długi weekend

Artykuły - Długi weekend (117)

 • W trakcie długiego weekendu hotele znowu będą pełne

  W trakcie długiego weekendu hotele znowu będą pełne

  Mniej niż jedna czwarta miejsc w hotelach i pensjonatach czeka jeszcze na chętnych w trakcie najbliższego długiego weekendu - wynika z danych zebranych przez HRE Investments dla 10 najpopularniejszych kurortów. Znacznie trudniej znaleźć wolny samodzielny dom do wynajęcia. Ceny też nie należą do najniższych. Jeśli ktoś chce zamówić nocleg na ostatnią chwilę, to średnia stawka, z dostępnych wciąż ofert, wynosi ponad 400 złotych za dobę dla dwóch osób.
 • W 2020 roku popracujemy więcej

  W 2020 roku popracujemy więcej

  Niekorzystny układ kalendarza powoduje, że w bieżącym roku trudniej będzie odpocząć w trakcie długich weekendów. Szczególnie skąpa może okazać się majówka. Pewnym pocieszeniem może być fakt, że i tak poza pracą spędzimy ponad jedną trzecią dni 2020 roku.
 • Odrabianie wydłużonego weekendu nie dla wszystkich pracowników możliwe

  Odrabianie wydłużonego weekendu nie dla wszystkich pracowników możliwe

  Nie każdy zatrudniony może odpracowywać dodatkowy dzień wolny w innym terminie. To ważne, bo takie przenoszenie dniówek stosuje m.in. administracja rządowa.
 • W tym roku Polacy wybierają Turcję i Grecję

  W tym roku Polacy wybierają Turcję i Grecję

  Wyjazdy na majówkę są droższe niż przed rokiem. Najwięcej osób wybiera Turcję i Grecję.
 • Weekend w Dreźnie: Rafael w Zwingerze i jam session w Neustadt

  Weekend w Dreźnie: Rafael w Zwingerze i jam session w Neustadt

  W zbombardowanym w 1945 roku Dreźnie zakończył się etap odbudowy powojennych zniszczeń. Nie ma też już śladu po NRD-owskiej stagnacji, a „Florencja Północy” rozkwita na wielu polach. Miasto zachwyca bowiem nie tylko pięknie odrestaurowanymi, barokowymi zabytkami, ale także niezwykłą atmosferą, którą tworzą, zakochani w naturze i siejący artystyczny ferment, mieszkańcy. Oto kilka powodów, dla których warto odwiedzić stolicę Saksonii.
 • W długi weekend stracimy kilka miliardów złotych

  W długi weekend stracimy kilka miliardów złotych

  Jeśli połowa z nas weźmie w długi weekend zaledwie jeden dodatkowy dzień wolny, polska gospodarka straci około 5 mld zł. Kilka dni wolnych to już strata blisko 1 proc. PKB, co przekłada się na kilkanaście miliardów złotych. Ucierpią z tego powodu przede wszystkim małe firmy, a długie weekendy mogą pogłębić problemy MŚP z płynnością i zatory finansowe w gospodarce.
 • BGŻ BNP Paribas: Majówkowy grill nie nadwyręży portfeli Polaków

  BGŻ BNP Paribas: Majówkowy grill nie nadwyręży portfeli Polaków

  Za tegoroczny zestaw grillowy dla około sześciu osób, zawierający najbardziej popularne produkty żywnościowe, Polacy zapłacą przeciętnie 136 zł, czyli o 2,5 proc więcej niż przed rokiem - wynika z analiz ekspertów Banku BGŻ BNP Paribas.
 • Niespełna dwa razy więcej rezerwacji na tegoroczny długi weekend majowy. Najczęściej wybieramy Grecję i Turcję

  Niespełna dwa razy więcej rezerwacji na tegoroczny długi weekend majowy. Najczęściej wybieramy Grecję i Turcję

  W tym roku podczas długiego weekendu majowego na wyjeździe relaksować się będzie niemal dwa razy więcej klientów biur podróży - wynika ze statystyk Travelplanet.pl.
 • Trzy dni urlopu, by zyskać dziewięć dni wolnego

  Trzy dni urlopu, by zyskać dziewięć dni wolnego

  Kalendarz w tym roku sprzyja - wystarczy wziąć trzy dni urlopu, by zyskać dziewięć dni wolnego. Zanim jednak wybierzemy się na majówkę, warto pamiętać, że to czas żniw dla firm oferujących usługi turystyczne - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • W 2018 roku czeka nas 8 długich weekendów

  W 2018 roku czeka nas 8 długich weekendów

  Zdaniem analityków Open Finance - 114 dni - tyle będziemy mogli w 2018 roku odpoczywać od pracy. To o jeden dzień mniej niż przed rokiem. Sporo będziemy jednak mogli korzystać z uroków długich weekendów, których w bieżącym roku możemy zaplanować aż 8.

Filmy - Długi weekend (9)

 • Pogoda na długi weekend majowy

  Aura, jaką synoptycy przewidują na weekend 1-3 maja, nie będzie sprzyjać długim spacerom. Niemal w całej Polsce majówka 2020 będzie chłodna i deszczowa.
 • Co SONDzisz: Sposoby na spędzenie majówki

  Majówka tuż-tuż, a jak widać, pogoda nas nie rozpieszcza. Dlatego w dzisiejszej sondzie zapytaliśmy Polaków, jakie są ich sposoby na spędzenie długiego weekendu w deszczową pogodę.
 • Polacy coraz częściej spędzają długie weekendy za granicą

  Korzystny układ kalendarza sprawił, że w tym roku podczas majówki relaksować się będzie 30 proc. więcej klientów biur podróży – wynika ze statystyk Neckermann Podróże. Dla tych, którzy nie zdążyli zarezerwować dni urlopowych lub wymarzonej wycieczki, pozostają inne terminy w maju i w czerwcu, które kuszą niższymi, bo pozasezonowymi, cenami. W biurach podróży dynamicznie rośnie także sprzedaż oferty letniej. Wśród topowych kierunków są Chorwacja, Grecja oraz wracająca powoli do łask turystów Turcja. – W tym roku możemy mówić o prawdziwym boomie wyjazdowym na długi weekend majowy. W tym okresie na wakacje wyjedzie z nami o ponad 30 proc. więcej klientów w porównaniu do roku poprzedniego – mówi Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże. – Jeśli chcemy wyjechać na długi weekend majowy, jest to ostatni moment, aby dokonać rezerwacji. Pozostały tylko pojedyncze miejsca. Najwięcej osób spędzi tegoroczny długi weekend majowy w zagranicznych kurortach na Wyspach Kanaryjskich, na wyspach greckich, ale także na plażach Egiptu i Maroka.
 • Zobacz, jak przedłużyć sobie weekend

  Rok 2016 obrodził w długie weekendy, a to oznacza, że biorąc jeden lub dwa dni urlopu, możemy leniuchować nawet cały tydzień. Najbliższa okazja do odpoczynku nadarzy się już w Boże Ciało, które w tym roku wyjątkowo wypada w maju, a dokładnie 26. Wystarczy więc jeden dzień urlopu w piątek i już mamy cztery dni wolne od pracy. Kolejny długi weekend przypada w wakacje. 15 sierpnia, czyli Święcie Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wypada w poniedziałek, a to oznacza co najmniej trzy dni leniuchowania. Na następną taką okazję będziemy musieli czekać aż do późnej jesieni. Wszystkich Świętych wypada w tym roku we wtorek, więc jeden dzień urlopu w poniedziałek sprawi, że znów będziemy mieli cztery wolne dni. Ci, którzy chcą wydłużyć sobie odpoczynek, mogą wziąć jeszcze dodatkowe trzy dni urlopu po Wszystkich Świętych i leniuchować aż 9 dni! A stąd już blisko do 11 listopada i kolejnego trzydniowego weekendu. W tym roku Boże Narodzenie będzie w niedzielę, co oznacza, że już we wtorek będziemy musieli wrócić do pracy. Chyba że… pozwolimy sobie na cztery dni urlopu i świętowanie zakończymy dopiero w styczniu 2017 roku.