Disney

Artykuły - Disney (353)

 • Disney zaprezentował nowy miecz świetlny

  Disney zaprezentował nowy miecz świetlny

  Na krótkim filmie Disney zaprezentował nową replikę miecza świetlnego. W porównaniu do urządzeń powszechnie dostępnych w sklepach, nowy projekt faktycznie wygląda jak broń z Gwiezdnych Wojen.
 • Quiz: Co wiesz o filmach Disneya?

  Quiz: Co wiesz o filmach Disneya?

  Wszyscy uwielbiają filmy Disneya. To produkcje dla małych i dużych widzów. Polsat zaprasza w tym roku na Dzień Disneya już po raz trzeci. Z tej okazji w Poniedziałek Wielkanocny, 5 kwietnia, stacja zaprezentuje takie filmy, jak "Gdzie jest Nemo", "Gdzie jest Dory", "Mary Poppins powraca", "Zaplątani", "Toy Story 4" oraz "Król Lew" - wersja z 2019 roku. Tymczasem sprawdźcie swoją wiedzę - jak dobrze znacie filmy Disneya? Zapraszamy na nasz quiz przygotowany z okazji Dnia Disneya w Polsacie.
 • Piotr Adamczyk w serialu Marvela?

  Piotr Adamczyk w serialu Marvela?

  Kolejnym superbohaterskim projektem wyprodukowanym przez duet Marvel - Disney będzie najprawdopodobniej spin-off innego kręconego właśnie serialu zatytułowanego "Hawkeye". Jego bohaterką będzie jedna z postaci, które pojawią się w tej produkcji - niesłysząca Indianka Echo grana przez Alaquę Cox. Aktorka zamieściła ostatnio zdjęcie z... Piotrem Adamczykiem, co może wskazywać, że polskiego aktora również zobaczymy w serialu Marvela.
 • Disney+ ma 94,9 mln abonentów

  Disney+ ma 94,9 mln abonentów

  Disney+ osiągnął rekordowy poziom 94,9 miliona subskrybentów na całym świecie – ogłosiła firma w raporcie zysków za pierwszy kwartał 2021 roku.
 • Disney dodaje do swoich starych produkcji ostrzeżenia o negatywnym ukazaniu mniejszości

  Disney dodaje do swoich starych produkcji ostrzeżenia o negatywnym ukazaniu mniejszości

  Platforma streamingowa Disney+ zdecydowała się na umieszczenie przed niektórymi dostępnymi tam produkcjami informacji odnoszących się do negatywnego pokazywania w nich mniejszości narodowych i etnicznych. Wcześniej na podobny krok zdecydowała się platforma HBO Max, która spotkała się z krytyką odnośnie chwilowego usunięcia z niej klasycznego filmu "Przeminęło z wiatrem". Powodem było idealizowanie w nim amerykańskiego Południa.
 • Disney zwolni 28 tysięcy osób

  Disney zwolni 28 tysięcy osób

  Jak poinformował Reuters, koncern Walt Disney Company zapowiedział zwolnienie ok. 28 tys. osób, głównie pracowników parków rozrywki w USA. Z powodu pandemii koronawirusa Disneyland w Kalifornii pozostaje zamknięty, a pozostałe parki odwiedza mniej gości.
 • Cztery miasta w USA złożyły pozew przeciwko największym platformom sVOD

  Cztery miasta w USA złożyły pozew przeciwko największym platformom sVOD

  Netflix, Disney, Hulu, DirecTV i Dish Network – to właśnie te firmy zostały pozwane przez cztery miasta w stanie Indiana. Zarzutem są nieodpowiednie opłaty franczyzowe, względem innych telewizji kablowych.
 • Disney+ wykonał swój cel w parę miesięcy zamiast parę lat

  Disney+ wykonał swój cel w parę miesięcy zamiast parę lat

  Usługa streamingowa Disney+ została uruchomiona niedawno. Platforma osiągnęła wzrost, który normalnie powinien zająć jej kilka lat.
 • "Avengers": Sokole Oko bohaterem serialu

  "Avengers": Sokole Oko bohaterem serialu

  Obok dominujących ostatnio informacji na temat opóźnień premier kolejnych seriali z uniwersum Marvela, pojawiają się też dobre wiadomości z tej wytwórni. Taką bez wątpienia jest wybór reżyserów, którzy zajmą się stworzeniem serialowej opowieści o członku drużyny Avengers - Sokolim Oku. W filmach serii "Avengers" w jego rolę wcielił się Jeremy Renner.
 • Sebastian Athie nie żyje. Gwiazdor Disneya miał 24 lata

  Sebastian Athie nie żyje. Gwiazdor Disneya miał 24 lata

  Sebastian Athie - piosenkarz i aktor, znany głównie dzięki serialowi "Jedenastka" - zmarł 4 lipca w wieku 24 lat. Nie ujawniono przyczyny śmierci młodego gwiazdora.

Filmy - Disney (2)

 • Poznaj bohaterów filmu "Ralph Demolka"!

  "Ralph Demolka" to najnowsze animowane dzieło studia Disney. Głównym bohaterem tego familijnego filmu jest Ralph Demolka - czarny charakter z gry komputerowej, który tak naprawdę wcale nie chce być zły. Jakie postaci zobaczymy jeszcze na ekranie?
 • Zaśpiewała dla Disney'a

  Ewelina Flinta była gościem internetowej stacji radiowej RMF Extra.