django

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Django (Film (1966) Reż.Sergio Corbucci) , Django (Film (2012)[Django Unchained] Reż.Quentin Tarantino)

Artykuły - Django (24)

 • DiCaprio i Foxx znowu razem

  DiCaprio i Foxx znowu razem

  Leonardo DiCaprio i Jamie Foxx, którzy zagrali główne role w nagrodzonym Oscarem za scenariusz filmie Quentina Tarantino "Django", znów będą razem pracować. Wystąpią w adaptacji kryminalnej powieści Craiga Zahlera "Mean Business on North Ganson Street".
 • Gorące dyskusje na temat "Django"

  Gorące dyskusje na temat "Django"

  Mimo że Quentin Tarantino zdobył statuetkę za najlepszy scenariusz oryginalny podczas tegorocznej gali rozdania Oscarów, to jego głównym celem, gdy realizował film, było wywołanie dyskusji odnoszących się do kontrowersyjnej tematyki "Django".
 • Oskarżony: Quentin Tarantino!

  Oskarżony: Quentin Tarantino!

  Dawno żaden film nie wywołał w Stanach Zjednoczonych tak gorącej dyskusji jak "Django" Quentina Tarantino. Bękarta amerykańskiego kina oskarżono o rasizm, gloryfikację przemocy oraz komercjalizację tematu niewolnictwa. Nic dziwnego, że "Django" stał się już najbardziej kasową ze wszystkich jego produkcji.
 • Samuel L. Jackson nie potrzebuje Oscara

  Samuel L. Jackson nie potrzebuje Oscara

  Samuel L. Jackson, gwiazda "Django", w całej swojej karierze był tylko raz nominowany do Oscara. Aktor miał szansę na nagrodę Akademii w 1994 roku, za najlepszą rolę drugoplanową w filmie "Pulp Fiction" Quentina Tarantino. Hollywoodzki gwiazdor wyznał niedawno, że wcale nie potrzebuje złotej statuetki.
 • "Wycieńczony" DiCaprio

  "Wycieńczony" DiCaprio

  Jedna z gwiazd ostatniego filmu Quentina Tarantino "Django", Leonardo DiCaprio, zapowiedział, że zamierza wziąć "długą przerwę od aktorstwa". Powód? W ciągu dwóch ostatnich lat gwiazdor zagrał w trzech filmach i jest "wycieńczony".
 • Jamie Foxx wyzwolony

  Jamie Foxx wyzwolony

  Jako młody chłopak niejednokrotnie słyszałem różne nieprzyjemne epitety rzucane pod moim adresem przez osoby o białym kolorze skóry - mówi Jamie Foxx. Laureat Oscara dorastał w niewielkim mieście Terrell w Teksasie, które, wedle jego słów, było "nacechowane rasowymi uprzedzeniami". - Musiałem z tym żyć, innej rady nie było - dodaje po chwili. - Te doświadczenia pozwoliły mi doskonale wczuć się w scenariusz "Django".
 • Poleje się krew...

  Poleje się krew...

  Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na ubiegłorocznym Berlinale włoski dramat braci Tavianich "Cezar musi umrzeć", nowy film Quentina Tarantino "Django", który wyróżniono pięcioma nominacjami do Oscara, a także animacja "Ralph Demolka" i komediodramat "Sesje", w którym sparaliżowanego mężczyznę wprowadza w świat seksu terapeutka, trafią w piątek, 18 stycznia, do polskich kin.
 • "Django": Dobry, zły i... czarny

  "Django": Dobry, zły i... czarny

  Quentin Tarantino, mistrz trawestacji gatunków filmowych, tym razem wziął na warsztat spaghetti western. Jego "Django" to z jednej strony film o zemście, z drugiej opowieść o rasistowskiej przeszłości Ameryki, w której niewolnictwo odgrywało istotną rolę.
 • "Sęp": Emocje za sprawą muzyki

  "Sęp": Emocje za sprawą muzyki

  Ścieżki dźwiękowe z filmów wiodą prym wśród nowości płytowych tego tygodnia - muzyka zespołu Archive do "Sępa", kompilacja nagrań przygotowanych z myślą o "Django" Quentina Tarantino czy "West Of Memphis" z udziałem muzycznym Nicka Cave'a.
 • Tarantino podbija Europę

  Tarantino podbija Europę

  Najnowszy film Quentina Tarantino podbija ekrany europejskich kin. We wtorek, 8 stycznia, pierwsze pokazy "Django" odbędą się w Berlinie. Film mogą już oglądać widzowie w Rzymie i Paryżu.