Biznes - Dolny Śląsk

Artykuły - Dolny Śląsk (13)

 • ​W dwóch dolnośląskich fabrykach Toyoty zawieszono produkcję; pracownicy otrzymują pensje

  ​W dwóch dolnośląskich fabrykach Toyoty zawieszono produkcję; pracownicy otrzymują pensje

  W dwóch dolnośląskich fabrykach Toyoty - w Wałbrzychu i w Jelczu-Laskowicach - w konsekwencji rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa, zawieszono produkcję. Pracownicy otrzymują jednak 100 proc. zasadniczego wynagrodzenia.
 • EEA: Zanieczyszczenie powietrza dalej powyżej limitów

  EEA: Zanieczyszczenie powietrza dalej powyżej limitów

  Zanieczyszczenie powietrza, choć zmniejsza się, nadal przekracza limity i wytyczne UE i Światowej Organizacji Zdrowia - wynika z opublikowanego wczoraj raportu Europejskiej Agencji Środowiska (EEA). W Polsce szczególnie źle jest z pyłami zawieszonymi. Tymczasem, niektórzy sprzedawcy węgla ignorują zakazy.
 • Już w czerwcu informacyjny kanał dla Dolnego Śląska

  Już w czerwcu informacyjny kanał dla Dolnego Śląska

  Niestety nie udało się TVN Warszawa, nie udało się TVS, ale miejmy nadzieję, że uda się Echo24 TV. Z informacji satkurier.pl wynika, że regionalny kanał dla Dolnego Śląska rozpocznie nadawanie w czerwcu. Będzie dostępny w ramach multipleksu lokalnego naziemnej telewizji cyfrowej (MUX L4) i w sieciach kablowych. Dużą część ramówki stanowić będą informacje i publicystyka, ale nie zabraknie także treści rozrywkowych. Oby tak pozostało, bo TVS z podobnymi ambicjami na starcie jest dzisiaj złośliwie nazywana TV Seriale.
 • Ziemię kupują u nas Ukraińcy

  Ziemię kupują u nas Ukraińcy

  Ziemią na Mazowszu i Dolnym Śląsku najbardziej zainteresowani są cudzoziemcy - wynika z raportu MSW, który ujawnia "Rzeczpospolita".
 • Szansa na "Schetynówki"

  Szansa na "Schetynówki"

  W sumie ponad 187 mln zł z budżetu państwa ma trafić w ciągu trzech lat na Dolny Śląsk w ramach tzw. Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
 • Grozi nam potop szwedzki

  Grozi nam potop szwedzki

  Przeniesienie większej części produkcji autobusów Volvo do Wrocławia może przyciągnąć na Dolny Śląsk kolejne inwestycje motoryzacyjne - uważają ekonomiści. Zdaniem prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza, Wrocław ma szansę stać się "jednym z największych centrów europejskich zwianych z produkcją autobusów".
 • Nabycie udziałów w spółce Lewiatan Dolny Śląsk Sp. z o.o.

  Raport bieżący nr 10/2008Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Emperia Holding S.A. (Emperia) informuje o nabyciu w dniu 7 lutego 2008 roku 98,98% udziałów w spółce Lewiatan Dolny Śląsk Sp. z o.o. (Spółka) z siedzibą w Zgorzelcu. Emperia nabyła od osób fizycznych będących udziałowcami Spółki 194 udziały o wartości nominalnej 500 PLN każda stanowiące 98,98% kapitału zakładowego i uprawniające do 98,98% głosów na walnym zgromadzeniu ws
 • Rząd wsparł inwestycję Toshiby

  Ponad 167 mln zł zainwestuje Toshiba w fabrykę telewizorów ciekłokrystalicznych w Kobierzycach (Dolny Śląsk) do 2010 r. W nowej fabryce docelowo ma pracować ponad tysiąc osób.
 • Ponad 1 mld euro dla Dolnego Śląska

  1 mld 213 mln euro otrzyma Dolny Śląsk ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) na lata 2007-2013. Marszałek województwa Dolnośląskiego Andrzej Łoś zakończył negocjacje w tej sprawie z Komisją Europejską.
 • Kiepskie Mazowsze, (nieu)Dolny Śląsk

  Kiepskie Mazowsze, (nieu)Dolny Śląsk

  Kto najlepiej wydaje unijne pieniądze? Patrząc na procenty - lubuskie i małopolskie. Niech inni się od nich uczą.