Kobieta - dieta

Artykuły - Dieta (632)

 • Dieta dobra dla tarczycy

  Dieta dobra dla tarczycy

  W chorobie Hashimoto ważna jest zmiana nawyków żywieniowych. Co zatem jeść, aby złagodzić objawy?
 • Co jeść, by obniżyć ryzyko nowotworu piersi?

  Co jeść, by obniżyć ryzyko nowotworu piersi?

  Na raka piersi zapada coraz więcej kobiet – także tych młodych. Według statystyk, jest on najczęstszym rodzajem nowotworu u kobiet, znajdując się zarazem na drugim miejscu, jeśli chodzi o umieralność.
 • Twórca diety sirtfood przestrzega naśladowców Adele

  Twórca diety sirtfood przestrzega naśladowców Adele

  Świat oszalał na punkcie diety sirtfood, która pozwoliła schudnąć Adele ok. 40 kilogramów. Twórca owej diety postanowił teraz przestrzec przed szkodliwymi mechanizmami, którym naśladowcy piosenkarki często ulegają. Jedną z najpowszechniejszych pułapek jest obsesyjne liczenie kalorii. "To droga donikąd" – przekonuje Aiden Goggins.
 • Jedzenie ryb chroni mózg przed starzeniem

  Jedzenie ryb chroni mózg przed starzeniem

  Wiele dotychczasowych badań wiązało zanieczyszczenie powietrza z degradacją funkcji poznawczych i szybszym starzeniem się mózgu. Najnowsze doniesienia ze świata nauki sugerują, że aby temu zapobiec, warto wzbogacić dietę o ryby. Zawarte w nich kwasy tłuszczowe omega-3 niwelują stany zapalne i zwiększają sprawność intelektualną.
 • Czy można skutecznie pozbyć się cellulitu?

  Czy można skutecznie pozbyć się cellulitu?

  Skórka pomarańczowa tylko brzmi smakowicie. W istocie cellulit to zmora większości kobiet. I gdy się pojawi, nie jest łatwo się z nim pożegnać. Można za to w bezpieczny sposób zmniejszyć jego widoczność.
 • Skuteczny sposób na płaski brzuch

  Skuteczny sposób na płaski brzuch

  Jeśli odliczasz dni przed urlopem, ale martwi cię zaokrąglony brzuch, mamy dobrą wiadomość. Poznaj zasady rządzące postem przerywanym, a pozbędziesz się tego, co spędza ci sen z powiek.
 • Wakacje – czas na atrakcje

  Wakacje – czas na atrakcje

  Dziwny był ten rok szkolny. Nauczanie zdalne dało się wszystkim we znaki: nauczycielom, rodzicom, a przede wszystkim dzieciom. Teraz przyszedł czas na odpoczynek i korzystanie z uroków życia. Niech wakacje będą wypełnione atrakcjami, byle tylko nie czynić główniej rozrywki z jedzenia.
 • 15-dniowa dieta, która działa

  15-dniowa dieta, która działa

  Nic tak nie mobilizuje w trakcie diety jak szybkie i widoczne efekty. Bazując na tej tezie, Harley Pasternak, znany trener gwiazd, opracował dietę, Body Reset Diet. 15-dniowy plan żywieniowy, który ma być resetem dla ciała i mobilizacją dla ducha.
 • Jak odchudzają się Polacy?

  Jak odchudzają się Polacy?

  Trudno zliczyć modne diety, które pojawiają się każdego roku. Obecnie wśród Polaków dużym zainteresowaniem cieszą się modne na całym świecie diety ketogeniczna oraz niskowęglowodanowa, do lamusa powoli odchodzą natomiast diety bardzo niskokaloryczne.
 • Jeść i pościć jednocześnie? To możliwe!

  Jeść i pościć jednocześnie? To możliwe!

  Post jest dziś odmieniany przez wszystkie przypadki. Nie wszystkim jest on jednak polecany. Tym osobom poleca się produkty, które wywołują podobny efekt. Tyle że są mniej inwazyjne i nie wymagają tyle silnej woli.