dolar

Synonimy:
dolary, USD
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Dolar (7142)

 • ​Wyprzedaż dolara trwa w najlepsze

  ​Wyprzedaż dolara trwa w najlepsze

  Amerykańska waluta próbowała łapać oddech, ale uderzyły w nią kiepskie dane, podczas gdy mocniejsze dane z Europy ciągną w górę notowania euro. Dziś uwaga skupiona będzie na danych o zasiłkach, cały czas czekamy też na porozumienie ws. pakietu fiskalnego w USA.
 • Kursy walut: Dolar ma za sobą najgorszy miesiąc od dekady

  Kursy walut: Dolar ma za sobą najgorszy miesiąc od dekady

  Dolar ma za sobą najgorszy miesiąc od dekady. Indeks dolarowy stracił ponad 4 proc. Wiele par walutowych ma za sobą bardzo silne aprecjacje, wiele trendów wyczerpało przestrzeń, wiele wygląda na "zmęczone."
 • Kursy walut: Trump podtapia dolara

  Kursy walut: Trump podtapia dolara

  ​Czwartek przyniósł sporą rynkową zmienność, wiele publikacji i wydarzeń. Jeden trend jednak dominuje - osłabienie dolara. Wczoraj swoją cegiełkę dołożył Donald Trump, dziś zaś dane z Francji. Kurs EUR/USD jest coraz bliżej poziomu 1,20.
 • Wszyscy spoglądają na dolara

  Wszyscy spoglądają na dolara

  ​Wraca słabość dolara, który zmierza do zanotowania najgorszego miesiąca od dekady. W coraz mniejszym stopniu uwidacznia się znaczenie USD jako bezpiecznej przystani, a coraz bardziej waluta cierpi przez obawy inwestorów o wyhamowanie ożywienia w USA z powodu wirusa i opóźnień w pracach nad pakietem fiskalnym. Dochodzi jeszcze Trump, który stara się odwrócić uwagę od złych sygnałów z gospodarki.
 • Fed straszy wirusem i dosypie dolarów

  Fed straszy wirusem i dosypie dolarów

  Głównym przesłaniem wczorajszego komunikatu Fed po posiedzeniu było stwierdzenie, że pandemia nadal stanowi znaczne ryzyko dla gospodarki. W ocenie FOMC losy amerykańskiej gospodarki wciąż będą zależeć od dalszego przebiegu pandemii. Rezerwa Federalna jest nieustannie zdeterminowana, aby wykorzystać pełen zakres narzędzi wsparcia gospodarki.
 • Kursy walut: Słaby dolar podbiją ceny złota

  Kursy walut: Słaby dolar podbiją ceny złota

  Na głównych radarach inwestorów są obecnie napięcia na USA- Chiny oraz zbliżająca się druga fala pandemii. Rynki przyglądają się słabnącemu dolarowi przez pryzmat Fed. To wszystko sprzyja cenom metali szlachetnych w tym złota. Wczoraj zanotowała ona historyczny rekord cenowy 1974 USD za uncję
 • Ostatnie dni przynoszą zdecydowany odwrót od dolara

  Szczególnie jest to widoczne na europejskim rynku - kurs EUR/USD nie był tak wysoko od niemal dwóch lat. Korzysta na tym złoty.
 • Kursy walut: Rynki nie brały na poważnie drugiej fali pandemii

  Kursy walut: Rynki nie brały na poważnie drugiej fali pandemii

  Jeżeli jesienią powróci druga fala pandemii, to dolar będzie się wzmacniał. Rynki finansowe nadal nie biorą pod uwagę takiego scenariusza.
 • ​Dolar szuka lokalnego dołka

  Kurs EUR/USD w tym tygodniu dwukrotnie (w środę na fali entuzjazmu po optymistycznych doniesieniach o szczepionce na COVID-19 i w czwartek po posiedzeniu EBC) nieudanie atakował lokalne szczyty. W ostatnich dniach najmocniejsze jest euro i waluty skandywskie a w defensywie jest funt.
 • Kursy walut: Sprawdź, ile w wakacje zapłacisz za euro, dolara, franka, funta

  Kursy walut: Sprawdź, ile w wakacje zapłacisz za euro, dolara, franka, funta

  Wybierasz się za granicę? Sprawdź, ile zapłacisz za euro oraz inne waluty. Dowiedz się też, czy w kolejnych tygodniach i miesiącach kursy wymiany mogą być korzystniejsze.

Filmy - Dolar (10)

 • Czy dolar będzie rekordowo drogi wobec złotego

  W sierpniu 2008 r. za dolara płaciliśmy 2,08 zł. Teraz płacimy już ponad dwa razy więcej. Euro traci mocno wobec dolara. To jeden z powodów, że polska waluta też jest słaba.
 • Czy D.Trump osłabi amerykańskiego dolara?

  W ciągu kilkunastu lat amerykańska waluta wzmocniła się bardzo wobec złotego. Dolar jest niemal dwa razy droższy niż w 2008 r. D.Trump walczy o reelekcję, dlatego chce osłabić dolara. W lipcu 2008 r. za dolara trzeba było płacić 2,06 zł. W listopadzie 2019 r. kurs dolara przekroczył 3,93 zł.
 • Dolar nie musi tracić, gdy drożeje złoto

  Cena złota utrzymuje się w okolicach bardzo ważnego poziomu oporu 1 430 USD za uncję. Są szanse na dalsze wzrosty. Bardzo ważny jest cały cykl obniżek stóp procentowych, który może przeprowadzić FED. W XXI wieku mieliśmy dwa takie cykle. Pierwszy rozpoczął się w 2001 r., gdy stopy procentowe z poziomu 7 proc. zostały obniżone do 1 proc., a cena złota wzrosła wówczas o ponad 100 proc.
 • Czy FED podetnie skrzydła dolarowi?

  Wielkimi krokami zbliża się posiedzenie FED, na którym ma nastąpić pierwsza od wielu lat obniżka stóp procentowych. To ruch o tyle ciekawy, że jeszcze w grudniu ubiegłego roku FED podnosił stopy procentowe. Ta decyzja może odbić się na kursie dolara.