dolar

Synonimy:
dolary, USD
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Dolar (7133)

 • Kursy walut: Sprawdź, ile w wakacje zapłacisz za euro, dolara, franka, funta

  Kursy walut: Sprawdź, ile w wakacje zapłacisz za euro, dolara, franka, funta

  Wybierasz się za granicę? Sprawdź, ile zapłacisz za euro oraz inne waluty. Dowiedz się też, czy w kolejnych tygodniach i miesiącach kursy wymiany mogą być korzystniejsze.
 • Prognoza Saxo Banku: Akcje czekają dalsze problemy w miarę otwierania się gospodarek

  Prognoza Saxo Banku: Akcje czekają dalsze problemy w miarę otwierania się gospodarek

  Drugi kwartał 2020 r. był zdecydowanie "odrodzeniem" gospodarek na nowej platformie kapitalizmu państwowego, którego fundamentem była wspierająca polityka pieniężna przybliżająca do siebie instytucje polityki fiskalnej i pieniężnej w ramach zarządzania kryzysowego. Szeroko zakrojone bodźce mające na celu przeciwdziałanie największej recesji gospodarczej od lat 30. sprzyjały "zwierzęcym instynktom" i spekulacji na skalę niespotykaną od 2000 r., a może nawet od szalonych lat 20. ubiegłego wieku.
 • Dolar pod presją juana

  Dolar pod presją juana

  Początek nowego tygodnia przynosi słabą passę amerykańskiego dolara. Dolar wyraźnie osłabia się w relacji do chińskiego juana - i jest na najniższym poziomie od połowy marca br.
 • Rynki boją się drugiej fali

  Rynki boją się drugiej fali

  Pojawia się coraz więcej informacji sugerujących, że druga fala pandemii może nadejść szybciej niż się tego obawiano (tj. na jesieni). Inwestorzy wracają do bezpiecznych przystani takich jak jen, frank i złoto.
 • Kursy walut: Dolar będzie rekordowo drogi?

  Kursy walut: Dolar będzie rekordowo drogi?

  W sierpniu 2008 r. za dolara płaciliśmy 2,08 zł. Teraz płacimy już ponad dwa razy więcej. Euro traci mocno wobec dolara. To jeden z powodów, że polska waluta też jest słaba.
 • Najwierniejsza przyjaciółka dolara

  Najwierniejsza przyjaciółka dolara

  Działania Fed w dobie COVID-19 wzbudzają uznanie. Będący ich efektem wzrost sumy bilansowej Fed rodzi obawy o kondycję dolara USA. Nie wszyscy jednak podzielają ten sceptycyzm. Rzecz w tym, że za dolarem przemawia nie tylko ekonomia.
 • Cień koronawirusa nad światową gospodarką

  Walka z COVID-19 jest wojną w pełnym tego słowa znaczeniu. Wydaje się, że Chiny wygrały pierwszą bitwę. Hongkong, Tajwan, Singapur i Japonia również odniosły pewne sukcesy w łagodzeniu epidemii, bez wątpienia dzięki swoim doświadczeniom w radzeniu sobie z epidemią SARS w 2003 roku. Z drugiej strony Europa i Stany Zjednoczone długo budziły się ze złudzeń poczucia swojej nietykalności wobec tego wirusa. W rezultacie epidemia szaleje teraz na Zachodzie. Coraz bardziej oczywistym staje się fakt, że zwalczanie skutków ekonomicznych koronawirusa będzie wymagać czegoś więcej niż obniżek stóp procentowych.
 • Świat potrzebuje słabego dolara, żeby ochronić globalną gospodarkę

  Świat potrzebuje słabego dolara, żeby ochronić globalną gospodarkę

  Duży niepokój na światowych rynkach, jaki wywołała pandemia koronawirusa, powoduje, że inwestorzy szukają bezpiecznych przystani dla swoich pieniędzy.
 • Koronawirus wciąż się rozprzestrzenia - rośnie niepewność na rynkach

  Koronawirus wciąż się rozprzestrzenia - rośnie niepewność na rynkach

  COVID-19 wciąż się rozprzestrzenia w Nowym Jorku będącym epicentrum kryzysu. Perspektywy przedłużenia lockdownu w czołowych krajach Europy i USA wzmacniają niepewność o ścieżkę wzrostu gospodarczego.
 • ​Analityk: W czasach niepewności inwestorzy chcą mieć gotówkę, czyli dolara

  ​Analityk: W czasach niepewności inwestorzy chcą mieć gotówkę, czyli dolara

  - W czasach niepewności inwestorzy sprzedają wszystko i chcą mieć gotówkę, a synonimem gotówki jest dolar - mówi główny analityk walutowy DM BOŚ Marek Rogalski.

Filmy - Dolar (10)

 • Czy dolar będzie rekordowo drogi wobec złotego

  W sierpniu 2008 r. za dolara płaciliśmy 2,08 zł. Teraz płacimy już ponad dwa razy więcej. Euro traci mocno wobec dolara. To jeden z powodów, że polska waluta też jest słaba.
 • Czy D.Trump osłabi amerykańskiego dolara?

  W ciągu kilkunastu lat amerykańska waluta wzmocniła się bardzo wobec złotego. Dolar jest niemal dwa razy droższy niż w 2008 r. D.Trump walczy o reelekcję, dlatego chce osłabić dolara. W lipcu 2008 r. za dolara trzeba było płacić 2,06 zł. W listopadzie 2019 r. kurs dolara przekroczył 3,93 zł.
 • Dolar nie musi tracić, gdy drożeje złoto

  Cena złota utrzymuje się w okolicach bardzo ważnego poziomu oporu 1 430 USD za uncję. Są szanse na dalsze wzrosty. Bardzo ważny jest cały cykl obniżek stóp procentowych, który może przeprowadzić FED. W XXI wieku mieliśmy dwa takie cykle. Pierwszy rozpoczął się w 2001 r., gdy stopy procentowe z poziomu 7 proc. zostały obniżone do 1 proc., a cena złota wzrosła wówczas o ponad 100 proc.
 • Czy FED podetnie skrzydła dolarowi?

  Wielkimi krokami zbliża się posiedzenie FED, na którym ma nastąpić pierwsza od wielu lat obniżka stóp procentowych. To ruch o tyle ciekawy, że jeszcze w grudniu ubiegłego roku FED podnosił stopy procentowe. Ta decyzja może odbić się na kursie dolara.