dolegliwości ciążowe

Artykuły - Dolegliwości ciążowe (9)

 • Bezsenność (III trymestr)

  Bezsenność (III trymestr)

  Zwykle pojawia się pod koniec ciąży. Powodem może być dyskomfort spowodowany np. bólem pleców lub stres związany ze zbliżającym się porodem.
 • Krwawienie z dziąseł

  Krwawienie z dziąseł

  W czasie ciąży dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i zwiększenia ich kruchości. Dziąsła, które są mocno ukrwione, stają się rozpulchnione i bardziej podatne na zranienia. Nawet najmniejszy dotyk powoduje ich krwawienie.
 • Pięć prostych sposobów na nudności ciążowe

  Pięć prostych sposobów na nudności ciążowe

  Spodziewasz się dziecka i mdli cię na widok jedzenia? Najpewniej ulegasz nudnościom ciążowym. Specjalista do spraw żywienia podpowiada, co zrobić, żeby zwiększyć komfort pierwszych tygodni ciąży.
 • Jak przetrwać III trymestr?

  Jak przetrwać III trymestr?

  Kłopoty ze snem, bóle kręgosłupa, świąd skóry... Te problemy mogą teraz dawać ci się we znaki. Oto sposoby, które pomogą im zaradzić.
 • Jak przetrwać II trymestr?

  Jak przetrwać II trymestr?

  Cokolwiek zjesz, czujesz pieczenie w przełyku, a skurcze nóg w nocy nie pozwalają ci się wyspać? Podpowiadamy co zrobić, by pokonać typowe ciążowe przypadłości.
 • Ciąża sprawia, że czują się jak proste ssaki!

  Ciąża sprawia, że czują się jak proste ssaki!

  Jak się czujesz? Jak tam dziecko? Pewnie jesteś szczęśliwa? No jasne. Każdy byłby szczęśliwy przez pierwsze miesiące wymiotując, przez następne odrzucając na bok kolejne za małe ubrania, a potem leżąc plackiem, bo łożysko się przesuwa. Prezentujemy ciekawy fragment zaprzyjaźnionego bloga dla mam.
 • Jak przetrwać pierwszy trymestr?

  Jak przetrwać pierwszy trymestr?

  Mdli cię na widok jedzenia, cały czas chce ci się spać albo czujesz się jak przed miesiączką? To typowe objawy pierwszych tygodni ciąży. Przeczytaj, jak poprawić swoje samopoczucie.
 • Co robić, gdy przyszła mama ma...

  Co robić, gdy przyszła mama ma...

  Bywa, że ciężarna zmaga się z przewlekłą dolegliwością. Jak wówczas postępować, by nie odbiło się to na dziecku?
 • ​Rady na ciążowe dolegliwości

  ​Rady na ciążowe dolegliwości

  Mdłości, obrzęki nóg, zaparcia... Lista przypadłości, których możesz teraz doświadczać, jest długa jak alfabet. Na szczęście są na nie niezawodne sposoby.