Disneyland

Artykuły - Disneyland (26)

 • Świat w obliczu koronawirusa - zdjęcia satelitarne ICEYE

  Świat w obliczu koronawirusa - zdjęcia satelitarne ICEYE

  Pandemia koronawirusa sprawiła, że świat się zatrzymał. Turystyka, gałąź gospodarki, która dotychczas zatrudniała miliony ludzi i przynosiła miliardowe dochody, właściwie z dnia na dzień przestała istnieć. Miejsca, które do tej pory tłumnie odwiedzali turyści i mieszkańcy, dziś są puste jak nigdy dotąd. Zmiany te wyraźnie widać także z kosmosu. Unikatowe zdjęcia zaprezentowała polsko-fińska firma ICEYE
 • ​Mroczny sekret Disneya

  ​Mroczny sekret Disneya

  Przez ponad dekadę spekulowano o tym w prywatnych rozmowach oraz pisano na blogach i forach dyskusyjnych. Wielu sądziło, że jest to tylko miejska legenda. Dziennikarze "Wall Street Journal" postanowili zweryfikować straszne opowieści i odkryli, że są prawdą. Najsłynniejsze park rozrywki na świecie Disneyland i Disney World w Stanach Zjednoczonych, skrywają mroczną tajemnicę. Okazuje się, że setki ludzi rozrzucają tam popioły swoich bliskich.
 • Praktyki cenowe Disneylandu w Paryżu pod lupą Komisji Europejskiej

  Praktyki cenowe Disneylandu w Paryżu pod lupą Komisji Europejskiej

  Komisja Europejska sprawdza, czy paryski park rozrywki Walta Disneya nie łamie prawa UE, żądając od mieszkańców niektórych unijnych krajów wyższych cen za bilety wstępu - poinformowała w środę rzeczniczka KE ds. rynku wewnętrznego Lucia Caudet.
 • ​Nowy Disneyland zostanie otwarty w Chinach

  ​Nowy Disneyland zostanie otwarty w Chinach

  Myszka Miki, Piotruś Pan i Han Solo powitają gości nowego Disneylandu, który zostanie otwarty wiosną przyszłego roku w Chinach.
 • Laure Manaudou oskarżana o kradzież

  Laure Manaudou oskarżana o kradzież

  Mistrzyni olimpijska złodziejką? Była znakomita francuska pływaczka Laure Manaudou jest oskarżana o kradzież.
 • Disneyland pod Paryżem na skraju bankructwa

  Disneyland pod Paryżem na skraju bankructwa

  Już drugi raz w ciągu ostatnich 3 lat firma założona przez Walta Disney'a będzie zmuszona wesprzeć finansowo paryski Disneyland.
 • RMF24: Wypadek w Disneylandzie. 5-latek w stanie krytycznym

  RMF24: Wypadek w Disneylandzie. 5-latek w stanie krytycznym

  Dramat w paryskim Dinseylandzie. W stanie krytycznym w szpitalu znajduje się 5-letni chłopczyk. Wypadł z łódki będącej jedną z atrakcji parku rozrywki.
 • RMF24: Rozjuszony bizon sterroryzował paryski Disneyland

  RMF24: Rozjuszony bizon sterroryzował paryski Disneyland

  Bizon siał postrach w paryskim Disneylandzie. Uciekające zwierzę tratowało wszystko, co znalazło na swojej drodze. Dyrekcja sławnego parku atrakcji apelowała do turystów, by nie wychodzili z hoteli. Bizona schwytał w końcu personel parku.

Zdjęcia - Disneyland (1)

 • muzyka.interia.pl
  Tak zmieniała się 30-letnia Christina Aguilera

Filmy - Disneyland (4)

 • Zbudował Disneyland... z klocków Lego. Skala zaskakuje!

  Pewien mieszkaniec Teksasu zdecydowanie jest miłośnikiem klocków Lego. W swoim domu zbudował wierną replikę Disneylandu. Słynny park rozrywki nie mógłby się obyć bez Pałacu Kopciuszka i w tej wersji również go nie brakuje. John Wayne Daugherty, bo tak ma imię twórca, powiedział, że jego prywatny Disneyland to kulminacja ponad 3 lat zbierania i składania Lego.
 • Krzysztof Piątek zabrał żonę na bajkową wycieczkę. Pojechali do Disneylandu. Wideo

  Po powrocie do Mediolanu ze zgrupowania za oceanem Krzysztof Piątek ma chwilę wolnego czasu. Korzystając z okazji pojechał z żoną Pauliną do Paryża, gdzie odwiedzili Disneyland. Małżonka reprezentanta Polski pochwaliła się zdjęciami z tej podróży na Instagramie.
 • Disneyland na Florydzie chce mieć polską świecącą ścieżkę rowerową

  We wrześniu 2016 r. powstała pierwsza w Polsce ścieżka rowerowa, która nocą oddaje nagromadzone światło słoneczne. Pomysł wywołał zainteresowanie na całym świecie. Działająca w Polsce firma, która wymyśliła świecącą ścieżkę rowerową, przeżywa oblężenie. Disneyland w Orlando na Florydzie, też chce mieć taką trasę rowerową.
 • To idealne miejsce na wycieczkę z dziećmi!

  W 2007 r. szczurek Remy – bohater filmu „Ratatuj” – podbił serca kinomanów na całym świecie. Dziś świat tej animowanej historii czeka na turystów, którzy przybędą do podparyskiego EuroDisneylandu. Główną atrakcją jest podróż „szczurowagonikiem” do trójwymiarowego wnętrza opowieści… Zachwyceni są nie tylko najmłodsi!