menway - diety

Artykuły - Diety (19)

 • Dzięki dobrej diecie mózg się nie kurczy

  Dzięki dobrej diecie mózg się nie kurczy

  Witaminy i kwasy tłuszczowe omega 3 wydają się zapobiegać zanikowi mózgu związanemu z chorobą Alzheimera - informuje pismo "Neurology".
 • Terapia hormonalna zwiększa skuteczność diety

  Terapia hormonalna zwiększa skuteczność diety

  Portugalscy badacze potwierdzili, że leptyna jest bezpośrednio odpowiedzialna za drastyczny wzrost łaknienia u osób rozpoczynających dietę odchudzającą. "Terapia hormonalna może podnieść skuteczność diety" - uważają eksperci.
 • Suplementy wpływają na leki

  Suplementy wpływają na leki

  Zioła i suplementy diety mogą wchodzić w groźne interakcje z zażywanymi lekami. Osoby, które muszą przyjmować leki, powinny zwracać baczną uwagę nawet na to, co jedzą - ostrzega dr Katarzyna Wolnicka z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie.
 • Jedzenie jest dla słabych

  Jedzenie jest dla słabych

  Breatharianizm (ang. breath znaczy oddech) zakłada, że człowiek może żyć odżywiając się wyłącznie światłem kosmicznym lub praną (w hinduizmie prana to siła, która utrzymuje przy życiu wszystkie istoty). Spożywanie pokarmów i picie wody uważa się za całkowicie zbędne.
 • Bąbelkowy zawrót głowy

  Bąbelkowy zawrót głowy

  Co powstaje z połączenia jęczmienia, chmielu, wody i drożdży? Trzeci najczęściej spożywany napój na świecie, zaraz za wodą i herbatą. Piwo!
 • 9 największych błędów treningowych

  9 największych błędów treningowych

  Kiedy zaczynamy ćwiczyć, często sądzimy, że rezultaty przyjdą bardzo szybko. Mija miesiąc, potem drugi i następny. A sylwetka nie wygląda tak, jak moglibyśmy sobie tego życzyć. Wówczas mamy dwa wyjścia. Albo zaniechamy ćwiczeń, albo zaczniemy się zastanawiać, co jest przyczyną nijakich efektów.
 • Jak spalić tłuszczyk? Jedz ryby

  Jak spalić tłuszczyk? Jedz ryby

  Ryby, jak mówi popularna reklama "wpływają na wszystko". Ostatnio okazało się, że spożywanie ryb przyspiesza także procesy spalania tkanki tłuszczowej.
 • Nie widzisz efektów swojego treningu?

  Nie widzisz efektów swojego treningu?

  Kiedy zaczynamy ćwiczyć często sądzimy, że rezultaty przyjdą bardzo szybko. Mija miesiąc, potem drugi, i następny, i następny. Sylwetka nie wygląda tak dobrze, jak byśmy sobie tego życzyli. Dlaczego? Sprawdź!
 • Cała prawda o suplementach diety

  Cała prawda o suplementach diety

  Sklep z suplementami diety i odżywkami przypomina stragan z eliksirami, gdzie genialne, specyfiki sąsiadują z wytworem szarlatanów XXI wieku. Podpowiadamy, co warto kupić, a co spalić na stosie.
 • Dieta na masę

  Dieta na masę

  Mięśnie, aby rosnąć, potrzebują odpowiedniego paliwa. Wyjaśniamy, co jeść, żeby przybrać na masie (ale tylko tej mięśniowej).