Fakty - diety

Artykuły - Diety (32)

 • Ekspert: Uwaga na suplementy diety

  Ekspert: Uwaga na suplementy diety

  Na polskim rynku dostępny jest jeden lek na odchudzanie. Więcej jest suplementów diety wspomagających odchudzanie, ale nie zastąpią one leków ani racjonalnej diety i aktywności fizycznej - mówi dr Magdalena Białkowska z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie.
 • Naukowcy: Mleko pomaga w odchudzaniu

  Naukowcy: Mleko pomaga w odchudzaniu

  Picie mleka w czasie diety odchudzającej pomaga w zrzucaniu zbędnych kilogramów - wynika z badań, o których informuje pismo "American Journal of Clinical Nutrition".
 • Zmarł Michel Montignac - twórca metody odchudzania

  Michel Montignac, twórca opracowanej w połowie lat 80. diety odchudzającej, po długiej chorobie zmarł w niedzielę w Annemasse, w środkowo-wschodniej Francji - poinformowała dzisiaj lokalna prasa.
 • Nie zapomnij o tym przy odchudzaniu

  Nie zapomnij o tym przy odchudzaniu

  Osoby odchudzające się zapominają o dostarczaniu organizmowi niezbędnych ilości witamin i minerałów. To może prowadzić do kłopotów ze zdrowiem - informuje "American Journal of Clinical Nutrition".
 • RMF: Bezpłatny urlop Drzewieckiego to fikcja

  RMF: Bezpłatny urlop Drzewieckiego to fikcja

  Mirosław Drzewiecki będzie musiał pożegnać się z pieniędzmi otrzymanymi z Sejmu w czasie urlopu, który miał być bezpłatny - deklaruje szef klubu Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Jak ujawnili reporterzy RMF FM, były minister sportu dostaje miesięcznie prawie 13 tysięcy złotych, mimo że od tygodni liderzy PO zapewniali: urlop Drzewieckiego nie obciąża kieszeni podatnika.
 • Europosłowie wyłudzają pieniądze, udając pracę na Wiejskiej

  Europosłowie wyłudzają pieniądze, udając pracę na Wiejskiej

  - Ta sprawa nie należy do naszej krajowej jurysdykcji - mówi Bronisław Komorowski w sprawie polskich europosłów, którzy wyłudzają pieniądze za pracę w komisjach na Wiejskiej. - Nie mamy wpływu na to, jakie dokumenty są potrzebne, aby eurodeputowany dostał jakieś pieniądze z tytułu diety - dodaje marszałek Sejmu.
 • Dzień Walki z Otyłością

  Dzień Walki z Otyłością

  24 października obchodzimy Dzień Walki z Otyłością - ustanowiony przez WHO jako reakcja na epidemię "globalnego tycia" w krajach rozwiniętych oraz rozwijających się, gdzie rezygnacja z pożywnego śniadania na rzecz kalorycznego lunchu i ociekającej tłuszczem obiadokolacji, jadanie "na mieście" - byle jak i byle szybko - oraz siedzący tryb życia weszły człowiekowi w nawyk.
 • Europoseł oburzony: 290 euro diety to nędza!

  Europoseł oburzony: 290 euro diety to nędza!

  "Nędzą" nazwał nowy włoski eurodeputowany, były minister sprawiedliwości Clemente Mastella dzienną dietę w Parlamencie Europejskim (PE), wynoszącą 290 euro.
 • Ani dieta, ani cud

  Ani dieta, ani cud

  Jak schudnąć przed wakacjami? Przede wszystkim pamiętając, że odchudzając się bez silnej woli i rozsądku można umrzeć z głodu lub rozchorować się od nadmiaru diet!
 • Dieta wegetariańska chroni przed rakiem?

  Dieta wegetariańska chroni przed rakiem?

  Najnowsze badania wykazały, że wegetarianie chorują na raka rzadziej niż osoby spożywające mięso - informuje "American Journal of Clinical Nutrition".