dobra luksusowe

Artykuły - Dobra luksusowe (33)

 • Raport KPMG: Liczba milionerów w Polsce rośnie

  Raport KPMG: Liczba milionerów w Polsce rośnie

  Do ponad 265 tys. wzrosła liczba zamożnych Polaków w 2019 roku, których zarobki przekraczały 20 tys. złotych brutto miesięcznie, a do ponad 69 tys. liczba osób zaliczanych do grupy bogatych, zarabiając powyżej 50 tys. złotych miesięcznie. Praktycznie nie zmieniła się liczba bardzo bogatych Polaków, zarabiających rocznie przynajmniej milion złotych brutto, których było ponad 32 tys. W rankingu analizowanych państw Europy z liczbą milionerów Polska wyprzedziła Portugalię, Grecję oraz Finlandię wynika z najnowszego raportu KPMG.
 • Koronawirus zmienił zasady gry w branży luksusowej. Kto przetrwa?

  Koronawirus zmienił zasady gry w branży luksusowej. Kto przetrwa?

  Rynek dóbr luksusowych pikuje. Konsumenci produktów tej kategorii przywykli do rytuału nabywania ich w sklepach stacjonarnych, a ich producentom przez myśl nie przeszło, aby tę tradycję zastąpić cyfrowym odpowiednikiem.
 • Luksus w opałach

  Luksus w opałach

  Niespełna rok temu media donosiły, że stu największych na świecie producentów dóbr luksusowych zwiększyło sprzedaż. W tym roku sektor ma niewielkie szanse na zyski. Przyczyną są konsekwencje szerzącego się koronawirusa, odwołane targi i ograniczenia w podróży Chińczyków - narodu najbardziej uzależnionego od luksusu.
 • Liczba bogatych Polaków systematycznie rośnie

  Liczba bogatych Polaków systematycznie rośnie

  Dobra sytuacja gospodarcza, niskie bezrobocie i dynamicznie rosnące płace przekładają się na systematycznie rosnącą liczbę zamożnych oraz bogatych Polaków - przekonują analitycy KPMG.
 • Kupowanie mieszkań na własność stanie się bezsensowne

  Kupowanie mieszkań na własność stanie się bezsensowne

  Polska i Rumunia to dwa kraje UE, w których dominuje dążenie do kupowania mieszkań na własność. To jednak szybko się zmieni, ale inny będzie też nasz rynek mieszkań wynajmowanych.
 • Prawie 200 tys. bogatych Polaków wspiera rynek dóbr luksusowych

  Prawie 200 tys. bogatych Polaków wspiera rynek dóbr luksusowych

  W województwach mazowieckim, wielkopolskim i śląskim mieszka najwięcej bogatych Polaków aktywnie wydających zarobione pieniądze na rynku dóbr luksusowych. Firma analityczna KPMG informuje, że w 2017 roku już blisko 195 tys. Polaków zarabiało miesięcznie powyżej 20 tys. zł brutto, z czego miesięczne dochody powyżej 50 tys. zł osiągało 50 tys. osób.
 • Polacy nadal nie są zamożni. Większość pieniędzy wydają na mieszkanie i żywność

  Polacy nadal nie są zamożni. Większość pieniędzy wydają na mieszkanie i żywność

  O tym czy jesteśmy zamożni decyduje nie tylko poziom dochodów, ale też to, na co wydajemy pieniądze. W Polsce nadal dużą część domowych budżetów pochłaniają wydatki na zaspokajanie podstawowych potrzeb, jak żywność.
 • Rynek apartamentów na rekordowej fali...

  Rynek apartamentów na rekordowej fali...

  Rozgrzana do wszelkich granic koniunktura na pierwotnym rynku mieszkaniowym udzieliła się również statystykom sprzedaży mieszkań z najwyższej półki. Ostatnie czasy zaowocowały spektakularnymi rekordami na rynku apartamentowym, zarówno pod względem cen jak i wolumenów sprzedaży.
 • Co kupujemy, gdy jesteśmy coraz bogatsi?

  Co kupujemy, gdy jesteśmy coraz bogatsi?

  Liczba zamożnych Polaków w 2017 r. wyniesie 1,1 mln osób. Będzie to o ponad 60 tys. więcej w stosunku do poprzedniego roku. Prognozy wskazują, że w 2020 r. w Polsce może mieszkać nawet 1,4 mln osób zamożnych. Jaki jest wpływ tych zmian na decyzje konsumenckie?
 • Prasa dobrem luksusowym. Bogaci i zamożni czytają więcej gazet niż statystyczni Polacy

  Prasa dobrem luksusowym. Bogaci i zamożni czytają więcej gazet niż statystyczni Polacy

  Osoby bogate i zamożne czytają nawet dziesięciokrotnie częściej prasę od statystycznego Polaka - wynika z raportu Polskich Badań Czytelnictwa. To oznacza, że tytuły prasowe mają w tej grupie społecznej bardzo duży zasięg. Markom luksusowym daje to możliwość precyzyjnego dopasowania reklam prasowych do grupy docelowej. - Wystarczy odpowiednio dobrać 4-5 tytułów, żeby trafić do połowy grupy najbogatszych - podkreśla prezes Polskiego Badania Czytelnictwa.

Filmy - Dobra luksusowe (1)

 • Polacy chętnie kupują dobra luksusowe

  Wciąż jednak mówimy o „luksusie po polsku”. Poziom wydatków na tego typu dobra wciąż jest zdecydowanie niższy, bo i majątek Polaków jest mniejszy. Z naszych analiz wynika, że aby osiągnąć poziom majątku średni dla Unii Europejskiej, Polacy będą musieli pracować i odkładać swój majątek jeszcze przez 50 lat – mówi Tomasz Wiśniewski, partner w firmie doradczej KPMG.