dług

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Dług (Film (2010)[The Debt] Reż.John Madden) ,

Artykuły - Dług (589)

 • Polacy weszli w kryzys z długami sięgającymi ok. 80 mld zł

  Polacy weszli w kryzys z długami sięgającymi ok. 80 mld zł

  W kryzys spowodowany koronawirusem Polacy wchodzą z długami wynoszącymi za I kwartał br. ok. 80 mld zł - podało Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Kłopoty wynikające z zamrożenia gospodarki będą widoczne w zaległościach najwcześniej w danych za kwiecień - dodano.
 • Kryzys zakończy "złoty wiek" złotego?

  Kryzys zakończy "złoty wiek" złotego?

  Pod względem przekonania o sile złotego i bezpieczeństwie szybkiego zadłużania państwa w celu walki z kryzysem zachowujemy się zupełnie tak, jakby była to światowa waluta rezerwowa. A nie jest. W efekcie grozi nam trwałe osłabienie złotego do euro i dolara.
 • Nie ma obaw o osiągnięcie przez dług niebezpiecznych poziomów

  Nie ma obaw o osiągnięcie przez dług niebezpiecznych poziomów

  Istnieje duży bufor bezpieczeństwa, pozwalający reagować w Polsce na sytuację kryzysową, bez obaw o osiągnięcie przez dług niebezpiecznych poziomów - napisał w odpowiedzi na interpelację poselską wiceminister finansów Leszek Skiba.
 • Mały dług? Komornik nie będzie mógł licytować mieszkania

  Mały dług? Komornik nie będzie mógł licytować mieszkania

  Zakaz egzekucji z nieruchomości, ograniczenia w sprzedawaniu długów i lepsza kontrola komornicza. Takie pomysły ma pełnomocnik rządu ds. praw człowieka na polepszenie sytuacji osób, które wpadły w finansowe tarapaty.
 • Polskie obligacje w euro rozchwytywane?

  Polskie obligacje w euro rozchwytywane?

  Ministerstwo Finansów informuje, że 3 lutego br. dokonano wyceny 5-letnich obligacji benchmarkowych nominowanych w euro o terminie wykupu 10 lutego 2025 r. Wartość nominalna nowej emisji obligacji wyniosła 1,5 mld euro, przy zgłoszonych ofertach na poziomie 6,5 mld euro.
 • Rekord Polski w zadłużeniu firm

  Rekord Polski w zadłużeniu firm

  Aż 60,5 mln zł długu ma przedsiębiorca-rekordzista wpisany do Krajowego Rejestru Długów. To firma z branży budowlanej działająca w Świętokrzyskiem. Ławka rekordzistów jest znacznie dłuższa, bo równie "imponującą" kwotę - niemal 50 mln zł - ma do oddania przedsiębiorca z powiatu elbląskiego w województwie warmińsko-mazurskim. Nieopłacanie faktur za towary i usługi to plaga polskiej gospodarki, która paraliżuje działalność wielu firm, a nawet całych branż.
 • Gigantyczne zadłużenie Polaków - zaległości sięgają 76,65 mld zł

  Gigantyczne zadłużenie Polaków - zaległości sięgają 76,65 mld zł

  Zaległości Polaków to już 76,65 mld zł. Rosną, bo wielu uważa, że dla lepszego poziomu życia rodziny można przestać płacić rachunki.
 • Paradoksalna sytuacja na rynku długu

  Paradoksalna sytuacja na rynku długu

  W ostatnich dniach doszło do dość kuriozalnej sytuacji, polegającej na tym, że rentowność dziesięcioletnich obligacji skarbowych Grecji (2,004 proc.) i Polski (2,044 proc.) jest niższa niż analogicznych papierów amerykańskich (2,046 proc.).
 • USA mają prozumienie ws .budżetu na lata 2020-2021

  USA mają prozumienie ws .budżetu na lata 2020-2021

  Demokraci i negocjujący w imieniu D.Trumpa S.Mnuchin osiągnęli porozumienie w sprawie budżetu państwa na najbliższe dwa lata (do połowy 2021). Na jego mocy limit długu zostanie podniesiony, 320 mld USD zostanie przeznaczone na nowe wydatki budżetowe, a "oszczędności" (cięcia dotychczasowych wydatków) wyniosą 75mld USD.
 • Wierzyciel nie musi spłacać w całości swego długu

  Wierzyciel nie musi spłacać w całości swego długu

  Z chwilą ogłoszenia upadłości majątek upadłego staje się masą upadłości i służy zaspokojeniu wszystkich jego wierzycieli. Jeśli jednak któryś z wierzycieli sam był dłużnikiem upadłego przed jej ogłoszeniem, może pod pewnymi warunkami dokonać tzw. potrącenia, które zmniejszy lub całkowicie zdejmie z niego brzemię dłużnika.

Filmy - Dług (2)

 • Dług w spadku po bliskim. Radca prawny wyjaśnia jakie mamy wyjścia z tej sytuacji

  Czy w spadku po bliskim można otrzymać… długi? Okazuje się, że tak. Co zrobić w takiej sytuacji? Radca prawny Eliza Kuna powiedziała jak wygląda procedura zrzekania się spadku. Jak skomplikowane jest postępowanie w takim przypadku? Co zrobić, jeśli spadkobierca nie jest pełnoletni? – Polski ustawodawca wyszedł z taką inicjatywą, żeby nikt nie dziedziczył tylko długów. Od 2015 roku mamy sytuację, że z założenia nabywamy spadek z dobrodziejstwem inwentarza, to znaczy, że za długi odpowiadamy tylko do wysokości aktywów tego spadku – uspakajała Eliza Kuna i wyjaśniła, co to w praktyce oznacza. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • "Mam dług do spłacenia"

  Moim paszportem do pisania jest to, że komuś się to przyda - mówi INTERIA.TV Roma Ligocka, autorka takich książek jak: "Dziewczynka w czerwonym płaszczyku", "Kobieta w podróży", "Tylko ja sama" czy najnowszego zbioru felietonów "Czułość i obojętność".