dobra luksusowe

Artykuły - Dobra luksusowe (31)

 • Luksus w opałach

  Luksus w opałach

  Niespełna rok temu media donosiły, że stu największych na świecie producentów dóbr luksusowych zwiększyło sprzedaż. W tym roku sektor ma niewielkie szanse na zyski. Przyczyną są konsekwencje szerzącego się koronawirusa, odwołane targi i ograniczenia w podróży Chińczyków - narodu najbardziej uzależnionego od luksusu.
 • Liczba bogatych Polaków systematycznie rośnie

  Liczba bogatych Polaków systematycznie rośnie

  Dobra sytuacja gospodarcza, niskie bezrobocie i dynamicznie rosnące płace przekładają się na systematycznie rosnącą liczbę zamożnych oraz bogatych Polaków - przekonują analitycy KPMG.
 • Kupowanie mieszkań na własność stanie się bezsensowne

  Kupowanie mieszkań na własność stanie się bezsensowne

  Polska i Rumunia to dwa kraje UE, w których dominuje dążenie do kupowania mieszkań na własność. To jednak szybko się zmieni, ale inny będzie też nasz rynek mieszkań wynajmowanych.
 • Prawie 200 tys. bogatych Polaków wspiera rynek dóbr luksusowych

  Prawie 200 tys. bogatych Polaków wspiera rynek dóbr luksusowych

  W województwach mazowieckim, wielkopolskim i śląskim mieszka najwięcej bogatych Polaków aktywnie wydających zarobione pieniądze na rynku dóbr luksusowych. Firma analityczna KPMG informuje, że w 2017 roku już blisko 195 tys. Polaków zarabiało miesięcznie powyżej 20 tys. zł brutto, z czego miesięczne dochody powyżej 50 tys. zł osiągało 50 tys. osób.
 • Polacy nadal nie są zamożni. Większość pieniędzy wydają na mieszkanie i żywność

  Polacy nadal nie są zamożni. Większość pieniędzy wydają na mieszkanie i żywność

  O tym czy jesteśmy zamożni decyduje nie tylko poziom dochodów, ale też to, na co wydajemy pieniądze. W Polsce nadal dużą część domowych budżetów pochłaniają wydatki na zaspokajanie podstawowych potrzeb, jak żywność.
 • Rynek apartamentów na rekordowej fali...

  Rynek apartamentów na rekordowej fali...

  Rozgrzana do wszelkich granic koniunktura na pierwotnym rynku mieszkaniowym udzieliła się również statystykom sprzedaży mieszkań z najwyższej półki. Ostatnie czasy zaowocowały spektakularnymi rekordami na rynku apartamentowym, zarówno pod względem cen jak i wolumenów sprzedaży.
 • Co kupujemy, gdy jesteśmy coraz bogatsi?

  Co kupujemy, gdy jesteśmy coraz bogatsi?

  Liczba zamożnych Polaków w 2017 r. wyniesie 1,1 mln osób. Będzie to o ponad 60 tys. więcej w stosunku do poprzedniego roku. Prognozy wskazują, że w 2020 r. w Polsce może mieszkać nawet 1,4 mln osób zamożnych. Jaki jest wpływ tych zmian na decyzje konsumenckie?
 • Prasa dobrem luksusowym. Bogaci i zamożni czytają więcej gazet niż statystyczni Polacy

  Prasa dobrem luksusowym. Bogaci i zamożni czytają więcej gazet niż statystyczni Polacy

  Osoby bogate i zamożne czytają nawet dziesięciokrotnie częściej prasę od statystycznego Polaka - wynika z raportu Polskich Badań Czytelnictwa. To oznacza, że tytuły prasowe mają w tej grupie społecznej bardzo duży zasięg. Markom luksusowym daje to możliwość precyzyjnego dopasowania reklam prasowych do grupy docelowej. - Wystarczy odpowiednio dobrać 4-5 tytułów, żeby trafić do połowy grupy najbogatszych - podkreśla prezes Polskiego Badania Czytelnictwa.
 • Raport KPMG - 203 osoby mają majątek o wartości ponad 100 milionów dolarów

  Raport KPMG - 203 osoby mają majątek o wartości ponad 100 milionów dolarów

  Jest coraz więcej bogatych Polaków, rośnie też wartość rynku dóbr luksusowych w Polsce - wynika z raportu firmy doradczej KPMG. W tym roku liczba dobrze zarabiających Polaków, czyli takich, których miesięczne dochody brutto przekraczają 7 tysięcy 100 złotych, wyniosła milion 100 tysięcy osób. Szacuje się, że wartość rynku dób luksusowych w tym roku wyniesie 21 miliardów złotych, do 2021 roku wzrośnie ona 31 miliardów złotych.
 • Coraz więcej bogatych Polaków

  Coraz więcej bogatych Polaków

  Jest coraz więcej bogatych Polaków, rośnie też wartość rynku dóbr luksusowych w Polsce - wynika z raportu firmy doradczej KPMG.

Filmy - Dobra luksusowe (1)

 • Polacy chętnie kupują dobra luksusowe

  Wciąż jednak mówimy o „luksusie po polsku”. Poziom wydatków na tego typu dobra wciąż jest zdecydowanie niższy, bo i majątek Polaków jest mniejszy. Z naszych analiz wynika, że aby osiągnąć poziom majątku średni dla Unii Europejskiej, Polacy będą musieli pracować i odkładać swój majątek jeszcze przez 50 lat – mówi Tomasz Wiśniewski, partner w firmie doradczej KPMG.