dochody

Artykuły - Dochody (220)

Filmy - Dochody (4)

 • Czy dochody emerytów powinny być ograniczane

  Czy pobierając emeryturę będzie można dorabiać bez ograniczeń? Rada Ministrów przyjęła przegląd emerytalny, który zawiera rekomendacje wynikające z analizy systemu emerytalnego, a Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej twierdzi, że nie pracuje nad zmianami prawnymi. Jednak z rządu napływają sprzeczne informacje o tym, czy temat jest definitywnie zamknięty. Po co był przegląd i co z niego wynika?
 • Dochody Polaków: mamy coraz więcej pieniędzy, ale niezbyt chętnie je wydajemy

  Dochody realne gospodarstw domowych bardzo wzrosły w III kw. To nie tylko efekt programu 500+, ale także rosnących wynagrodzeń związanych z coraz niższym bezrobociem. Konsumpcja się rozkręca, ale jeszcze nie w takim stopniu, jak tego oczekiwano.
 • Rosną dochody Polaków

  Ceny w sierpniu wzrosły o 1,1 proc. rok do roku, dokładnie tak samo, jak w lipcu. Zdaniem Łukasza Tarnawy, głównego ekonomisty BOŚ, do końca roku wzrost cen powinien się ustabilizować na poziomie ok. 1 proc. - Mamy szansę, prawdopodobnie też we wrześniu, na lekko niższą inflację, czyli spadku z lipcowego poziomu 1,1 proc. do 1 proc., może nawet 0,9 proc. – ocenia Tarnawa. – Do końca bieżącego roku powinniśmy mieć stabilizację w tych okolicach.
 • Gospodarstwa domowe w trudnej sytuacji

  Słabszy wzrost dochodów i mniejsza konsumpcja. Sytuacja ekonomiczna polskich gospodarstw domowych jest coraz gorsza. Komentuje Piotr Popławski, analityk Banku Gospodarki Żywnościowej (Newseria).