długi weekend

Artykuły - Długi weekend (124)

 • We dwoje i nad morze - tak podróżowali Polacy w weekend czerwcowy

  We dwoje i nad morze - tak podróżowali Polacy w weekend czerwcowy

  Tegoroczna majówka, mimo wiązanych z nią nadziei, nie okazała się łaskawa dla spragnionych wypoczynku. Trwające obostrzenia powstrzymały Polaków przed wymarzonym wyjazdem. Do bukowania pobytów w kolejne weekendy maja nie zachęcały zaś prognozy pogody. Pierwszą okazją do spędzenia wyczekiwanego urlopu stał się więc długi weekend, który 3 czerwca rozpoczęła uroczystość Bożego Ciała.
 • Długi weekend w kraju. Wyjazd planuje co trzeci Polak

  Długi weekend w kraju. Wyjazd planuje co trzeci Polak

  Co trzeci Polak deklaruje, że zamierza wyjechać na długi weekend czerwcowy. 96 proc. rodaków chce spędzić go w kraju. Na powrót turystów liczą głównie restauracje i hotele, które borykają się z dużymi problemami finansowymi. Od czasu pojawienia się koronawirusa w Polsce zaległości firm gastronomicznych wzrosły o 28 proc., a obiektów noclegowych aż o 41 proc.
 • Boże Ciało 2021: Kiedy wypada w tym roku?

  Boże Ciało 2021: Kiedy wypada w tym roku?

  Boże Ciało to jedno z najważniejszych katolickich świąt w roku. Ustanowione zostało ku czci Najświętszego Sakramentu i to właśnie tego dnia monstrancje opuszczają kościół i wyruszają na spotkanie z wiernymi.
 • Gdzie w Polsce na weekend?

  Gdzie w Polsce na weekend?

  Pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia przekreśliły wiele planów na długi weekend majowy. Mamy jednak dobrą wiadomość: nie wszystko stracone! Wciąż możecie spędzić majówkę swojego życia w pięknym miejscu i bezpiecznie, bo z daleka od tłumów. Z książki „Gdzie w Polsce na weekend” Katarzyny Węgrzyn, wydanej nakładem wydawnictwa Znak, wybraliśmy dla was 16 atrakcyjnych miejsc – po jednym z każdego województwa. W sam raz na jednodniowe wycieczki.
 • Kiedy można odebrać dzień wolny za sobotę 1 maja?

  Kiedy można odebrać dzień wolny za sobotę 1 maja?

  Podczas zbliżającego się weekendu majowego po raz pierwszy w tym roku święto wolne od pracy wypadnie w sobotę. W związku z tym pracownicy mogą odebrać dodatkowy dzień wolny.
 • Wielkanocny weekend z rezerwacją na ostatnią chwilę

  Wielkanocny weekend z rezerwacją na ostatnią chwilę

  Polacy z niecierpliwością czekali na odmrożenie hoteli. Od zniesienia restrykcji dotyczących turystyki, zainteresowanie rezerwacjami, w porównaniu do ubiegłego roku, wzrosło o 68 proc. A 37 proc. zimowych rezerwacji dotyczyła wyjazdów na wakacje - wynika z analizy Portalu Noclegowo.pl.
 • Dni wolne od pracy w 2021 roku. Sprawdzamy kalendarz świąt

  Dni wolne od pracy w 2021 roku. Sprawdzamy kalendarz świąt

  Na początku nowego roku warto sprawdzić, jakie dni będą ustawowo wolne od pracy. Czasem, biorąc dodatkowy dzień urlopu, możemy sobie zapewnić dłuższy czas na odpoczynek. Czy i w 2021 roku będzie ku temu okazja? Sprawdzamy kalendarz dni wolnych od pracy w 2021 roku.
 • W trakcie długiego weekendu hotele znowu będą pełne

  W trakcie długiego weekendu hotele znowu będą pełne

  Mniej niż jedna czwarta miejsc w hotelach i pensjonatach czeka jeszcze na chętnych w trakcie najbliższego długiego weekendu - wynika z danych zebranych przez HRE Investments dla 10 najpopularniejszych kurortów. Znacznie trudniej znaleźć wolny samodzielny dom do wynajęcia. Ceny też nie należą do najniższych. Jeśli ktoś chce zamówić nocleg na ostatnią chwilę, to średnia stawka, z dostępnych wciąż ofert, wynosi ponad 400 złotych za dobę dla dwóch osób.
 • W 2020 roku popracujemy więcej

  W 2020 roku popracujemy więcej

  Niekorzystny układ kalendarza powoduje, że w bieżącym roku trudniej będzie odpocząć w trakcie długich weekendów. Szczególnie skąpa może okazać się majówka. Pewnym pocieszeniem może być fakt, że i tak poza pracą spędzimy ponad jedną trzecią dni 2020 roku.
 • Odrabianie wydłużonego weekendu nie dla wszystkich pracowników możliwe

  Odrabianie wydłużonego weekendu nie dla wszystkich pracowników możliwe

  Nie każdy zatrudniony może odpracowywać dodatkowy dzień wolny w innym terminie. To ważne, bo takie przenoszenie dniówek stosuje m.in. administracja rządowa.

Filmy - Długi weekend (9)

 • Pogoda na długi weekend majowy

  Aura, jaką synoptycy przewidują na weekend 1-3 maja, nie będzie sprzyjać długim spacerom. Niemal w całej Polsce majówka 2020 będzie chłodna i deszczowa.
 • Co SONDzisz: Sposoby na spędzenie majówki

  Majówka tuż-tuż, a jak widać, pogoda nas nie rozpieszcza. Dlatego w dzisiejszej sondzie zapytaliśmy Polaków, jakie są ich sposoby na spędzenie długiego weekendu w deszczową pogodę.
 • Polacy coraz częściej spędzają długie weekendy za granicą

  Korzystny układ kalendarza sprawił, że w tym roku podczas majówki relaksować się będzie 30 proc. więcej klientów biur podróży – wynika ze statystyk Neckermann Podróże. Dla tych, którzy nie zdążyli zarezerwować dni urlopowych lub wymarzonej wycieczki, pozostają inne terminy w maju i w czerwcu, które kuszą niższymi, bo pozasezonowymi, cenami. W biurach podróży dynamicznie rośnie także sprzedaż oferty letniej. Wśród topowych kierunków są Chorwacja, Grecja oraz wracająca powoli do łask turystów Turcja. – W tym roku możemy mówić o prawdziwym boomie wyjazdowym na długi weekend majowy. W tym okresie na wakacje wyjedzie z nami o ponad 30 proc. więcej klientów w porównaniu do roku poprzedniego – mówi Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże. – Jeśli chcemy wyjechać na długi weekend majowy, jest to ostatni moment, aby dokonać rezerwacji. Pozostały tylko pojedyncze miejsca. Najwięcej osób spędzi tegoroczny długi weekend majowy w zagranicznych kurortach na Wyspach Kanaryjskich, na wyspach greckich, ale także na plażach Egiptu i Maroka.
 • Zobacz, jak przedłużyć sobie weekend

  Rok 2016 obrodził w długie weekendy, a to oznacza, że biorąc jeden lub dwa dni urlopu, możemy leniuchować nawet cały tydzień. Najbliższa okazja do odpoczynku nadarzy się już w Boże Ciało, które w tym roku wyjątkowo wypada w maju, a dokładnie 26. Wystarczy więc jeden dzień urlopu w piątek i już mamy cztery dni wolne od pracy. Kolejny długi weekend przypada w wakacje. 15 sierpnia, czyli Święcie Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wypada w poniedziałek, a to oznacza co najmniej trzy dni leniuchowania. Na następną taką okazję będziemy musieli czekać aż do późnej jesieni. Wszystkich Świętych wypada w tym roku we wtorek, więc jeden dzień urlopu w poniedziałek sprawi, że znów będziemy mieli cztery wolne dni. Ci, którzy chcą wydłużyć sobie odpoczynek, mogą wziąć jeszcze dodatkowe trzy dni urlopu po Wszystkich Świętych i leniuchować aż 9 dni! A stąd już blisko do 11 listopada i kolejnego trzydniowego weekendu. W tym roku Boże Narodzenie będzie w niedzielę, co oznacza, że już we wtorek będziemy musieli wrócić do pracy. Chyba że… pozwolimy sobie na cztery dni urlopu i świętowanie zakończymy dopiero w styczniu 2017 roku.