dietetyk

Artykuły - Dietetyk (14)

Filmy - Dietetyk (7)

 • Wielkanoc okiem dietetyka. Na ile możemy sobie pozwolić przy świątecznym stole?

  Ile kalorii mają wielkanocne potrawy? Na ile świątecznych smakołyków możemy sobie pozwolić, aby później tego nie żałować? O tym w studio "Dzień Dobry TVN" opowiedziała dietetyczka Ula Somow. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak radzić sobie z kompulsywnym jedzeniem?

  Gościem Łukasza Jakóbiaka był Jakub Mauricz. Dietetyk odpowiedział na pytanie, jak poradzić sobie z kompulsywnym objadaniem się. Jest ono związane m.in. ze stresem. Specjalista zauważył, że ludzi w różny sposób sobie radzą podczas denerwowania się czymś. W przypadku jednych jest to całkowite niejedzenie, w drugim właśnie jedzenie kompulsywne, a w trzecim np. palenie papierosów. Jak zapanować nad problemem objadania się? - Po pierwsze kontrola gospodarki cukrowej - odpowiedział Jakub Mauricz. Jakie inne patenty podał? (20m2 Łukasza/x-news)
 • Dlaczego niektórym nigdy nie wychodzi odchudzanie? Dietetyk odpowiada

  Gościem w kawalerce Łukasza Jakóbiaka był Jakub Mauricz. Dietetyk opowiedział dlaczego czasem mimo szczerych chęci, odchudzanie nie wychodzi. - Dróg do tego sukcesu jest dużo i często pomijamy założenia diagnostyczne - wyznał. - W dobrej diecie jest ujęta zasada "flexible dieting", czyli 80% kontroluj, a 20% potraktuj z przymrużeniem oka - dodał. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak i co jeść, żeby mieć dobre samopoczucie? Radzi dietetyk

  Kawalerkę Łukasza Jakóbiaka odwiedził dietetyk, Jakub Mauricz. Jak i co jeść, żeby mieć dobre samopoczucie? Radzi specjalista. - Przede wszystkim eliminujemy produkty przetworzone, czyli wszystko to, co ma dużo elementów po przecinku - powiedział. (Dzień Dobry TVN/x-news)