dinozaur

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Dinozaur (Film (2000)[Dinosaur] Reż.Ralph Zondag) ,

Artykuły - Dinozaur (19)

 • Znamy ostatni posiłek dinozaura. Jak wyglądał?

  Znamy ostatni posiłek dinozaura. Jak wyglądał?

  Do niesamowitego odkrycia doszło w Kanadzie. Naukowcy, badający niespotykanie dobrze zachowaną skamielinę dinozaura - Borealopelta markmitchelli, dowiedzieli się, jaki był jego ostatni posiłek. Miękkie liście paproci, trochę łodyg i gałązek - tym raczył się przed śmiercią.
 • Odkryto nieznany dotychczas gatunek dinozaura

  Międzynarodowa grupa naukowców odkryła w Wenezueli dotychczas nieznany gatunek dinozaura. Prehistoryczny gad był małych rozmiarów i żył w okresie jurajskim, około 201 milionów lat temu.
 • Pierwsza taka aukcja. Pod młotek pójdzie szkielet dinozaura

  Pierwsza taka aukcja. Pod młotek pójdzie szkielet dinozaura

  Na aukcji w Wielkiej Brytanii wystawiony zostanie szkielet dinozaura. To pierwsza tego typu sprzedaż w historii.
 • Odkryto najstarsze zarodki dinozaurów

  Odkryto najstarsze zarodki dinozaurów

  ​Zarodki dinozaurów odkryte w Chinach są najstarsze na świecie. Ostatnie datowanie wskazuje na wiek 190-200 mln lat - informują naukowcy na łamach tygodnika "Nature".
 • Biolodzy próbują zrobić dinozaura z kurczaka

  Biolodzy próbują zrobić dinozaura z kurczaka

  Ptaki mają w sobie dużo z dinozaurów, dlatego naukowcy próbują cofnąć ewolucję, mając nadzieję na uzyskanie kurczakozaura.
 • Czy ludzie żyli z dinozaurami?

  Czy ludzie żyli z dinozaurami?

  Odkrycie starych malowideł indiańskich dokonane w jaskiniach amerykańskiego stanu Utah wywołało spór, co do treści tych obrazów. Grupa badaczy twierdzi, że obrazy te przedstawiają dinozaury.
 • Etiuda&Anima: Znamy laureatów!

  Etiuda&Anima: Znamy laureatów!

  W czwartek, 3 grudnia, w krakowskim kinie Kijów.Centrum odbędzie się uroczyste zakończenie 16. MFF Etiuda&Anima. Już teraz podajemy laureatów Złotego Dinozaura i Jabberwocky'ego.
 • "To pogrzebany dinozaur Realu"

  "To pogrzebany dinozaur Realu"

  Szkoleniowiec Manchesteru United, Alex Ferguson nazwał byłego prezydenta Realu Madryt "dinozaurem, który został już pogrzebany". Z tego względu - jak twierdzi - nie ma się co przejmować deklaracjami Ramona Calderona dotyczącymi Cristiano Ronaldo.
 • Najmniejszy dinozaur Ameryki Płn. był mniejszy od kota

  Najmniejszy znany dinozaur Ameryki Północnej był nieco mniejszy od kota domowego. Polował na owady, młode dinozaury i małe ssaki - informują kanadyjscy naukowcy na łamach tygodnika "Proceedings of the National Academy of Sciences".
 • Pierwsi festiwalowi laureaci

  Pierwsi festiwalowi laureaci

  Podczas trwającego w Krakowie XIV Międzynarodowego Festiwalu Etiuda&Anima dobiegł końca pierwszy z dwóch odbywających się w tym roku konkursów - etiud studenckich z całego świata.

Filmy - Dinozaur (5)