduje się od strony południowej?
 • Domy jednorodzinne - sprawdzamy ceny

  Domy jednorodzinne - sprawdzamy ceny

  Około miliona złotych trzeba zapłacić w Warszawie i najbliższej okolicy za nowy dom o powierzchni do 200 mkw. W miastach takich jak Kraków, Wrocław czy Poznań ceny są nieco niższe i wynoszą około 500 - 700 tys. zł. Zdaniem ekspertów, najniżej wycenia się domy z okresu PRL
 • Co to jest i jak obliczyć współczynnik przenikania ciepła?

  Co to jest i jak obliczyć współczynnik przenikania ciepła?

  Izolacyjność termiczna przegród zewnętrznych wpływa na koszty ogrzewania każdego budynku. W związku z tym współczynnik przenikania ciepła jest bardzo ważnym parametrem, który musimy wziąć pod uwagę podczas budowy obiektów mieszkalnych. Czym on właściwie jest i w jaki sposób można go obliczyć? Poniżej odpowiemy na najczęściej zadawane pytania.
 • Dom przy autostradzie

  Dom przy autostradzie

  Powszechnie wiadomo, że nieruchomości zlokalizowane w dużych miastach są najdroższe. Dlatego wiele osób zainteresowanych zakupem gruntu lub domu decyduje się na lokalizację poza miastem.
 • Szeregówka - komfort domu w cenie mieszkania?

  Szeregówka - komfort domu w cenie mieszkania?

  Budynki w zabudowie szeregowej stanowią doskonałą ofertę dla tych, którzy potrzebują więcej przestrzeni, a nie stać ich na zakup domu wolnostojącego. Wyjątkowa atrakcyjność segmentów bierze się przede wszystkim z ich korzystnej ceny, która wynika z maksymalnego wykorzystania terenu. Odpowiednio zagospodarowując przestrzeń możemy uzyskać dużą powierzchnię mieszkalną, w której cena zakupu gruntu stanowi niewielki koszt całej nieruchomości.

Zdjęcia - Dom (0)

 • Polska Lokalna
  Trzyosobowa rodzina zginęła w pożarze domu
 • Polska Lokalna
  Trzyosobowa rodzina zginęła w pożarze domu
 • Polska Lokalna
  Trzyosobowa rodzina zginęła w pożarze domu
 • Polska Lokalna
  Trzyosobowa rodzina zginęła w pożarze domu
 • Polska Lokalna
  Trzyosobowa rodzina zginęła w pożarze domu
 • Polska Lokalna
  Trzyosobowa rodzina zginęła w pożarze domu

Filmy - Dom (79)

 • Najlepsi kumple zamieszkali razem. Urocze

  Najlepsi kumple zamieszkali razem pod jednym dachem. Urocze.
 • Groźny koala chce dostać się do domu

  Ten koala nie chce słyszeć słowa sprzeciwu. Uroczy zwierzak pokazał swoje „mroczne” oblicze i warcząc oczekiwał na wpuszczenie go do domu przez wejście dla kota. Nie zrobił jednak dobrego wrażenia i domownicy zrezygnowali z zaprzyjaźniania się z torbaczem. (STORYFUL/x-news)
 • Psi tata o wielkim sercu. Tworzy dom dla opuszczonych chihauhua

  Robert Humphreys to miłośnik psów o prawdziwie wielkim sercu. Opiekuje się chihuahuami, które były zaniedbywane lub zostały opuszczone. Obecnie jego dom jest schronieniem dla 32 piesków, które na jego widok dosłownie skaczą z radości. (STORYFUL/x-news)
 • Czy to najpiękniej udekorowany dom na święta?

  Rodzina z Cleveland w amerykańskim stanie Ohio jest gotowa na święta. Ich dom został udekorowany na wzór tego z komedii "W Krzywym Zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju". Głowa rodziny Greg Osterland dekoruje swój dom od 2013 roku. W tym roku wykorzystał 25 tys. lampek choinkowych. Inauguracja oświetlenia przebiegła bez przeszkód. Osterland zbiera od odwiedzających jego dom dobrowolne datki na rzecz fundacji, która pomaga osobom chorym na mukowiscydozę. (STORYFUL/x-news)