menway - dieta

Artykuły - Dieta (116)

 • Piłkarska dieta: Czego nie wolno naszym "Orłom"?

  Piłkarska dieta: Czego nie wolno naszym "Orłom"?

  Dobra kondycja piłkarzy na boisku to składowa intensywnych treningów i dobrego planu żywieniowego. Tam, gdzie stawką są gole, które mogą zapewnić wyjście z grupy na Euro, czy transfer do renomowanego klubu, nie ma miejsca na cukier, puste węglowodany i szkodliwe tłuszcze.
 • 7 grzechów głównych, które nie pozwalają zbudować sylwetki

  7 grzechów głównych, które nie pozwalają zbudować sylwetki

  Karnet na siłownię już kupiony, lista żywności przygotowana, motywujące kanały YouTube zasubskrybowane, ale efektów nowego, lepszego stylu życia nie widać... Co przeszkadza w wytrwaniu w postanowieniu? Stewiarnia przedstawia najczęściej popełniane błędy i sposoby, jak je przezwyciężyć.
 • Mężczyzna i zdrowa dieta – czy to możliwe?

  Mężczyzna i zdrowa dieta – czy to możliwe?

  Jeszcze do niedawna mężczyźni nie interesowali się zbytnio zdrowym odżywianiem, dietami czy ekożywnością. Mężczyzna od zawsze kojarzony był z tym, który lubi porządnie zjeść, zwłaszcza tłusty posiłek, którego głównym składnikiem jest mięso. Współcześnie ta tendencja się zmienia. Przeczytaj jak.
 • Strategia budowania mięśni - jak wybrać najlepszą?

  Strategia budowania mięśni - jak wybrać najlepszą?

  Rozwijanie masy mięśniowej wydaje się z pozoru prostym procesem - dodatni bilans kaloryczny, trening siłowy i cierpliwość. W praktyce jednak, warto przygotować odpowiednią żywieniową strategię, by proces ten znacznie usprawnić.
 • Jaka dieta jest najlepsza dla mięśni?

  Jaka dieta jest najlepsza dla mięśni?

  Ryby zamiast wołowiny, pomarańcze zamiast bananów - zaczynając trening należy wybrać produkty, które są sycące, ale też dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych.
 • Dieta - na nią nigdy nie jest za późno

  Dieta - na nią nigdy nie jest za późno

  Nigdy nie jest za późno, aby schudnąć - twierdzą naukowcy. Badacze podkreślają, że wpływ na nasze zdrowie ma większy wpływ obecna waga, niż to jak długo jesteśmy otyli.
 • Nie wymaga wysiłku, ale bez tego dieta i ćwiczenia nic dadzą

  Nie wymaga wysiłku, ale bez tego dieta i ćwiczenia nic dadzą

  Dieta, ćwiczenia i odpowiednia ilość snu są najważniejsze w walce z nadwagą, ale warto też skorzystać z usług jeszcze jednego sprzymierzeńca. O czym mowa? O promieniach słonecznych, które w naturalny sposób regulują nasz metabolizm.
 • Rady dietetyka: Jak zrzucić kilogramy na wiosnę?

  Rady dietetyka: Jak zrzucić kilogramy na wiosnę?

  Zimą przybywa nam zapas kilogramów, więc wiosna jest dobrym momentem, żeby zacząć o siebie dbać. To jest czas, kiedy organizm bardziej budzi się do życia, co sprzyja oczyszczaniu organizmu" – mówi dietetyk Joanna Brejecka-Pamungkas.
 • Dobra dieta - inwestycja lepsza niż lokata

  Dobra dieta - inwestycja lepsza niż lokata

  - Czasem wyidealizowany obraz naszej sylwetki jest niemożliwy do osiągnięcia - przyznaje Ian Marber. Specjalista ds. żywienia podkreśla, że morderczy trening i restrykcyjna dieta nie są w stanie zmienić budowy genetycznej naszego ciała.
 • Tłuszcze nasycone nie są takie złe. Tak twierdzą naukowcy

  Tłuszcze nasycone nie są takie złe. Tak twierdzą naukowcy

  Wbrew temu, co głoszono przez lata, spożywane z umiarem tłuszcze nasycone nie wydają się zwiększać ryzyka zawału serca i innych chorób układu krążenia - informuje pismo "Annals of Internal Medicine".