Biznes - dokształcanie

Artykuły - Dokształcanie (4)

 • Warunki zwrotu dofinansowania na naukę pracownika

  Warunki zwrotu dofinansowania na naukę pracownika

  Pracodawca może wspierać dokształcającego się pracownika przez przyznanie mu dofinansowania do kosztów nauki. W założeniu pracownik ma ją ukończyć w terminie i, jeżeli tak przewiduje umowa szkoleniowa, odpracować otrzymaną pomoc. Czasami jednak cykl kształcenia nie zostaje zakończony zgodnie z planem. Powstaje wtedy pytanie o zwrot przyznanego przez pracodawcę dofinansowania na naukę.
 • Przedsiębiorca idzie do "szkoły" i obniża podatek

  Przedsiębiorca idzie do "szkoły" i obniża podatek

  Zaczął się rok szkolny, dzieci i młodzież pilnie notują na lekcjach. Również i przedsiębiorca może poszerzyć swoją wiedzę, zapisując się na studia podyplomowe czy kursy doszkalające. Nie dość, że uczymy się rzeczy nowych ze swojej branży, przez co zyskujemy na konkurencyjności, to jeszcze poniesiony koszt studiów oraz kursów będziemy mogli "wrzucić" w koszty, czyli zmniejszyć PIT. Są oczywiście warunki.
 • e-learning stanowi koszt

  Wydatki związane z e-learningiem są kosztem podatkowym, gdy pracodawca umożliwia pracownikom dokształcanie w tej formie.
 • "GP": Podatnik potrafi liczyć

  "GP": Podatnik potrafi liczyć

  Resort finansów, zmieniając definicję działalności gospodarczej, chciał ograniczyć samozatrudnienie. Zdaniem ekspertów trzeba znowelizować przepisy o kosztach, a podatnicy przestaną wykorzystywać luki w przepisach, bo pracownicy najemni powinni mieć możliwość rozliczania wydatków rzeczywiście przez nich ponoszonych.