doku umarow

Artykuły - Doku umarow (5)

 • Rosja: Szef FSB potwierdza śmierć Doku Umarowa

  Rosja: Szef FSB potwierdza śmierć Doku Umarowa

  Dyrektor rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) Aleksandr Bortnikow potwierdził we wtorek, że FSB "zneutralizowała działalność" przywódcy islamskich radykałów na Północnym Kaukazie Doku Umarowa.
 • Rosja zabiera głos ws. powiązań Carnajewa z Doku Umarowem

  Rosja zabiera głos ws. powiązań Carnajewa z Doku Umarowem

  Służby specjalne Rosji nie dysponują danymi, świadczącymi o związkach zamachowców z Bostonu, czeczeńskich braci Dżochara i Tamerlana Carnajewów, z organizacjami terrorystycznymi na Północym Kaukazie - informują w niedzielę rosyjskie media.
 • Rosja: Doku Umarow żyje i obiecuje nowe zamachy

  Rosja: Doku Umarow żyje i obiecuje nowe zamachy

  Przywódca północnokaukaskich terrorystów Doku Umarow oświadczył, że nie da wytchnienia Rosji i obiecał nowe ataki, zapewniając w rozmowie telefonicznej z amerykańskim radiem Wolna Europa, że - wbrew pogłoskom o jego śmierci - cieszy się dobrym zdrowiem.
 • Lider separatystów Czeczenii jednak nie odchodzi

  Przywódca czeczeńskich separatystów Doku Umarow powiedział na wideo, że nie zrezygnuje ze swej funkcji. Kilka dni temu Umarow, który przed kilku laty ogłosił się "emirem Kaukazu", oznajmił, że rezygnuje z tej funkcji na rzecz swojego następcy.
 • Przywódca czeczeńskich separatystów ustępuje ze stanowiska

  Przywódca czeczeńskich separatystów Doku Umarow, który przed kilku laty ogłosił się "emirem Kaukazu", oznajmił, że rezygnuje z tej funkcji na rzecz swojego następcy.

Filmy - Doku umarow (1)

 • Igrzyska w Soczi w cieniu terroryzmu

  Rozpoczynające się 7 lutego zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi to najdroższa impreza w historii olimpizmu – i największe sportowe wydarzenie w Rosji od czasu upadku ZSRR. Na zbliżającym się święcie sportu cieniem kładą się jednak groźby kaukaskich rebeliantów. Ich przywódca, Doku Umarow, wezwał swoich zwolenników do działań mających na celu niedopuszczenie do organizacji igrzysk. – Rosja chce zorganizować je na szczątkach naszych przodków spoczywających w ziemi nad Morzem Czarnym. Nie możemy do tego dopuścić! – mówi Umarow.